دادگاه استانبول مجددا حکم بازداشت کاوالا را تمدید کرد

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دادگاه استانبول مجددا حکم بازداشت کاوالا را تمدید کرد العربيه_فارسى

پیش از صدور این حکم در پنج‌شنبه 23 دسامبر، تیم وکلای مدافع کاوالا، تقاضای تجدید نظر را در شعبه 13 دادگاه کیفری عالی مطرح کرده بود که دادگاه در 10 دسامبر این درخواست را رد کرد.این اولین بار نیست که دادگاه ترکیه، تصمیم به تمدید بازداشت کاوالا می‌گیرد، چرا که بر اساس تصمیم دادگاه استانبول در ماه فوریه و بار دیگر در ماه مه گذشته، حکم تمدید بازداشت وی صادر شده بود.

کاوالا برای اولین بار در اکتبر 2017، در پی اعتراضاتی سراسری که در سال 2013 از پارک گزی در استانبول آغاز گردید، دستگیر شد. شایان ذکر است که کاوالا در فوریه 2020 از تمامی اتهامات وارده از جمله «تلاش برای تغییر رژیم ترکیه از طریق اعتراضات پارک گزی و جاسوسی برای احزاب خارجی»، تبرئه شد اما حاکمیت مجددا حکم تبرئه او را لغو و کاوالا را به بهانه نقش داشتن در آخرین کودتای نافرجام علیه رژیم اردوغان، زندانی کرد.

اتحادیه اروپا نیز پس از صدور حکم تمدید بازداشت کاوالا در چند ماه قبل، از حاکمیت ترکیه خواسته بود تا کاوالا را آزاد کند. قابل ذکر است که بازداشت کاوالا که بارها اتهامات وارده به خود از جمله جاسوسی برای احزاب خارجی، حمایت از اعتراضات پارک گزی در سال 2013 و مشارکت در کودتای نافرجام علیه حکومت اردوغان در اواسط ژوئیه 2016، را رد کرده، می‌رفت تا در اواخر اکتبر 2021، به بحران شدید دیپلماتیک میان آنکارا، ایالات متحده، کانادا و هشت کشور اروپایی منجر شود که سفرای آن‌ها از دولت ترکیه خواستند، کاوالا را آزاد کند، در حالی که اردوغان خواستار اخراج این سفرا از کشورش شد اما کمتر از دو روز بعد، از این تصمیم منصرف شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

یک فعال مدنی اردبیلی پس از حضور در دادگاه بازداشت شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

تعویق رای دادگاه فدرال عراق درباره تائید نهایی نتایج انتخابات- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimتعویق رای دادگاه فدرال عراق درباره تائید نهایی نتایج انتخابات_عراق دادگاه فدرال عراق امروز بعد از دو بار تعویق جلسه رسیدگی به شکایت‌ها درباره تخلفات انتخاباتی، اعلام کرد که رأی خود را یکشنبه هفته آینده اعلام خواهد کرد The straight path to Allah SWT, is the path walked by Prophet Muhammad SAW. Muhammad Qasim saw this in a dream, and he has seen many other events about the future of Muslim ummah. Many Muslims are claiming Muhammad Qasim to be Imam Al-Mahdi.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

ترکیه: دیپلمات آمریکایی را به اتهام فروش گذرنامه جعلی بازداشت کردیمپلیس فرودگاه به یک مسافر سوری که از استانبول قصد پرواز به آلمان را داشت شک کرد و در بازپرسی از وی و کنترل دوربین های امنیتی مشخص شد که دیپلمات آمریکایی پاسپورت را به او داده و این دو فرد لباس هایشان را با هم عوض کرده اند. در بازرسی بدنی از دیپلمات آمریکایی پاکتی حاوی ده هزار دلار کشف و ضبط شد
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

یک «دیپلمات آمریکایی» در ترکیه به اتهام فروش گذرنامه جعلی بازداشت شدترکیه می‌گوید دیپلمات آمریکایی شاغل در کنسولگری ایالات متحده در لبنان، در فرودگاه استانبول با یک شهروند سوری ملاقات کرد و یک گذرنامه جعلی برای سفر به آلمان تحویل او داد. لابد داشته سعی‌می کرده که‌ دیگر یکی از سردسته های گروه‌های جنایتکار وهابی را که به عنوان‌‌مسخره ارتش «ازاد» سوریه چاق و‌ مسلح کردند، قبل از گیر افتادن، فراری بدهد که گند بیشتر در نیاید
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

یک فعال مدنی اردبیلی پس از حضور در دادگاه بازداشت شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

المرزوقی رئیس جمهوری پیشین تونس به طور غیابی به 4 سال زندان محکوم شددادگاه تونس چهارشنبه، 22 دسامبر، به شکل غیابی، المنصف المرزوقی، رئیس جمهوری پیشین این کشور را به اتهام اقدام علیه امنیت خارجی تونس، به چهار سال زندان با
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »