دادگاه حقوق بشر اروپا سوئیس را به دلیل تحت فشار قرار دادن یک خبرنگار برای افشای نام منبعش محکوم کرد

15/07/1399 10:18 ب.ظ

دادگاه حقوق بشر اروپا سوئیس را به دلیل تحت فشار قرار دادن یک خبرنگار برای افشای نام منبعش محکوم کرد بیشتر بخوانید🔽

دادگاه حقوق بشراروپا دولت سوئیس را به دلیل تحت فشار قرار دادن یک خبرنگار افشاگر برای نام بردن از منابع اصلی گزارش تحقیقی‌اش محکوم و اعلام کرد که تصمیم دستگاه قضایی دولت فدرال سوئیس علیه این خبرنگار «کاملا غیردموکراتیک» بوده است. دادگاه حقوق بشر اروپا، دولت فدرال سوئیس را بدلیل «اعمال فشار روی یک روزنامه‌نگار افشاگر» و نقض کنوانسیون اروپایی حقوق بشر محکوم کرد. به گفته قضات این دادگاه، دولت سوئیس حق آزادی بیان، ماده ۱۰ حقوق بشر اروپا را نقض کرده است.

دادگاه حقوق بشر اروپا می گوید سوئیس خبرنگاری را که درباره «قاچاق مواد مخدردر این کشور» گزارشی تحقیقی تهیه کرده را مجبور کرده تا «نام برخی از منابع خود را افشا کند.» به گفته این دادگاه «حفظ نام و مشخصات منابع در گزارش های افشاگرانه از مهم ترین ارکان یک جامعه دموکراتیک است.»

نینا یکر خبرنگاری بود که مقاله ای در سال ۲۰۱۲ منتشرکرد که در آن از قاچاق گسترده حشیش و ماری جوانا و حواشی مرگبار آن در سوئیس پرده برمی داشت. تعدادی از قاچاقچیان خرده پا که به انتشار این مقاله خواسته یا ناخواسته کمک کردند، مدت‌ها به محل سکونت او رفت و آمد می‌کردند. تحقیقات نینا یکر و نزدیکی‌اش به مواد فروشان تا حدی بود که نیروهای پلیس به او مشکوک شدند. ابتدا دادگاهی در سوئیس او را برای شهادت دعوت کرد. اما او برای حفظ جان و امنیت قاچاقیان نام آنها را به دادگاه نداد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای»: دستگاه قضایی ایران از بیرحم‌ترین و غیرعادلانه‌ترین نظام‌های دادرسی در جهان است🔺سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای»: دستگاه قضایی ایران از بیرحم‌ترین و غیرعادلانه‌ترین نظام‌های دادرسی در جهان است ⚡️سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» با انتشار مطلبی به بررسی سرکوب مخالفان رژیم ایران توسط دستگاه قضایی جمهوری_اسلامی پرداخته است. خداوند حافظ وناصر تان باشد بسیار به چهره غمګین و پریشان تان ازرده خاطر می شوم مثل سازمان عفو بین الملل چارتا مشنگ جمع شدن به انجمنشون میگن سازمان سازمان اتحاد علیه ایران هسته ای مال چه کیه و چه کسانی پشت اش هستند؟ حمایت کنندگان و تامین کنندگان منابع مالی اش کیا هستند؟ اعضای هیئت مدیره اش جه کسانی هستند و سوابقشون چیه؟

لبنان خواستار بازداشت مالک و ناخدای روسی کشتی انتقال‌دهنده محموله نیترات آمونیوم به بندر بیروت شد🔺لبنان خواستار بازداشت مالک و ناخدای روسی کشتی انتقال‌دهنده محموله نیترات آمونیوم به بندر بیروت شد ⚡️دولت لبنان از اینترپل خواسته است برای ناخدا و مالک روسی یک کشتی، که مواد منفجره عامل انفجار ماه اوت را به بندر بیروت آورده بود، حکم جلب صادر کند. ولی دولت لبنان خایه نداره مجرم اصلی حسن خرس الله را دستگیر کنه زورشون به حزب الله نمی رسه واق واق می کنند

پرزیدنت ترامپ سوار بر خودرو از بیمارستان خارج شد و به ابراز احساسات طرفداران خود پاسخ دادصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. پس همه اش شو بود؟! حتی یک فیلم کوتاه تبلیغاتی برای تحریک عواطف طرفداران با موضوع کرونا آمریکا نتونست بسازه. شرح فیلم کوتاه انتخاباتی روز اول : ترامپ مبتلا به کرونا می شود روز چهارم : حالش خوب می شود و به سرکاربازمی گردد. تمسخرمردم دنیا به چنین ایده های تبلیغاتی برای جذب رآی عجله کار شیطان است...

انفجار بمب در افغانستان چندین کشته برجای گذاشتانفجار بمب در افغانستان چندین کشته برجای گذاشت گزارش شده بیشتر قربانیان نیروهای امنیتی بودند اما چند غیرنظامی نیز کشته شده اند. هنوز کسی مسئولیت حمله را بر عهده نگرفته است اما فرید خان، یک سخنگوی پلیس در افغانستان، طالبان را مقصر دانست. اینکه چه کسی مقصر است اهمیت چندانی ندارد اینکه چه کسانی آسیب دیده اند مهم است، چون افرادی که چنین اقداماتی را انجام می دهند انسان نیستند، درست مثل حیوانات وحشی هستند البته تا جای که من می دانم هیچ حیوانی هم نوع خود را نمی کشد. .

کرونا در ایران – شمار قربانیان کرونا در یک شبانه روز با ثبت ۲۳۵ مرگ رکورد زدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. خوب عکسی برای قربانیان کرونا انتخاب کردید، بعید میدونم جون سالم از کرونا به در برده باشند. واسه اعلام رکورد کرونا عکس عزاداری گذاشتید؟؟! تف به هر چی بی شرفه!!! 🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺

سخنگوی کاخ سفید می‌گوید آزمایش کرونای او نیز مثبت شده استسخنگوی کاخ سفید می‌گوید آزمایش کرونای او نیز مثبت شده است سخنگوی کاخ سفید روز دوشنبه ۱۴ مهر در توئیتر اعلام کرد که نتیجه آزمایش کرونای روز دوشنبه او مثبت شده است و او «روند قرنطینه را آغاز می‌کند.» اونجا کاخ سفیده یا حرمسرای ترامپ؟😏 طرح اولیه اصلاحیه ماده54قانون مالیاتهای مستقیم، یک تبصره3بودکه به هرکدملی اجازه داشتن یک واحد مسکونی میداد اما با بازگشت ناگهانی بی اجازه از صحن علنی به کمیسیون اقتصادی، این تبصره حذف و فقط کل خانواده 1 واحد اجازه داد.چرا بقیه اعضای خانوار حق مسلم مصرح قانون اساسی، محروم میشود؟