دادگاه: بالدوین از واقعی بودن تیرها بی‌خبر بوده است | DW | 23.10.2021

01/08/1400 08:17:00 ب.ظ

در پرونده شلیک مرگبار الک بالدوین، مدرکی به دادگاه ارائه شده که نشان می‌دهد وی از پر بودن سلاح آگاهی نداشته‌ است. این ستاره هالیوود از حادثه ابراز تاثر کرده و به خانواده‌ بازماندگان وعده حمایت داده است.

الک بالدوین, هالییود

در پرونده شلیک مرگبار الک بالدوین ، مدرکی به دادگاه ارائه شده که نشان می‌دهد وی از پر بودن سلاح آگاهی نداشته‌ است. این ستاره هالیوود از حادثه ابراز تاثر کرده و به خانواده‌ بازماندگان وعده حمایت داده است.

در پرونده شلیک مرگبار الک بالدوین ، مدرکی به دادگاه ارائه شده که نشان می‌دهد وی از پر بودن سلاح آگاهی نداشته‌ است. این ستاره هالیوود از حادثه ابراز تاثر کرده و به خانواده‌ بازماندگان وعده حمایت داده است.

طبق مدارکی که رسانه‌های آمریکایی می‌گویند به دست دادگاه رسیده‌اند دیو هالز، دستیار کارگردان، پیش از تصویربرداری صحنه‌ای که در فیلم"Rust" [به معنی زنگ‌زدگی] فاجعه بار شد، فریاد زده است"اسلحه سرد است".این مدرک که در دادگاه قابل اسنتاد است هم‌چنین بر بی‌اطلاعی بالدوین و هالز از پر بودن اسلحه دلالت می‌کند.

بالدوین: شدت تاثرم در کلام نمی‌گنجدالک بالدوین پس از حادثه  اظهار کرد به شدت از این حادثه"شوک‌زده است" و وعده داد از  خانواده مدیر فیلمبرداری کشته شده حمایت خواهد کرد.الک بالدوین با شلیک از تفنگی که برای نقش‌آفرینی در صحنه فیلمبرداری در دست داشت، به اشتباه فیلمبردار فیلم را کشت و کارگردان را نیز زخمی کرد

ادامه مطلب:
DW فارسی »

و يمكن هاليانا هاتشينز كانت تتجسس لصالح بلدها روسيا ايضاً و اكتشفتها المخابرات الامريكية في ضوء العلاقات السيئة التي تسود بين امريكا و روسيا و قررت ان تتخلص منها بهذه الطريقة الماكرة لكي تبدو طبيعية

سمیر جعجع پس از احضار به دادگاه نظامی لبنان خواستار حضور حسن نصرالله شدیک دادگاه نظامی در لبنان، سمیر جعجع، رهبر گروه مسیحی قوات البنانیه (نیروهای لبنانی) را برای بازجویی احضار کرد. جعجع اما می‌گوید حسن نصرالله، رهبر حزب الله لبنان نیز باید در دادگاه حاضر شود. جزئیات بیشتر🔽 لبنان ثورة۱۷تشرین لبنان_ینتفض لماذا حسن نصرالله الارهابي لم یسلم سلیم عیاش المطلوب من قبل محکمة لاهاي الدولیة ؟.. حسن نصرالله منع التحقیقات حول انفجار_مرفأ_بيروت المؤلم و لماذا ؟ 🤣🤣🤣 هر دو شان خایین هستن

رژیم اسد بخشی از کمک‌های مالی و بشردوستانه به سوریه را ضبط کرده استبنا به اعلام یک سازمان آمریکایی رژیم اسد بخشی از کمک‌های مالی و بشردوستانه به سوریه را به نفع خود ضبط کرده است. - خبرگزاری آناتولی

صافی گلپایگانی: قهر بودن با بسیاری از کشورها به ضرر مردم است | DW | 22.10.2021یکی از مراجع قم در دیدار با رئیس مجلس گرانی را طاقت‌فرسا خواند و توصیه کرد برای اصلاح امور باید با جهان ارتباط داشت. صافی گلپایگانی با ابراز نگرانی از اوضاع نابسامان اقتصادی تاکید کرد مردم مستحق این شرایط نیستند. من موندم دولت آلمان چرا از جیب مردم خودش زده و شبکه فارسی زبان راه انداخته 🤣😉 اما به سود ... الان این نقش پلیس خوبو بازی میکنه؟

از سرگیری اقامه نماز جمعه در ایران پس از ماه‌ها تعطیلی به دلیل کرونااقامه نماز جمعه در شهرهای مختلف ایران که به دلیل شیوع کرونا متوقف شده بود امروز دوباره از سرگرفته شد. - خبرگزاری آناتولی

اردوغان سفرای 10 کشور از جمله آمریکا، فرانسه و آلمان را به اخراج از ترکیه تهدیدرجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه با انتقاد از بیانیه ده کشور غربی که از این کشور خواسته بودند پرونده تاجر زندانی این کشور را به صورت عادلانه بررسی کند،

کرونا در جهان؛ روسیه از مشاهده موارد ابتلا به گونه مسری‌تر از دلتا خبر داد🔺کرونا در جهان؛ روسیه از مشاهده موارد ابتلا به گونه مسری‌تر از دلتا خبر داد ▪️محقق ارشد و مدیر سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان روسیه می‌گوید مواردی از گونه جدید ویروس کرونا ،که احتمالا از گونه دلتا مسری‌تر است، در این کشور مشاهده شده است.

در پرونده شلیک اشتباهی الک بالدوین، ستاره هالیوود، مدرکی توسط دادگاه ارائه شده که بر اساس آن دستیار کارگردان هنگامی که سلاح را سر صحنه تحویل بالدوین می‌دهد، امن بودن" سلاح را خاطرنشان می‌کند.دولت جدید لبنان پس از یک سال کشمکش سیاسی تشکیل شد حسن نصرالله در سخنانش که از طریق تلویزیون پخش می‌شد گفت: «هدف اصلی قوات البنانیه راه اندازی یک جنگ داخلی است.بنا به اعلام یک سازمان آمریکایی رژیم اسد بخشی از کمک‌های مالی و بشردوستانه به سوریه را به نفع خود ضبط کرده است.یک از مراجع تقلید شیعیان در قم برای دومین بار در ماه‌های اخیر از سیاست‌های کلان جمهوری اسلامی انتقاد کرد و خواستار اصلاح آنها شد.

طبق مدارکی که رسانه‌های آمریکایی می‌گویند به دست دادگاه رسیده‌اند دیو هالز، دستیار کارگردان، پیش از تصویربرداری صحنه‌ای که در فیلم"Rust" [به معنی زنگ‌زدگی] فاجعه بار شد، فریاد زده است"اسلحه سرد است". این مدرک که در دادگاه قابل اسنتاد است هم‌چنین بر بی‌اطلاعی بالدوین و هالز از پر بودن اسلحه دلالت می‌کند. سمیر جعجع: شیعیان به عین الرمانه هجوم برده بودند رهبر «نیروهای لبنانی» در گفتگوی خود با شبکه ام تی وی لبنان گفت که ماجرای روز پنج شنبه از آنجایی شروع شد که حامیان احزاب شیعه وارد محله مسیحی عین الرمانه شده بودند، آنها به خودروها آسیب زده‌اند و حتی قبل از آغاز درگیری‌های مسلحانه، چهار تن را زخمی کردند. بالدوین: شدت تاثرم در کلام نمی‌گنجد الک بالدوین پس از حادثه  اظهار کرد به شدت از این حادثه"شوک‌زده است" و وعده داد از  خانواده مدیر فیلمبرداری کشته شده حمایت خواهد کرد.2021 واشنگتن/ خبرگزاری آناتولی مرکز مطالعات استراتژیک و بین‌المللی (CSIS) مستقر در آمریکا اعلام کرد بخش اعظم میلیون‌ها دلاری که تحت عنوان سازمان ملل متحد به سوریه سرازیر می‌شده، به حساب رژیم اسد که از سوی کشورهای غربی تحریم است، واریز شده است. الک بالدوین با شلیک از تفنگی که برای نقش‌آفرینی در صحنه فیلمبرداری در دست داشت، به اشتباه فیلمبردار فیلم را کشت و کارگردان را نیز زخمی کرد او هم‌چنین در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفت: «برای ابراز شوک و تاثر خود واژه‌ای پیدا نمی‌کند. سمیر جعجع در مصاحبه خود گفت که نمی‌داند چه کسانی دست به شلیک زده‌اند اما ساکنان مسیحی محله در برابر شبه نظامیان حزب الله که می‌خواستند وارد خانه‌هایشان بشوند، مقاومت و از خود دفاع کرده‌اند.» به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید این ستاره سرشناس در سخنان دیگری افزود: «من در تحقیقات پلیس همکاری کامل خواهم داشت تا مشخص شود چگونه چنین فاجعه‌ای رقم خورده است. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی هم به تازگی گزارشی منتشر کرده که بر مبنای آن طی یک دهه اخیر حدود یک سوم جمعیت ایران به زیر خط فقر رفته‌اند.

