دادگاه اتوبوس خبرنگاران: شاکیان خواهان محاکمه مدیران متخلف شدند

17/03/1401 06:13 ب.ظ

در اولین جلسه دادگاه کیفری رسیدگی به پرونده اتوبوس_خبرنگاران، وکلای شاکیان و نیز اولیای دم مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی، اعلام کردند هدف آن‌ها دریافت پول و دیه نیست و در پی محاکمه مدیران مقصر هستند. اطلاع_رسانی

اولین جلسه دادگاه کیفری رسیدگی به پرونده اتوبوس خبرنگاران، روز سه‌شنبه ۱۷ خرداد در ارومیه برگزار شد.

دوم تیرماه امسال اتوبوس حامل ۲۶ سرنشین که بیشتر آنها خبرنگار بودند در نقده سقوط کرد. در این حادثه ریحانه یاسینی و مهشاد کریمی، خبرنگاران رسانه‌های ایرنا و ایسنا بر اثر شدت جراحات جان خود را از دست دادند.

وی اظهارداشت: من هم به عنوان وکیل خبرنگاران در جلسه حضور داشتم، دلایل خود را مطرح کردیم، همچنین مباحث فنی را هم مبنی بر اینکه سیستم «ریتاردر» اتوبوس اتوبوس معیوب بود، بیان کردیم. محمد داسمه ادامه داد: در این جلسه دادگاه، از سوی شاکیان اعلام شد که صرفا به دنبال راننده نیستند و هدفشان هم مسائل مادی نیست بلکه هدف محکومیت مدیرانی است که تخلف کردند و باید بابت خطاهایشان محاکمه شوند و هم اینکه موارد مشابهی اتفاق نیفتد. headtopics.com

وکیل خبرنگاران حاضر در اتوبوس تاکید کرد: خبرنگاران، من و وکیل ریحانه یاسینی و مهشاد کریمی به اتفاق تقاضای محکومیت مسوولان سفر را مطرح کردیم.

ادامه مطلب:
iranwire »

دومین روز آتش‌سوزی‌ها در یونان؛ جنگل‌ها در حومه آتن در آتش می‌سوزندمقام‌های محلی می‌گویند به دلیل گستردگی مکان‌های آتش‌سوزی و همچنین وزش باد شدید، محدوده مناطقی که درگیر حریق شده‌اند، گسترش یافته است. کارجمهوری اسلامیه

گزارش تازه در مجلس در تلاش برای کاهش سن ازدواج در ایرانمرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی تازه «پیشنهادهای» خود را برای کاهش دادن سن ازدواج در ایران ارائه داده است که «تقویت مشاغلی که وابستگی به تحصیلات عالی ندارند» ازجمله... اینها بروش موشها میخوان امار جمعیت را بالا ببرند! باورم نمیشه برای حرف های مفتتون ماهیانه حقوق هم میگیرید!! سن ازدواج توی ایران اونقدر بالا هست که هرچی مجلس خودشو بکشو شاید تا پایان این دور مجلس بتونه برسونش به ۲۵ سال!!

جنگ در اروپا؛ درگیری‌های شدید خیابانی نیروهای اوکراین با روس‌ها در شهر سیورودونتسک در دونباسجنگ اوکراین؛ درگیری‌های شدید خیابانی در شهر سیورودونتسک در دونباس آخرین تحولات، خبرها و رویدادهای مرتبط با تهاجم نظامی روسیه به اوکراین در روز سه‌شنبه هفتم ژوئن ۲۰۲۲ را در این گزارش دنبال کنید🔽 مسکو: مناطق مسکونی سیورودونتسک را «به طور کامل» آزاد کردیم جزئیات بیشتر را در صفحه پوشش زنده خبرهای حمله روسیه به اوکراین در وب‌سایت یورونیوز بخوانید:

یک مرگ مشکوک دیگر در ایران؛ وفات کارشناس هسته‌ای شاغل در نطنزبرخی رسانه‌های فارسی‌زبان یک‌شنبه 15 خرداد به نقل از سایت اینترنتی روزنامه اسرائيلی «یدیعوت آخرونوت» نوشتند، «کامران ملاپور» دانشمند جوانی که در سایت اینتلی تایمز نزدیک به موساد میگه هیچ خبری پیدا نکرده و انگار چنین شخصی اصلا وجود خارجی نداره(ما پیدا نکردیم)

تیراندازی در سه شهر آمریکا در یک روز ۹کشته بر جا گذاشت | DW | 06.06.2022در یک روز سه شهر آمریکا بار دیگر شاهد تیراندازی‌های مرگبار بود. به گزارش پلیس در جریان این تیراندازی‌ها حداقل ۹ نفر کشته و ۲۰ تن دیگر زخمی شدند. اونوقت عده اى بزغاله اونجارو بهشت روى زمين ميدانند

تجمع بازنشستگان در دست‌کم ۱۶ شهر؛ بازداشت معترضان در تهرانهم‌زمان با برگزاری تجمع اعتراضی بازنشستگان تامین اجتماعی در دست کم ۱۶ شهر ایران در روز دوشنبه، ۱۶ خرداد، شماری از معترضان در تهران بازداشت شدند.