دادگاه حسام‌الدین آشنا، مشاور پیشین روحانی را مجرم شناخت | DW | 02.08.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

حسام‌الدین آشنا، مشاور پیشین روحانی در امور رسانه و رئیس قبلی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری از سوی دادگاه مجرم شناخته شد. آشنا گفته بود، به دلیل تویت‌های مربوط به 'پرونده طبری و هواپیمای اوکراینی' محاکمه می‌شود.

حسام‌الدین آشنا، مشاور پیشین روحانی در امور رسانه و رئیس قبلی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری از سوی دادگاه مجرم شناخته شد. آشنا گفته بود، به دلیل تویت‌های مربوط به"پرونده طبری و هواپیمای اوکراینی" محاکمه می‌شود.احمد مومنی‌راد، سخنگوی هیات منصفه جرایم مطبوعاتی و سیاسی خبر داد، روز یکشنبه ۱۰ مرداد به پرونده جرم سیاسی حسام‌الدین آشنا به ریاست قاضی شقاقی در شعبه ۶ دادگاه کیفری یک استان تهران رسیدگی شد.

حسام‌الدین آشنا، رئیس پیشین مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری است که پس از افشا شدن نوار صوتی جنجالی ظریف استعفا کرد. اشاره آشنا در جمله آخر توییت خود به مرگ غلامرضا منصوری، بازپرس پیشین فرهنگ و رسانه است که جسدش بعدا در داخل هتلی در رومانی کشف شد پرونده اکبر طبری یکی از جنجالی‌ترین پرونده‌های فساد در جمهوری اسلامی است. طبری در نامه‌ای به رسانه‌ها خود را"قربانی" دانسته و نوشته بود که جز"۲۰ سال خدمت صادقانه در قوه قضائیه" و غیر از"پاکدستی" جرم دیگری ندارد.حسام‌الدین آشنا برای محافل مطبوعاتی و فعالان مدنی و سیاسی ایران فردی شناخته‌شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

دادگاه مدیران این دولت تا قبل از شروع دولت جدید آغاز شده! به امید محاکمه صاحب کلید!

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نفتالی بنت: به شیوه خودمان به «اشتباه بزرگ» ایران در حمله به نفتکش، پاسخ می‌دهیموزرای خارجه ایالات متحده و آمریکا توافق کردند به همکاری‌های بین‌المللی در خصوص حادثه حمله به نفتکش مرسر استریت که در سواحل عمان مورد حمله پهپادی قرار گرفت ادامه دهند. فقط حرف میزنه بی بی تا حالا یه نفتکشو فرستاده بود ته اب بیااااااااااااا👍👍👍👍 بعد ماهم باز به شیوه خودمان جواب میدهیم.بچرخ تا بچرخیم
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دونده اهل بلاروس پس از مراجعه به پلیس ژاپن به دنبال «پناهندگی به سفارت اتریش» استکریستینا تیمانوسکایا در فرودگاه توکیو به پلیس ژاپن مراجعه کرده بود. او حاضر نشده بود سوار هواپیمایی شود که قرار بود او را به استانبول ببرد. وی پس از آن با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که در مقر پلیس توکیو و «در امنیت» به سر می‌برد. طرح مالیات بر خانه‌های خالی پر از اشکالات و ایرادات فراوان و غیر اجرایی و غیر منطقی است و موارد موجه را معاف نکرده. اصلاحش کنید دوباره.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

معترض به نابرابری نژادی و هدف حمله محافظه‌کاران؛ گوئن بری در توکیو به فینال رسیدگوئن بری، ورزشکار آمریکایی وعده داده است که در صورت کسب مدال در مسابقات المپیک توکیو از این فرصت برای اعتراض استفاده خواهد کرد. او می‌گوید: «نماینده افراد سرکوب شده خواهم بود. [...] این پیام من طی سه سال گذشته بوده است.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آزادی به شرط تبعید؛ بهنام شیخی به مسجدسلیمان تبعید شدقدمش رو چشم
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بریتانیا ایران را به حمله به نفتکش تاجر اسرائیلی در دریای عمان متهم کردوزرای خارجه ایالات متحده و آمریکا توافق کردند به همکاری‌های بین‌المللی در خصوص حادثه حمله به نفتکش مرسر استریت که در سواحل عمان مورد حمله پهپادی قرار گرفت ادامه دهند. .. خب بعدش؟ 🤣
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تظاهرات اعتراضی در واکنش به حمله مرگبار به اعضای یک خانواده کرد در ترکیه برگزار شدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. ما هم می کشیم . ardeshiramiri 'طرف دیگر خانواده ای است که کورد نیست' دیگه چ کسشریه؟ طرف دیگه تورک بوده و این خانواده قربانی فاشیسم تورکی شدن اطلاعاتوون ناقصه یا لکنت دارید کلمه تورک تو دهنتون نمیچرخه؟ گه بگیرن در دکونتون رو با این طرز خبررسانیتون فاشیست ترین ملت دنیا تورک فرهنگ فاشیستی . جامعە فاشیستی . هنر فاشیستی . ملت فاشیست از چپ ِ چپ تا راست ِ راست
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »