دادگاه متهمان سرقت میلیون‌ها یورو جواهرات تاریخی موزه درسدن | DW | 28.01.2022

08/11/1400 11:40:00 ب.ظ

محاکمه شش تن به اتهام سرقت جواهرات تاریخی موزه درسدن در دادگاهی در این شهر شروع شد. در این اقدام بی‌سابقه قطعات کم‌نظیری به ارزش میلیون‌ها یورو ربوده شدند. با گذشت بیش از دو سال هنوز هیچ‌کدام آنها پیدا نشده‌اند

محاکمه شش تن به اتهام سرقت جواهرات تاریخی موزه درسدن در دادگاهی در این شهر شروع شد. در این اقدام بی‌سابقه قطعات کم‌نظیری به ارزش میلیون‌ها یورو ربوده شدند. با گذشت بیش از دو سال هنوز هیچ‌کدام آنها پیدا نشده‌اند. به گفته دادستان متهمان اسلحه تهیه کرده و از جعلی برای مخفی کردن هویت خود استفاده کرده‌اند. آنها چند روز قبل از سرقت، شبکه حفاظ تاریخی گنبد سبز موزه را بریده و آنجا را به گونه‌ای آماده کرده بودند که دو نفر از متهمان بتوانند از آنجا به داخل نفوذ کنند.

این دو به نام‌های محمد ر. و ویسام ر. در اوایل صبح ۲۵ نوامبر ۲۰۱۹ از این قسمت وارد موزه شدند.

در مجموع ۲۱ قطعه جواهر مربوط به اوایل قرن ۱۸ با ارزش بیمه شده حداقل ۱۱۳،۸ میلیون یورو در این سرقت ربوده شد. تاکنون ردی از هیچ‌کدام آنها به دست نیامده است. پلیس برای دست آوردن اطلاعاتی که منجر به کشف محل جواهرات شود، در مجموع یک و نیم میلیون یورو جایزه در نظر گرفته است.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید وکلای مدافع همچنین از"پیشداوری" رسانه‌ها انتقاد کرده و گفته‌اند که «تعلق به یک طایفه را نباید با جنایت طایفه‌ای یکی دانست». آنها استدلال کردند که «در اینجا نیز فرض برائت صدق می‌کند». headtopics.com

دو نفر از متهمان در حال حاضر به دلیل مشارکت در سرقت یک سکه طلای صد کیلوگرمی از موزه‌ای در برلین در سال ۲۰۱۷ در حال گذراندن چندین سال محکومیت خود هستند. چهار متهم دیگر در بازداشت هستند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

هه‌نگاو: یک زندانی سیاسی کُرد اهل ترکیه «در آستانه استرداد» به این کشورسایت حقوق بشری هه‌نگاو روز جمعه گزارش داد که سنور طامارا، زندانی سیاسی کُرد اهل ترکیه که در حال سپری کردن دوران حبس خود در زندان ارومیه است، به کشور خود «مسترد» خواهد شد.

نماینده روسیه در اتحادیه اروپا در گفتگو با یورونیوز: مسکو برنامه‌ای برای حمله به اوکراین نداردچیژوف: «امنیت ملی روسیه در خطر است... زمانی ناتو وعده داده بود که به شرق گسترش نیابد. به قول وزیر خارجه وقت امریکا، «نه حتی یک اینج» به سمت شرق.از آن زمان ما با پنج موج گسترش ناتو به سمت شرق مواجه بوده ایم» Globalconversation کافر ها عاقل تر از اونی هستند که خون همدیگه را بریزند این ما مسلمانان هستیم که به خون همديگه تشنه ایم اگر امریکا و ناتو در حمله روسیه به اکران واکنش نشان نداده و گردن پوتین رو درصورت حمله نشکنند!؟درحقیقت چراغ سبز اتحاد جماهیر شوروی را به روسها داده اند.

بلاروس: در صورت حمله مستقیم به روسیه در کنار آن وارد جنگ می‌شویمرئیس جمهور بلاروس اعلام کرد که این کشور در صورت حمله مستقیم به روسیه در کنار آن وارد جنگ خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی

آمار رسمی کرونا در ایران؛ شناسایی نزدیک به ۱۷ هزار مبتلای جدید، افزایش ابتلا در کودکانهمزمان با افزایش موارد روزانه ابتلا به کرونا در ایران، یک عضو ستاد مقابله با کرونا درباره کمبود تخت‌های آی‌سی‌یو برای کودکان و بزرگسالان در بیمارستان‌ها هشدار داد.

لاوروف: پاسخ آمریکا به روسیه در خصوص موضوعات امنیتی مطلوب نیستلاوروف: پاسخ آمریکا به روسیه در خصوص موضوعات امنیتی مطلوب نیست

پاسخ کتبی آمریکا و ناتو به روسیه در ارتباط با بحران اوکراین | DW | 26.01.2022جان سالیوان، سفیر آمریکا در مسکو، پاسخ کتبی این کشور درباره بحران اوکراین را رسما به وزارت امور خارجه روسیه تحویل داد. از سوی دیگر، ناتو نیز در اقدامی مشابه نامه‌ کتبی خود را به مقامات دولت روسیه تحویل داده است.