با همسر هالینا در تماس هستم تا بتوانم به خانواده او کمک کنم.» حامیان دو گروه شیعه مذهبی حزب الله و جنبش امل در روز پنجشنبه گذشته تجمعی را در برابر دادگستری بیروت برگزار کرده بودند و قاضی پرونده را به سیاسی کاری متهم کرده بودند. در بخشی از این گزارش آمده است: دولت سوریه سازمان‌های بین‌المللی را مجبور به استفاده از تحریف نرخ ارز کرد و زمینه‌ای فراهم کرد تا رژیم 51 سنت از هر دلار ارسال شده برای کمک به سوریه را در سال 2020 دریافت کند. قلبم  از میزان غم به همسر و پسر هالینا و هر کسی که او را می‌شناخته، شکسته است.» شلیک مرگبار سر صحنه فیلم"Rust" در پی این رویداد مرگبار که روز پنجشنبه ۲۹ مهر (۲۱ اکتبر) در صحنه فیلمبرداری این فیلم وسترن در حومه سانتافه در ایالت نیومکزیکوی آمریکا اتفاق افتاد، مدیر فیلمبرداری فیلم به ضرب این شلیک اشتباهی جان سپرد و کارگردان فیلم نیز به شدت زخمی شد. حزب الله خواستار برکناری طارق بیطار بازپرس ارشد این پرونده شده است و او را متهم به سیاسی کاری می‌کند. گزارش‌های رسیده از مرکز درمانی حال کارگردان فیلم را وخیم ارزیابی کرده‌اند. اندکی پس از این حادثه پلیس تایید کرد که هالینا هاچینز، مدیر فیلمبرداری ۴۲ ساله و جوئل سوزا، کارگردان ۴۸ ساله این پروژه هدف شلیک گلوله بالدوین  قرار گرفتند.» در اوت۲۰۲۰ انفجار چند صد تن نیترات آمونیوم که برای سالها در بندر بیروت نگهداری می‌شد، موجب کشته شدن بیش از ۲۰۰ تن و خسارات گسترده و ویرانی بخش‌های بزرگی از شهر بیروت شد. امروز یکی از راه‌های اصلاح امور این است که با حفظ منافع کشور و با عزت، با جهان در ارتباط باشیم که خیلی از مشکلات برطرف خواهد شد.

پلیس می‌گوید به تحقیقات برای روشن شدن ابعاد ماجرا ادامه خواهد داد. واکنش خانواده بروس لی با وجودی که پیش از اجرای صحنه‌های اکشن و خطرناک در فیلم‌های هالیوودی یک تیم تخصصی امنیت سلا‌ح‌ها و ابزاری را که در صحنه‌های خشن و زد و خورد به کار گرفته می‌شوند، کنترل می‌کنند تا مطمئن شوند در حین فیلمبرداری خطری متوجه بازیگران و دست‌اندکاران تهیه فیلم نخواهد بود، حادثه‌های مرگبار در چنین فیلم‌هایی بی‌سابقه نیست. برندن لی، فرزند ۲۸ ساله بروس لی، نیز در صحنه فیلمبرداری در پی شلیک اشتباهی هنرپیشه نقش مقابلش در فیلم"کلاغ" در سال ۱۹۹۳ جان خود را از دست داد. مرگ لی جوان گفتمانی را در جامعه در مورد اهمیت امنیت سلاح‌ها در فیلم‌های اکشن را به دنبال داشت. مسئله‌ای که به نظر می‌رسد با مرور زمان به فراموشی سپرده شده است.» حسن کاظمی قمی، سفیر سابق جمهوری اسلامی در عراق که به تازگی به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهوری در امور افغانستان منصوب شده می‌گوید با توجه به اوضاع این کشور طالبان یک واقعیت در آن محسوب می‌شود.

 خانواده لی پس از این حادثه همدردی خود را با خانواده‌های قربانیان ابراز کردند و وعده دادند از آنها حمایت خواهند کرد. شانون لی، دختر بروس لی، در مصاحبه‌ای روز جمعه ۳۰ مهر گفت: «قواعدی وجود دارند که باید پیروی شوند. لزوما نمی‌خواهم انگشت اتهام را به سمت کسی بگیرم، زیرا کار نادرستی خواهد بود. اما مسلما حوادثی از این دست دیگر نباید تکرار شوند.» در همین زمینه: . زندگی ادامه دارد؛ روایتی تصویری از زندگی روزمره در افغانستان در سایه طالبان گفته می‌شود که گرسنگی و فقر بیش از ۱۸ میلیون نفر از شهروندان افغانستان را تهدید می‌کند.