دادگاهی در اسکاتلند تعطیلی پارلمان بریتانیا را غیر قانونی دانست | DW | 11.09.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 21 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شکستی دیگر برای بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا. دادگاه عالی اسکاتلند تعطیلات پنج‌هفته‌ای پارلمان بریتانیا را غیرقانونی ارزیابی کرد. تصمیم‌گیری نهایی درباره این موضوع برعهده دادگاه عالی بریتانیا است.

یکی از اقدامات دولت بوریس جانسون که نارضایتی و اعتراض نمایندگان مجلس عوام را در پی داشت، تعطیلی پنج‌هفته‌ای پارلمان این کشور بود. نمایندگان معترض، از این اقدام دولت به‌مثابه دخالت قوه مجریه در فعالیت قوه مقننه انتقاد کرده بودند.

گزارش این خبرگزاری حکایت از شکایت ۷۵ نماینده مجلس عوام دارد. دادگاه تجدید نظر اسکاتلند در حکم خود مصوبه دولت در رابطه با تعطیلی پارلمان را نقض قوانین اعلام کرد. خبر صدور این حکم توسط آژانس خبری بریتانیایی PA روز چهارشنبه مستقیم از سالن دادگاه منتشر شده است. در حالی که دادگاهی عالی در لندن شکایت مشابهی را بی اساس ارزیابی کرده است، دادگاه تجدید نظر در اسکاتلند حکم به غیرقانونی بودن این تصمیم داده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دادگاه تجدیدنظر اسکاتلند تعلیق پارلمان بریتانیا را غیرقانونی دانستدادگاه تجدیدنظر اسکاتلند که بالاترین مرجع قضایی ادینبرو محسوب می شود روز چهارشنبه تصمیم تعلیق پنج هفته ای پارلمان را غیر قانونی ارزیابی کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دادگاه عالی تجدیدنظر اسکاتلند تصمیم جانسون مبنی بر تعلیق پارلمان را غیرقانونی خوانددادگاه عالی تجدید نظر در اسکاتلند چهارشنبه 11 سپتامبر 2019 طی حکمی تصمیم بوریس جانسون نخست وزیر
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

دادگاهی در اسکاتلند تعلیق پارلمان بریتانیا را غیرقانونی دانستقضات دادگاهی که بالاترین مرجع تجدید نظر در اسکاتلند است، رای قبلی در ارتباط با غیرقانونی نبودن تعلیق پارلمان بریتانیا را لغو کرده و گفته است که تصمیم بوریس جانسون، نخست وزیر، برای تعلیق پارلمان غیر قانونی است. رای تازه دادگاه تاثیر فوری بر تعطیلی پارلمان نخواهد داشت.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

دادگاهی در اسکاتلند تعلیق پارلمان بریتانیا را «غیرقانونی» اعلام کرد♦️دادگاهی در اسکاتلند تعلیق پارلمان بریتانیا را «غیرقانونی» اعلام کرد ⚡️یک دادگاه عالی در اسکاتلند تصمیم بوریس جانسون مبنی بر تعلیق پارلمان بریتانیا را «غیرقانی» اعلام کرد. اگر چه گفته است که تصمیم نهایی را دادگاه عالی بریتانیا باید اعلام کند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دادگاه تجدیدنظر اسکاتلند تعلیق پارلمان بریتانیا را غیرقانونی دانستدادگاه تجدیدنظر اسکاتلند که بالاترین مرجع قضایی ادینبرو محسوب می شود روز چهارشنبه تصمیم تعلیق پنج هفته ای پارلمان را غیر قانونی ارزیابی کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مجلس عوام بریتانیا بار دیگر انتخابات زودهنگام را رد کردهواداران برگزاری انتخابات زودهنگام به رای دو سوم نمایندگام مجلس عوام برای انحلال پارلمان نیاز داشتند. این در حالی است که تنها ۲۹۳ نماینده به این طرح رای موافق دادند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »