دادگاه تجدیدنظر حکم ۱۵ سال زندان هدی عمید و نجمه واحدی را تائید کرد | DW | 13.02.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دادگاه تجدیدنظر تهران حکم صادر شده هدی عمید و نجمه واحدی را تائید کرد. دادگاه تهران به ریاست قاضی صلواتی این دو فعال زنان را به ۱۵ سال زندان و محرومیت از برخی حقوق اجتماعی محکوم کرده بود.

به اتهام"همکاری با دولت متخاصم آمریکا علیه جمهوری اسلامی در موضوع زنان و خانواده" هدی عمید به ۸ سال حبس، ۲ سال محرومیت از برخی حقوق اجتماعی و ۲ سال محرومیت از اشتغال به وکالت دادگستری و نجمه واحدی به ۷ سال حبس و ۲ سال محرومیت از برخی حقوق اجتماعی محکوم شده است.

دادگاه به بهانه نبود فرصت اعلام وکالت، اجازه مطالعه پرونده به وکلای جدید خانم عمید و واحدی را نداده است. این فعالین زنان شهریور ماه ۹۷، به صورت جداگانه در منزل شخصی خود توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت شدند اما با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شدند. هدی عمید، وکیل دادگستری به همراه نجمه واحدی، فارغ التحصیل علوم اجتماعی همزمان با شروع موج جدید فشارهای قضایی بر وکلای دادگستری و فعالین حقوق زنان در شهریور ۹۷ بازداشت شده بودند.بازداشت آنان با اعتراض گسترده فعالان مدنی در داخل و خارج کشور مواجه شد.

۷۵۰ کنشگر مدنی داخل و خارج ایران در آن‌زمان به افزایش فشار بر فعالان حقوق زنان اعتراض کرده و طی بیانیه‌‌ای خواستار آزادی فوری وسازمان عفو بین‌الملل و سازمان دیده‌بان حقوق بشر و سایر نهادهای حقوق بشری طی بیانیه‌ای در واکنش به سرکوب جامعه مدنی و بازداشت‌های غیرقانونی وکلا و فعالان حقوق بشر از مقامات ایرانی درخواست کردند تا این افراد را فورا آزاد کرده و تضمین کنند که هر فرد بازداشت شده از زمان دستگیری به وکیل دسترسی داشته باشد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

چرا علت زندانی شدن این ۲ بانوی گرامی گزارش نمی کنید ؟ جرم آنها فقط آموزش فرهنگی و زبانی به زنان هموطن بود همین ، آخوندها نمیخواهند که بانوان با سواد و آگاه شوند .

تو این خراب شده و در طول این ۴۲ سال کسی زندگی خوب و آرامی نداشه ، ۱۵ سال هم حبس و زندان بخوره ، دیگه از آدم چی میمونه !!!؟؟؟

شنیدن کلمه دادگاه که رئیسش توسط یک دیکتاتور (ولایت مطلقه) گمارده میشه از یک خبرگزاری بیطرف بی انصافیه.

چرا فقط خبر حکم این خانوم ها رو میزارین؟؟؟بهتر نیست برا شفاف سازی اتهامشون رو هم بفرمایین،تاجر_خبر

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دادگاه تجدید‌نظر بلژیک حکم 20 سال زندان اسدالله اسدی را تایید کرددادگاه تجدیدنظر آنتورپ در بلژیک حکم اسدالله اسدی، دیپلمات ایرانی که به اتهام اقدامات «تروریستی» به 20 سال زندان محکوم شده بود را تایید کرد.اسدالله اسدی به امروز_اسدی_فردا_خامنه‌ای تمام 💐
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

دادگاه تجدیدنظر مسکو درخواست ناوالنی برای آزادی را رد کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تایید حکم ۴۲ ماه حبس «نوید میهن‌دوست»، مستندساز در دادگاه تجدیدنظر
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

دادگاه تجدیدنظر؛ دو کنشگر مدنی اردبیلی به حبس و شلاق محکوم شدند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

دادگاه تجدیدنظر؛ سه شهروند تبریزی به حبس و شلاق محکوم شدند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کامیار ذوقی در دادگاه تجدیدنظر به ۵ سال حبس محکوم شد😡😡🤬🤬 Unjustified 🤬🤬😡😡?
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »