دادگاه بلاروس همسر رهبر مخالفان را به ۱۸ سال زندان محکوم کرد

24/09/1400 01:03:00 ق.ظ

🔺 دادگاه بلاروس همسر رهبر مخالفان را به ۱۸ سال زندان محکوم کرد ▪ آقای چیکانوفسکی که ۴۳ سال دارد یک ویدیوبلاگر است و به سازماندهی تظاهرات و تحریک نفرت اجتماعی متهم شده است. ⬇ بیشتر بخوانید:

آقای چیکانوفسکی که ۴۳ سال دارد یک ویدیوبلاگر است و به سازماندهی تظاهرات و تحریک نفرت اجتماعی متهم شده است. چاپ دادگاهی در بلاروس روز سه شنبه همسر رهبر مخالفان دولت این کشور را به ۱۸ سال زندان محکوم کرد.

به گزارش رویترز، سرگئی چیکانوفسکی پس از تلاش برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری و رقابت با الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس، دستگیر شد.

آقای چیکانوفسکی که ۴۳ سال دارد، یک ویدیوبلاگر است و به سازماندهی تظاهرات و تحریک نفرت اجتماعی متهم شده است. حامیانش می‌گویند اتهامات علیه او ساختگی است. او پس از آن که برای رقابت در انتخابات منع شد،‌ در اعتراضات مخالفان در ماه مه ۲۰۲۰ دستگیر شد و همسرش، سویتلانا تسیخانوسکایا، به جای او در رقابت وارد شد.

تسیخانوسکایا نیز از بلاروس به لیتوانی گریخته است تا از سرکوب‌های پس از انتخابات در امان باشد. او حکم صادر شده برای همسرش را انتقام‌جویی سیاسی خواند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

euronews - اخبار بین المللی در مورد کره جنوبی

کره جنوبی | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

دادگاه فدرال عراق جلسه رسیدگی به پرونده ابطال نتایج انتخابات را به تعویق انداختدادگاه فدرال عراق، دوشنبه، 14 دسامبر، بررسی شکایت ائتلاف «الفتح» برای ابطال نتایج انتخابات پارلمانی اخیر این کشور را تا 22 دسامبر ماه جاری به تعویق

محکومیت یک شرکت دانمارکی در دادگاه به دلیل فروش محموله‌های سوخت به مقصد سوریهاین شرکت، مدیرعامل آن همچنین یکی از شرکتهای تابعه، از سوی دادگاه متهم شده بودند که در مجموع ۱۷۲ هزار تن سوخت هواپیمای جت به ارزش حدود ۶۴۷ میلیون کرون دانمارک را بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ میلادی و طی ۳۳ معامله به شرکت‌های روسی فروخته‌اند.

واکنش جمهوری اسلامی به سفر نخست وزیر اسرائيل به امارات: به طور جدی هشدار می‌دهیم🔺 نگرانی‌های مشترک کشورهای عربی و اسرائيل درباره برنامه هسته‌ای و فعالیت‌های منطقه‌ای جمهوری_اسلامی ایران، از جمله حمایتش از گروه‌های نیابتی در منطقه، از دلایل عادی‌سازی روابط آنها ذکر شده است. ⬇ بیشتر بخوانید: WORLD_PEACE;🕊❤️ عادی سازی با نجسی به‌ اسم اسرائیل مطمنا برای دنیای عرب گران تمام خواهد شد آنها خوب می‌دانند بزودی اسرائیل نجس از صحنه روزگار محو خواهد شد لذا ب طرق مختلف منت کشی ایران عزیز را میکنند حکومتهای عربی باید خیلی پیشتر از اینها اندیشه های احمقانه خود را کنار گذاشته با اسرائیل متحد می شدند.

اینفوگرافی| سهم هر ایرانی از بودجه سال 1401 چقدر است؟اگر کل منابع بودجه (نفت، مالیات و..) را بین هر ایرانی تقسیم کنند و به او بگویند این پول پیش شما باشد اما دولت از فردا تعطیل خواهد بود، چه کار خواهید کرد و باید این پول را خرچ چه مسائلی کنید یا به عبارت دیگر، بودجه عمومی دولت به ازای هر ایرانی خرج چه چیزهایی می‌شود.

آیا نگاه ایران به شرق موفق بوده است؟گزارش به شرق و سیاست خارجی نامتوازن باعث شده است تا ایران نتواند از موقعیت ژئوپلتیک خود برای ترانزیت هوایی و زمینی مسافر و کالا و تامین انرژی اروپا و امنیت دنیا استفاده کند و تبدیل به قطب صنعتی، تجاری و گردشگری در دنیا شود. - خبرگزاری آناتولی

شوهر رهبر اپوزیسیون بلاروس به ۱۸ سال زندان محکوم شدسوتلانا تیخانوفسکایا دقایقی پس از انتشار خبر محکومیت همسرش به ۱۸ سال حبس این حکم را محکوم کرد و آنرا «انتقامی» از سوی دولت الکساندر لوکاشنکو خواند. عدالت در مورد وطن فروشان وجاسوسان باید اجرا، شود رفتار همه حکومت‌های تمامیت خواه شبیه هم هست چون همگی در یک مکتب و دیدگاه ایدئولوژیک پرورش یافته اند. مکتبی که بر این اساس استوار است: گنه کرد در بلخ آهنگری ( مخالفت با دیکتاتورها ) به شوشتر زدند گردن مسگری ( علاوه بر مخالف حکومت خانواده او هم تنبیه می شوند.)