دادگاه عالی تجدیدنظر اسکاتلند تصمیم جانسون مبنی بر تعلیق پارلمان را غیرقانونی خواند

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دادگاه عالی تجدید نظر در اسکاتلند چهارشنبه 11 سپتامبر 2019 طی حکمی تصمیم بوریس جانسون نخست وزیر

در حکم دادگاه عالی تجدید نظر اسکاتلند آمده است، تصمیم مبنی بر تعلیق قوه مقننه با «هدف بی‌تناسب اخلال در کار پارلمان» اتخاذ شده است.

شبکه یورونیوز گزارش داد، در ادامه این حکم آمده است: «تصمیم دائر بر تعلیق پارلمان غیرقانونی بوده و به همین جهت باطل و از بلا اثر است». براساس این گزارش، 75 نماینده پارلمان بریتانیا این شکایت را در دادگاه اسکاتلند طرح کرده بودند، اما دادگاه پیشتر در مرحله مقدماتی رای داده بود که این نهاد قضایی نمی تواند در تصمیم سیاسی نخست وزیر دخالت کند. همچنان دادگاه عالی بریتانیا نیز اعلام کرده بود که تصمیم بوریس جانسون در تعلیق پارلمان قانونی است.

نخست وزیر بریتانیا در اواخر ماه اوت سال جاری اعلام کرد که فعالیت پارلمان را از نیمه سپتامبر تا اواسط اکتبر معلق می‌کند. این تصمیم به تایید ملکه بریتانیا نیز رسید. او دلیل ارائه چنین طرحی را کمک به احزاب بریتانیا برای برگزاری بی‌دغدغه کنگره‌های سالانه آن‌ها عنوان کرد اما مخالفان جانسون را متهم کردند که با این تصمیم در تلاش است فعالیت پارلمان این کشور را در فاصله باقیمانده تا پایان مهلت خروج این کشور از اتحادیه اروپا به حداقل ممکن برساند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دادگاه تجدیدنظر اسکاتلند تعلیق پارلمان بریتانیا را غیرقانونی دانستدادگاه تجدیدنظر اسکاتلند که بالاترین مرجع قضایی ادینبرو محسوب می شود روز چهارشنبه تصمیم تعلیق پنج هفته ای پارلمان را غیر قانونی ارزیابی کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دادگاه تجدید نظر حکم داد؛ رحیم غلامی، نویسنده اردبیلی یک سال به زندان می‌رود
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بیش از صد فعال صنفی خواستار برگزاری دادگاه علنی برای بازداشت‌شدگان سیاسی شدندبیش از صد فعال صنفی خواستار برگزاری دادگاه علنی برای بازداشت‌شدگان سیاسی شدند احکام سنگین قوه_قضائیه برای فعالان کارگری و اعضای تحریریه گام که به صورت غیررسمی منتشر و از سوی وکیل سپیده_قلیان نیز تایید شد، مورد انتقادات بسیار زیادی قرار گرفت.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دادگاه تجدیدنظر اسکاتلند تعلیق پارلمان بریتانیا را غیرقانونی دانستدادگاه تجدیدنظر اسکاتلند که بالاترین مرجع قضایی ادینبرو محسوب می شود روز چهارشنبه تصمیم تعلیق پنج هفته ای پارلمان را غیر قانونی ارزیابی کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دادگاهی در اسکاتلند تعلیق پارلمان بریتانیا را غیرقانونی دانستقضات دادگاهی که بالاترین مرجع تجدید نظر در اسکاتلند است، رای قبلی در ارتباط با غیرقانونی نبودن تعلیق پارلمان بریتانیا را لغو کرده و گفته است که تصمیم بوریس جانسون، نخست وزیر، برای تعلیق پارلمان غیر قانونی است. رای تازه دادگاه تاثیر فوری بر تعطیلی پارلمان نخواهد داشت.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

دادگاهی در اسکاتلند تعلیق پارلمان بریتانیا را «غیرقانونی» اعلام کرد♦️دادگاهی در اسکاتلند تعلیق پارلمان بریتانیا را «غیرقانونی» اعلام کرد ⚡️یک دادگاه عالی در اسکاتلند تصمیم بوریس جانسون مبنی بر تعلیق پارلمان بریتانیا را «غیرقانی» اعلام کرد. اگر چه گفته است که تصمیم نهایی را دادگاه عالی بریتانیا باید اعلام کند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »