دادگاه تجدیدنظر بریتانیا به استرداد جولیان آسانژ به آمریکا رای داد

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

▪️دادگاه تجدیدنظر بریتانیا روز جمعه به استرداد جولیان_آسانژ، بنیانگذار وبسایت «ویکی_لیکس» به آمریکا رای داد. بر اساس این حکم، وی برای محاکمه به اتهام جاسوسی و انتشار اسناد طبقه بندی شده می تواند به ایالات متحده بازگردانده شود.

دادگاه تجدیدنظر بریتانیا روز جمعه به استرداد جولیان آسانژ، بنیانگذار وبسایت «ویکی لیکس» به آمریکا رای داد. بر اساس این حکم، وی برای محاکمه به اتهام جاسوسی و انتشار اسناد طبقه بندی شده می تواند به ایالات متحده بازگردانده شود.

قاضی دادگاهی در بریتانیا در ژانویه گذشته با استرداد آسانژ به آمریکا به دلیل آنچه «اختلالات روانی متهم» عنوان شد مخالفت و تاکید کرده بود که تحویل او به دستگاه قضایی آمریکا ممکن است با خطر «خودکشی» وی همراه باشد. به گزارش خبرگزاری رویترز، دولت ایالات متحده تعهد کرده است که در صورت محکومیت جولیان آسانژ در دادگاه، او را برای گذراندن زمان حبس به استرالیا بفرستد.

ویکی‌ لیکس در سال ۲۰۱۰ بیش از ۷۰۰ هزار مورد اطلاعات محرمانه، شامل سند، ویدئو، مکاتبات دیپلماتیک، و گزارش‌های میدانی جنگ در عراق و افغانستان را که از چلسی منینگ سرباز پیشین نیروی زمینی آمریکا دریافت کرده بود، منتشر کرد. منینگ، پیش از تغییر جنسیت، با اسم بردلی منینگ شناخته می‌شد. ایالات متحده آسانژ را متهم کرده است که با تبانی با منینگ به اطلاعات محرمانه کامپیوترهای وزارت دفاع دسترسی پیدا کرده و از بریتانیا خواستار استرداد او شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

احتمال استرداد جولیان آسانژ به آمریکا قوت گرفتقاضی دادگاه محاکمه جولیان آسانژ که در لندن برگزار می شود اعلام کرد که امکان استرداد بنیانگذار ویکی لیکس به آمریکا وجود دارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

یک دادگاه بریتانیا ممنوعیت استرداد جولیان آسانژ به آمریکا را برداشت | DW | 10.12.2021دادگاه تجدید نظر در بریتانیا حکم ممنوعیت استراد جولیان آسانژ به آمریکا را لغو کرد. بنیانگذار ویکی لیکس اکنون ممکن است به زندانی در آمریکا منتقل شود. نامزد آسانژ گفت، بلافاصله درخواست تجدیدنظر دوباره خواهد کرد. این کار ننگینترین کار این قرن انگلیس است
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

اسرائیل: به عزم آمریکا برای منع ایران از دستیابی به سلاح هسته‌ای اعتماد داریمبنی گانتز وزیر دفاع اسرائیل تاکید کرد که «ایران بزرگترین تهدید در سطح منطقه و جهان است.»بنی‌ گانتز، پنج‌شنبه، 9 دسامبر، در گفت‌وگو با لوید آستین همتای ولي ما اعتماد نداريم
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

تاج جواهر متعلق به همسر ناپلئون به قیمت بیش از ۷۰۰ هزار یورو به فروش رفتاین تاج که با جواهراتی با ارزش و کمیاب متعلق به دوران روم باستان تزئین شده است روز سه‌شنبه به یک فروشنده ناشناس فروخته شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تحریم دیپلماتیک المپیک زمستانی پکن؛ استرالیا به آمریکا پیوستاسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا، روز چهارشنبه ۱۷ آذر اعلام کرد که این کشور در تحریم دیپلماتیک بازی‌های المپیک زمستانی پکن به دلیل نگرانی‌های مربوط به حقوق بشر در چین، به ایالات متحده خواهد پیوست.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کردهای سوریه: به توافق‌مان با آمریکا پایبندیم | DW | 08.12.2021شروان درویش از فرماندهان نیروهای دمکراتیک سوریه در گفت‌وگو با دویچه وله فارسی تاکید می‌کند که گشت‌زنی مشترک نیروهای روسیه و ترکیه در عمق دە کیلومتری خاک سوریه، طبق توافق با دولت قبلی آمریکا انجام می‌گیرد. خاک از سوریه گشت زنی ازروسیه وترکیه صاحب اجازه آمریکا و روسیه وترکیه سانسور ری_استارت را میشکنید ✌️ مانیفست Restartleader restart_opposition restart
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »