دادگاه لندن درباره استرداد آسانژ به آمریکا تصمیم می‌گیرد | DW | 07.09.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

جلسات دادگاه جولیان آسانژ، بنیان‌گذار ویکی‌لیکس که به دلیل گسترش کرونا برگزار نشده بود اکنون دوباره در لندن ادامه می‌یابد. قضات دادگاه لندن باید در مورد استرداد آسانژ به آمریکا تصمیم بگیرند.

در مقابل دادگاه جنایی مرکزی لندن این بار هم فریاد اعتراض طرفداران آسانژ بلند خواهد شد چونکه طرفداران او از قبل اعلام کرده‌اند که در مقابل دادگاه اعتراض خواهند کرد. آنها می‌گویند تنها یک تصمیم می‌تواند وجود داشته باشد و آن هم دادگاه نباید آسانژ را به آمریکا استرداد کند.به دولت بریتانیا تحویل دهد که بیش از ۸۰ هزار نفر آن را امضا کردند. این نهاد از دولت بریتانیا خواست آسانژ را به آمریکا تحویل ندهد.

گزارش‌گران بدون مرز و بسیاری دیگر از طرفداران آسانژ"پیگرد قانونی" بنیان‌گذار ویکی‌لیکس را اقدامی با انگیزه سیاسی می‌دانند.جولیان آسانژ ۴۸ ساله که بنیان‌گذار ویکی‌لیکس است از ۱۱ آوریل ۲۰۱۹ میلادی در زندان امنیتی"بلمارش" لندن محبوس است. در سال ۲۰۱۰ ویکی‌لیکس فیلم‌ها و صدها هزار اسناد طبقه‌بندی شده از عملیات نظامی آمریکا در عراق و افغانستان را منتشر کرد. در میان اسناد افشا شده بسیاری نیز اطلاعات مربوط به قتل غیرنظامیان و بدرفتاری با زندانیان بوده است.

لیون پانتا، رئیس پیشین سازمان سیا به تلویزیون دولتی آلمان گفت آسانژ اسرار دولتی را منتشر و تخلف کرده است. او نباید اطلاعات و اسرار طبقه‌بندی شده امنیتی را غیرمسئولانه منتشر می‌کرد. پانتا گفته است برای آسانژ این موضوع اهمیتی ندارد.طرفداران و مدافعان آسانژ گفتند که او روزنامه‌نگاری است که اطلاعاتی را که دریافت کرده منتشر و جنایات جنگی را افشا و فاش کرده است. طرفداران آسانژ می‌گویند آزادی مطبوعات و آزادی بیان در معرض تهدید قرار گرفته است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دادگاه رسیدگی به پرونده استرداد جولیان آسانژ در بریتانیا از سرگرفته شدبه ادعای مقامات قضایی ایالات متحده،‌ آقای آسانژ در همدستی با یک تحلیلگر اطلاعاتی ارتش آمریكا، سیستم‌های رایانه‌ای پنتاگون را هک كرده و صدها هزار فایل حاوی اطلاعات محرمانه دیپلماتیک و نظامی در خصوص جنگ‌های عراق و افغانستان را منتشر کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تحریف اعتراف وزیر دفاع انگلیس،پرونده زاغری ربطی به بدهی لندن به تهران نداردلندن – ایرنا – وزیر دفاع انگلیس به تازگی درخصوص پرونده قدیمی فروش تانک‌های چیفتن توسط این کشور به ایران در سال ۱۳۵۰، رسما پذیرفته که لندن بابت این موضوع به تهران بدهکار است و این بدهی ۴۰۰ میلیون دلاری باید پرداخت شود. این اذعان صریح مقام رسمی لندن اما از سوی برخی رسانه‌های بیگانه تحریف شد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

موافقت رهبر انقلاب با تداوم فعالیت شعب ویژه دادگاه انقلاب جهت رسیدگی به پرونده‌های مفسدان اقتصادیرهبر انقلاب در پاسخ به درخواست رئیس قوه قضائیه مبنی بر تداوم فعالیت شعب ویژه دادگاه انقلاب اسلامی جهت رسیدگی به پرونده‌های اخلالگران و مفسدان اقتصادی با لحاظ برخی اصلاحات، با این درخواست موافقت کردند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

هشدار انگلیس به اتحادیه اروپا بر سر مذاکرات بریگزیت: 'لندن جا نمی‌زند'دیوید فراست، مذاکره‌کننده ارشد بریتانیا گفت کشورش در گفت‌وگوهای تجاری بریگزیت با اتحادیه اروپا زودتر دست را نمی‌بازد و از این‌که تا پایان سال جاری میلادی توافقی برای بریگزیت به دست نیاید، هراسی ندارد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزیر خارجه آمریکا: دیوان کیفری بین‌المللی یک دادگاه بی‌مایه با وکلایی فاسد و سیاسی استوزیر خارجه آمریکا: دیوان کیفری بین‌المللی یک دادگاه بی‌مایه با وکلایی فاسد و سیاسی است حساب وزارت خارجه ایالات متحده در توئیتر روز یکشنبه ۱۶ شهریور بخشی از سخنان اخیر مایک پمپئو در انتقاد از عملکرد دیوان بین‌المللی کیفری و وکلای آن را بازنشر کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

در رشته‌حملاتی با چاقو در لندن و بیرمنگام چند تن زخمی شدند | DW | 06.09.2020به گفته پلیس بریتانیا، پنج نفر در حمله با چاقو و سلاح سرد در لندن زخمی‌ شده‌ و تعدادی بازداشت شده‌اند. در رشته‌حملاتی مشابه در شهر بیرمنگام نیز چند تن زخمی شده‌اند. انگیزه این حملات هنوز روشن نیست.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »