دادگاه عالی عراق: نفت کردستان باید در اختیار دولت مرکزی باشد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دادگاه عالی عراق در حکمی از مقامات منطقه خودگردان کردستان خواست تا نفت این منطقه را به طور کامل در اختیار دولت بغداد بگذارد.

دادگاه عالی فدرال عراق امروز سه شنبه به منطقه خودمختار کردستان دستور داد تا نفت تولید شده خود را در اختیار دولت فدرال قرار دهد. فروش نفت کردستان بدون رضایت بغداد از مشکلات بغرنج سالهای اخیر در عراق بوده است.

بر اساس حکمی که امروز توسط دادگاه فدرال صادر شد، همچنین از کردستان خواسته شده است تا به مقامات بغداد اجازه دهد «تمام قراردادهای نفتی کردستان برای صادرات و فروش نفت و گاز را بررسی کنند.»عراق ذخایر عظیم هیدروکربنی دارد و روزانه ۳.۵ میلیون بشکه نفت در روز صادر می‌کند که بیش از ۹۰ درصد درآمد کشور را تشکیل می‌دهد.

کردستان عراق بیش از ۴۰۰ هزار بشکه در روز تولید می کند و از این میزان روزانه ۲۵۰ هزار بشکه نفت را در اختیار آژانس فدرال دولت مرکزی، قرار می دهد ، در ازای آن بغداد تمام حقوق کارمندان کردستان و به ویژه نیروهای نظامی این منطقه یعنی پیشمرگه را می پردازد.دولت فدرال عراق می‌خواهد بر تمام نفتی که از خاک عراق صورت می‌گیرد نظارت کامل داشته باشد، کردستان اما قراردادهایی برای فروش نفت خود عمدتا در بازارهای سیاه دارد که موجب خشم بغداد شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

افتضاح مسعود بارزانی

عجب بخور بخوری اونجا !!

کاملا درسته

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دادگاه عالی عراق: درآمدهای نفتی اقلیم کرد باید به بغداد تحویل داده شود
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نسخه‌های دیجیتالی شاهکارهای نقاشی جهان در نمایشگاهی در لندن به فروش می‌رسد🔺نسخه‌های دیجیتالی شاهکارهای نقاشی جهان در نمایشگاهی در لندن به فروش می‌رسد ▪️نمایشگاهی در لندن قرار است تصاویر دیجیتالی شاهکارهای موجود در کلکسیون چهار موزه ایتالیایی، از جمله آثار استادان نقاشی رافائل و داوینچی، را به فروش بگذارد. ⬇️ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

چرا و چگونه مردم عادی در سراسر اروپا، در کشتار همسایگان یهودی خود سهیم شدند؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آتش‌سوزی در انبار سپاه پاسداران در کرمانشاه | DW | 14.02.2022سایت نورنیوز در خبری اختصاصی نوشته یک انبار پشتیبانی سپاه پاسداران در منطقه ماهیدشت کرمانشاه دچار آتش‌سوزی شده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آتش‌سوزی در یک پایگاه سپاه در غرب ایرانیک پایگاه نظامی در استان کرمانشاه ایران طعمه حریق شده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

برگزاری «سوپر بول۵۶» در ورزشگاه مملو از تماشاگر؛ قهرمانی لس آنجلس رمز در واپسین دقایقبرگزاری «سوپر بول۵۶» در ورزشگاه مملو از تماشاگر؛ قهرمانی لس آنجلس رمز در واپسین دقایق بزرگترین رویداد ورزشی سال ایالات متحده، فینال لیگ فوتبال امریکایی ان. اف.ال. یا سوپر بول با قهرمانی تیم لس آنجلس رمز به پایان رسید.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »