دادگاه تجدیدنظر حکم ۱۵ سال زندان هدی عمید و نجمه واحدی را تائید کرد | DW | 13.02.2021

13/02/2021 08:25:00 ب.ظ

دادگاه تجدیدنظر تهران حکم صادر شده هدی عمید و نجمه واحدی را تائید کرد. دادگاه تهران به ریاست قاضی صلواتی این دو فعال زنان را به ۱۵ سال زندان و محرومیت از برخی حقوق اجتماعی محکوم کرده بود.

هدی عمید و نجمه واحدی, نقض حقوق بشر در ایران

دادگاه تجدیدنظر تهران حکم صادر شده هدی عمید و نجمه واحدی را تائید کرد. دادگاه تهران به ریاست قاضی صلواتی این دو فعال زنان را به ۱۵ سال زندان و محرومیت از برخی حقوق اجتماعی محکوم کرده بود.

دادگاه تجدیدنظر تهران حکم صادر شده هدی عمید و نجمه واحدی را تائید کرد. دادگاه تهران به ریاست قاضی صلواتی این دو فعال زنان را به ۱۵ سال زندان و محرومیت از برخی حقوق اجتماعی محکوم کرده بود.

 به اتهام"همکاری با دولت متخاصم آمریکا علیه جمهوری اسلامی در موضوع زنان و خانواده" هدی عمید به ۸ سال حبس، ۲ سال محرومیت از برخی حقوق اجتماعی و ۲ سال محرومیت از اشتغال به وکالت دادگستری و نجمه واحدی به ۷ سال حبس و ۲ سال محرومیت از برخی حقوق اجتماعی محکوم شده است.

دادگاه به بهانه نبود فرصت اعلام وکالت، اجازه مطالعه پرونده به وکلای جدید خانم عمید و واحدی را نداده است.این فعالین زنان شهریور ماه ۹۷، به صورت جداگانه در منزل شخصی خود توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت شدند اما با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شدند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

چرا علت زندانی شدن این ۲ بانوی گرامی گزارش نمی کنید ؟ جرم آنها فقط آموزش فرهنگی و زبانی به زنان هموطن بود همین ، آخوندها نمیخواهند که بانوان با سواد و آگاه شوند . تو این خراب شده و در طول این ۴۲ سال کسی زندگی خوب و آرامی نداشه ، ۱۵ سال هم حبس و زندان بخوره ، دیگه از آدم چی میمونه !!!؟؟؟ شنیدن کلمه دادگاه که رئیسش توسط یک دیکتاتور (ولایت مطلقه) گمارده میشه از یک خبرگزاری بیطرف بی انصافیه.

چرا فقط خبر حکم این خانوم ها رو میزارین؟؟؟بهتر نیست برا شفاف سازی اتهامشون رو هم بفرمایین،تاجر_خبر

دادگاه تجدید‌نظر بلژیک حکم 20 سال زندان اسدالله اسدی را تایید کرددادگاه تجدیدنظر آنتورپ در بلژیک حکم اسدالله اسدی، دیپلمات ایرانی که به اتهام اقدامات «تروریستی» به 20 سال زندان محکوم شده بود را تایید کرد.اسدالله اسدی به امروز_اسدی_فردا_خامنه‌ای تمام 💐

دادگاه تجدیدنظر مسکو درخواست ناوالنی برای آزادی را رد کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

تایید حکم ۴۲ ماه حبس «نوید میهن‌دوست»، مستندساز در دادگاه تجدیدنظر

دادگاه تجدیدنظر؛ دو کنشگر مدنی اردبیلی به حبس و شلاق محکوم شدند

دادگاه تجدیدنظر؛ سه شهروند تبریزی به حبس و شلاق محکوم شدند

کامیار ذوقی در دادگاه تجدیدنظر به ۵ سال حبس محکوم شد😡😡🤬🤬 Unjustified 🤬🤬😡😡?

که این دو  به اتهام"همکاری با دولت متخاصم آمریکا علیه جمهوری اسلامی در موضوع زنان و خانواده" هدی عمید به ۸ سال حبس، ۲ سال محرومیت از برخی حقوق اجتماعی و ۲ سال محرومیت از اشتغال به وکالت دادگستری و نجمه واحدی به ۷ سال حبس و ۲ سال محرومیت از برخی حقوق اجتماعی محکوم شده است.05 مهٔ ,2021: 02:48 شب GST آخرین به روزرسانی: 05 مهٔ ,2021: 04:37 شب GST آدرس کپی شد دادگاه تجدیدنظر آنتورپ در بلژیک حکم اسدالله اسدی، دیپلمات ایرانی که به اتهام اقدامات «تروریستی» به 20 سال زندان محکوم شده بود را تایید کرد.آلکسی ناوالنی - آرشیو دادگاهی در مسکو، روز شنبه ۲ اسفند، درخواست آلکسی ناوالنی، منتقد سرشناس ولادیمیر پوتین، برای تجدید نظر در حکم حبس او و آزاد شدن از زندان را رد کرد و تنها اندکی حکم او را کاهش داد.حکم ۳ سال و ۶ ماه حبس نوید (رضا) میهن‌دوست، فیلم‌نامه‌نویس، کارگردان و مستندساز ایرانی در دادگاه تجدیدنظر تایید شد؛ سه سال از این حکم قابلیت اجرا دارد.

دادگاه به بهانه نبود فرصت اعلام وکالت، اجازه مطالعه پرونده به وکلای جدید خانم عمید و واحدی را نداده است. این فعالین زنان شهریور ماه ۹۷، به صورت جداگانه در منزل شخصی خود توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت شدند اما با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شدند. دیگر متهمان، نسیمه نعامی به 18 سال، همسرش امیر سعدونی به 17 سال، و مهرداد عارفانی به 15 سال زندان محکوم شدند. هدی عمید، وکیل دادگستری به همراه نجمه واحدی، فارغ التحصیل علوم اجتماعی همزمان با شروع موج جدید فشارهای قضایی بر وکلای دادگستری و فعالین حقوق زنان در شهریور ۹۷ بازداشت شده بودند. او در این سخنرانی به انجیل و همچنین داستان «هری پاتر» اشاراتی داشت. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید بازداشت آنان با اعتراض گسترده فعالان مدنی در داخل و خارج کشور مواجه شد. این درحالی است که نسيمه نعامی، امير سعدونی و مهرداد عارفانی، فرم تقاضای تجدید نظر را امضاء کرده‌اند. ۷۵۰ کنشگر مدنی داخل و خارج ایران در آن‌زمان به افزایش فشار بر فعالان حقوق زنان اعتراض کرده و طی بیانیه‌‌ای خواستار آزادی فوری و بی‌قید  و شرط دستگیرشدگان این حوزه از جمله هدی عمید و نجمه واحدی شده بودند. ندا میهن‌دوست در خصوص مستندات دادگاه برای اتهام اقدام علیه امنیت ملی علیه برادرش در تاریخ ۲۵ دی ۱۳۹۹ به تلویزیون صدای آمریکا گفته بود: «این اتهام برای ساخت مستندی درباره زندگی کاری و حرفه‌ای خانم مسیح علی‌نژاد مطرح شده است.

سازمان عفو بین‌الملل و سازمان دیده‌بان حقوق بشر و سایر نهادهای حقوق بشری طی بیانیه‌ای در واکنش به سرکوب جامعه مدنی و بازداشت‌های غیرقانونی وکلا و فعالان حقوق بشر از مقامات ایرانی درخواست کردند تا این افراد را فورا آزاد کرده و تضمین کنند که هر فرد بازداشت شده از زمان دستگیری به وکیل دسترسی داشته باشد. دبیرخانه «شورای ملی مقاومت ایران» بازوی سیاسی «سازمان مجاهدین خلق» با صدور بیانیه‌ای خواستار «محاکمه و اخراج مأموران و مزدوران اطلاعات و سپاه پاسداران از اروپا، ابطال پاسپورت‌های پناهندگی و تابعیت آنها و تعطیل سفارتخانه‌ها و مراکز رسمی و غیررسمی رژیم ضرورت مقابله با تروریسم و جنایت‌های بعدی و لازمهٔ امنیت کشورهای اروپایی» شد. دادگاه رای داد که یک ماه و نیمی که آقای ناوالنی در سال ۲۰۱۵ در حصر خانگی بود، از حکم اخیر کم می‌شود. تماشای ویدیو .