دادگاهی در فرانسه خواهر بن سلمان را به ۱۰ ماه زندان تعلیقی محکوم کرد

12/09/2019 05:10:00 ب.ظ

دادگاهی در فرانسه خواهر ولیعهد عربستان را به ۱۰ ماه زندان تعلیقی محکوم کرد جزئیات بیشتر🔽

محمد بن سلمان, فرانسه

دادگاه ی در فرانسه خواهر ولیعهد عربستان را به ۱۰ ماه زندان تعلیقی محکوم کرد جزئیات بیشتر🔽

حصه بنت سلمان، خواهر ولیعهد عربستان به‌دلیل بدرفتاری با یک کارگر لوله‌کش در فرانسه به ۱۰ ماه زندان تعلیقی و ۱۰ هزار یورو جریمه محکوم شد.

حصه بنت سلمان، خواهر ولیعهد عربستان به‌دلیل همدستی در بدرفتاری با یک کارگر لوله‌کش در فرانسه به ۱۰ ماه زندان تعلیقی و ۱۰ هزار یورو جریمه محکوم شد.بنت سلمان ۴۲ ساله، طبق رای دادگاه که در تاریخ ۱۲ سپتامبر (۲۱ شهریور) ابلاغ شد به ۱۰ ماه زندان تعلیقی و ۱۰ هزار یورو جریمه به خاطر رفتار خشونت آمیز محافظ شخصی‌اش با این کارگر محکوم شد. وکیل وی بلافاصله اعلام کرد که درخواست تجدیدنظر را ارائه می‌دهند.

کارگر لوله‌کش که در سپتامبر ۲۰۱۶ برای تعمیرات وارد آپارتمان خانم بنت‌سلمان شده در شکایت خود به دادگاه گفته است که وقتی مشغول عکس گرفتن از محل مورد تعمیر در حمام بوده، بنت‌سلمان از راه رسیده و او را متهم کرده است که از او که تصویرش روی آینه حمام افتاده بود، عکس گرفته و قصد سواستفاده از این ماجرا را دارد. سپس به دستور صاحبخانه، محافظ شخصی‌ لوله‌کش را کتک زده و چند ساعت در همان جا حبس کرده است. به گفته این کارگر، محافظ او را وادار کرده که پای شاهدخت را ببوسد تا آزادش کنند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

دانشمندان در در جو سیاره‌ای در خارج از منظومه شمسی آب کشف کردنددانشمندان در در جو سیاره‌ای در خارج از منظومه شمسی آب کشف کردند این گزارش را بخوانید 🔽

سانسور حکومتی در رسانه‌ها؛ ایران در فهرست ۱۰ کشور اول جهان قرار دارد

فرانسه با شکست آمریکا در جام جهانی بسکتبال شگفتی‌ساز شدتیم ملی بسکتبال فرانسه در عین ناباوری موفق شد تیم ملی بسکتبال ایالات متحده را در یک بازی پایاپای در مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های جام جهانی از پیش رو بردارد و با رسیدن به مرحله نیمه نهایی حضور خود را برای بازی‌های المپیک توکیو هموار کند.

عمر مومنی به یورونیوز: ایرانیان در کامنت‌ها من را در جریان وضعیت دختر آبی قرار دادندعمر مومنی، کارتونیست اردنی که در واشنگتن دی‌سی به سر می‌برد جزو نخستین هنرمندانی بود که به مرگ سحر خدایاری واکنش نشان داد. کاریکاتور او به سرعت در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

ناپدید شدن 2500 تن در طوفان دوریان در باهاماناپدید شدن 2500 تن در طوفان دوریان در باهاما

نمایندگان فیفا در تهران/ بررسی شرایط حضور زنان در ورزشگاهفیفا اعلام کرده که به زودی هیاتی وارد ایران می‌شود تا شرایط میزبانی و آمادگی ایران برای حضور بانوان در ورزشگاه را بررسی کنند.

Aa حصه بنت سلمان، خواهر ولیعهد عربستان به‌دلیل همدستی در بدرفتاری با یک کارگر لوله‌کش در فرانسه به ۱۰ ماه زندان تعلیقی و ۱۰ هزار یورو جریمه محکوم شد.یک کارشناس نجوم در گفتگو با یورونیوز در مورد کشف آب در جو «کی ۲-۱۸ بی» ضمن تاکید بر اهمیت کشف دانشمندان تاکید کرد که هرچند فاصله این سیاره با زمین ممکن است به نظر افراد عادی زیاد بیاید اما در عمل این سیاره فراخورشیدی فاصله زیادی با زمین ندارد.«کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران» در گزارش تازه خود از سانسور رسانه‌ها توسط حکومت‌های جهان، فهرستی از ۱۰ کشور منتشر کرده است که بدترین و بیشترین محدودیت‌ها را برای رسانه‌ها و اصحاب آن ایجاد می‌کنند.Aa فرانسه در یک اتفاقی تاریخی توانست تیم بسکتبال آمریکا را در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی مغلوب کند تا حریف آرژانتین در نیمه نهایی شود.

بنت سلمان ۴۲ ساله، طبق رای دادگاه که در تاریخ ۱۲ سپتامبر (۲۱ شهریور) ابلاغ شد به ۱۰ ماه زندان تعلیقی و ۱۰ هزار یورو جریمه به خاطر رفتار خشونت آمیز محافظ شخصی‌اش با این کارگر محکوم شد. وکیل وی بلافاصله اعلام کرد که درخواست تجدیدنظر را ارائه می‌دهند. هم‌رسانی این مطلب:. کارگر لوله‌کش که در سپتامبر ۲۰۱۶ برای تعمیرات وارد آپارتمان خانم بنت‌سلمان شده در شکایت خود به دادگاه گفته است که وقتی مشغول عکس گرفتن از محل مورد تعمیر در حمام بوده، بنت‌سلمان از راه رسیده و او را متهم کرده است که از او که تصویرش روی آینه حمام افتاده بود، عکس گرفته و قصد سواستفاده از این ماجرا را دارد. عربستان سعودی، چین، ویتنام، ایران، گینه استوایی، بلاروس و کوبا به ترتیب در رده‌های بعدی فهرست سانسور حکومتی هستند. سپس به دستور صاحبخانه، محافظ شخصی‌ لوله‌کش را کتک زده و چند ساعت در همان جا حبس کرده است. به گفته این کارگر، محافظ او را وادار کرده که پای شاهدخت را ببوسد تا آزادش کنند. لازم به ذکر است که به‌دلیل اهمیت رقابت های ان بی ای بسیاری از ارزشمندترین بازیکنان آمریکایی این لیگ از جمله جیمز هاردن، آنتونی دیویس، لبرون جیمز، راسل وسبروک و استفن کری در رقابت‌های جام جهانی حضور نداشتند.

بیشتر بخوانید: خواهر ولیعهد عربستان به دلیل بدرفتاری با یک کارگر در فرانسه دادگاهی شد این حکم در حالی صادر شد که دادستان در ماه ژوئیه در کیفرخواستی، خواهان شش ماه زندان تعلیقی و ۵ هزار یورو جریمه شده بود اما حکم امروز سنگین‌تر از کیفرخواست دادستان است. کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران با تاکید بر این که خودسانسوری در این کشورها فراگیر است، درباره سانسور در کشورهایی چون عربستان سعودی، چین، ویتنام و ایران گزارش داده است:«روش‌های سنتی سانسور هم‌چون آزار و اذیت و بازداشت بدون دلیل را با نظارت امنیتی پیش‌رفته و هک کردن هدفمند با هم ترکیب و به منظور به سکوت واداشتن رسانه‌های مستقل، علیه آن‌ها استفاده می‌کنند. حصه بنت سلمان در جلسه دادگاه غایب بود. از سوی دیگر دادگاه در دسامبر ۲۰۱۷ در این پرونده برای خواهر محمد بن سلمان، قرار بازداشت صادر کرده بود. بیشتر بخوانید: فرانسه برای خواهر ولیعهد عربستان قرار بازداشت صادر کرده است با این حال، رانی سعیدی، محافظ شخصی خانم بنت سلمان که به تنهایی در جلسه دادگاه حضور داشت به ۸ ماه زندان تعلیقی و ۵ هزار یورو جریم محکوم شد.» کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران در گزارش خود از تاکتیک‌هایی نام برده است که این حکومت‌ها برای محدود کردن آزادی رسانه‌ها استفاده می‌کنند؛ استفاده از «قوانین کیفری مربوط به توهین و افترا»، «نظارت دیجیتال و فیزیکی خبرنگاران»، «مسدود کردن وب‌سایت‌های خبری»، «محدود کردن رسانه‌های دارای مالکیت خصوصی یا مستقل»، «ممانعت از ورود خبرنگاران خارجی» و «هک کردن هدفمند اشخاص و استفاده از ترول‌ یا اوباش اینترنتی». رانی سعیدی خشونت علیه این لوله‌کش را علیرغم آثار کبودی روی مچ دست و صورت شاکی انکار می‌کرد. معمولا تیم ملی آمریکا با ترکیبی از بهترین‌های ان بی ای به رقابت های المپیک می‌رود.

خاندان پادشاهی سعودی در گذشته نیز در فرانسه پرونده قضایی داشته‌اند. در سال ۲۰۱۳ دستگاه قضایی فرانسه تمام اموال زن مطلقۀ ولیعهد پیشین عربستان را به دلیل بدهی ضبط کرد.». هم‌رسانی این مطلب: .