دادگاه کیفری لاهه خواستار رسیدگی به جنایات جنگی در نوار غزه شد | DW | 03.03.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

دادگاه کیفری لاهه تحقیقات درباره جنایات جنگی احتمالی در سرزمین‌های فلسطینی، از جمله در نوار غزه در سال ۲۰۱۴ را آغاز کرده است. این تحقیقات پیرامون جنایات احتمالی اسرائیل، حماس و دیگر گروه‌های مسلح فلسطینی در نوار غزه است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

فاتو بن‌سودا، دادستان ارشد دادگاه کیفری بین المللی روز چهارشنبه ۱۳ اسفند (سوم مارس) در شهر لاهه هلند، در بیانیه‌ای اعلام کرد که این دادگاه تحقیقات در مورد جنایات جنگی احتمالی در سرزمین‌های فلسطین را آغاز کرده است. او تاکید کرد این تحقیق"به طور مستقل، بی طرفانه و عینی" انجام خواهد شد.

این دادگاه در تحقیقات پیشین خود به این نتیجه رسیده است که شواهد مستدلی دال بر جنایات"اعضای ارتش اسرائیل، مقامات اسرائیلی، حماس و گروه‌های مسلح فلسطینی" در نوار غزه و در مناطق فلسطینی وجود دارد. گابی اشکنازی، وزیر خارجه اسرائیل بلافاصله از آغاز تحقیقات انتقاد کرد. او در بیانیه‌ای رسیدگی به این پرونده را مصداق"ورشکستگی اخلاقی و قانونی" دانست. اشکنازی گفت که"تصمیم برای آغاز تحقیقات علیه اسرائیل تحت پوشش دادگاه جنایی" در"صلاحیت" این دادگاه نیست و آنرا"اتلاف منابع جامعه جهانی توسط یک نهاد مغرض" خواند كه"تمام مشروعیت" خود را از دست داده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

از ساسی کمک بگیرید.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تبادل آتش راکت و توپخانه در نوار غزه همزمان با تشدید خشونت‌ در بیت‌المقدسواشنگتن با ابراز نگرانی عمیق از اتفاقات اخیر در بخش شرقی بیت‌المقدس (اورشلیم)، «رویکرد و شعارهای افراط‌گرایانهِ همسو با نفرت‌پراکنی و ترویج خشونت» را قاطعانه محکوم کرد. تا زمانی که بایدن سگ پدر به آخوندا چراغ سبز نشون میده همین بساط ادامه داره تو سر خود نیروهای آمریکایی هم دارن راکت میزنند مهم اینه که دولت آمریکا قمبل کرده هر کی میرسه یه انگول ور میداره لبیک یا الله درود بر سربازان اسلام انشاءالله به حول قوه ی اللهی بزودی پیروز خواهید شد
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

قطر: همه مسئولان جنایات در سوریه باید در دادگاه‌های بین‌المللی پاسخگو باشند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

افتتاح نمایشگاه عکس جنایات ارمنستان در قره‌باغ در پایتخت سوئدنمایشگاه عکسی از جنایات ارمنستان در قره‌باغ آذربایجان در پایتخت سوئد افتتاح شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

یحیی سنوار بار دیگر به‌عنوان رئیس حماس در نوار غزه انتخاب شدیحیی سنوار پس از آنکه در اتهام قتل دو اسرائیلی مجرم شناخته شد، بیش از ۲۰ سال در اسرائیل زندانی بود و در سال ۲۰۱۱ در تبادل زندانیان آزاد شد. وی در فوریه ۲۰۱۷ در راس جنبش حماس در نوار غزه قرار گرفت.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اسرائیل اهدافی در نوار غزه را بمباران کرد - BBC News فارسیاسرائیل می‌گوید در پاسخ به شلیک راکت از غزه به جنوب اسرائیل، مناطقی از غزه را بمباران کرده است. ارتش اسرائیل گفته است یک مرکز آموزشی، یک مرکز نظامی و مرکز ساخت بتون که متعلق به حماس بوده را بمباران کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »