دادگاه حکمیت ورزش برگزار شد؛ از تهدید خانواده مولایی تا اسکورت ویژه پلیس سوییس

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 70 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 31%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

جلسه «دادگاه حکمیت ورزش» (CAS) امروز، برای بررسی شکایت ایران از حکم فدراسیون_جهانی_جودو برگزار شد. فدراسیون_جودو ایران به خاطر شکست عمدی سعید_مولایی از حریف اسرائیلی خود از شهریور سال گذشته تعلیق شده است. گزارش younesipour 👇 اخبار_ایران آن_سوی_خبر

جلسه «دادگاه حکمیت ورزش» امروز چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹، به صورت حضوری و ویدیویی برای بررسی شکایت ایران از حکم فدراسیون جهانی جودو برگزار شد.

دو روز پس از این اتفاق، نشریه «آساهی» ژاپن گزارشی منتشر کرد. «ماریوس ویزر»، رییس فدراسیون جهانی جودو به آساهی گفته بود: «مولایی تحت فشار بازی را باخته بود.» پس از آن، سعید مولایی به آلمان رفت و از این کشور درخواست پناهندگی کرد. اگر ایران امروز با پنج نماینده به سوییس رفت تا از فدراسیون جهانی جودو شکایت کند، این فدراسیون جهانی با هیاتی ۱۵ نفره که سه وکیل سطح اول ورزش جهان در راس آن قرار دارد، وارد دادگاه شد.

اما مهم‌ترین اتفاق، چگونگی ورود و خروج مولایی به جلسه دادگاه بود. او با اسکورت ویژه پلیس سوییس به دادگاه حکمیت ورزش آمد و پس از شهادت، تحت تدابیر امنیتی توسط پلیس سوییس به هتل محل اقامتش بازگشت.» که به صورت تخصصی اتفاقات پشت پرده ورزش جهان را پوشش می‌دهد، ساعاتی قبل از آغاز این دادگاه از دو اتفاق ویژه رونمایی کرد.

۳۱ خرداد سال جاری و در حالی که ایران هم‌چنان در حال مذاکره با دادگاه حکمیت ورزش و فدراسیون جهانی جودو بود، نصرالله سجادی، بلندپایه‌ترین و شناخته شده‌ترین عضو تیم ایران، از سفر به سوییس انصراف داد.از حضور در دادگاه حکمیت ورزش را رفتار غیرحرفه‌ای و مقام دون‌پایه آرش میراسماعیلی، رییس فدراسیون جهانی جودو خواند. اما در نهایت و با فشار وزارت ورزش و جوانان، همراه تیم اعزامی ایران به سوییس رفت.

نصرالله سجادی پنج بار به عنوان سرپرست کاروان‌های ورزشی ایران در رقابت‌های المپیک، المپیک زمستانی و بازی‌های آسیایی حضور داشته و پست‌هایی مانند دبیرکلی کمیته ملی المپیک تا معاونت سازمان تربیت بدنی را تجربه کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

جهانگیری:نباید فضای رسانه ای کشور علیه بخش خصوصی و فعالیت های اقتصادی باشداولین جلسه کارگروه رفع موانع جهش تولید پیش از ظهر امروز(سه شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اصلاح و بهبود فضای کسب و کار گام مهمی برای جهش تولید است🔻 معاون اول رییس جمهور: 🔹 وظیفه اصلی کارگروه رفع موانع جهش تولید، رفع مشکلات و مسائل اصلی پیش روی بخش تولید است 🔹 اصلاح و بهبود فضای کسب و کار گام مهمی برای جهش تولید است 🔹 رشد منفی سرمایه گذاری در سالهای اخیر یک هشدار جدی برای اقتصاد کشور است
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

رونمایی از تازه‌ترین محصولات اپل؛ غول دره سیلیکون سنت‌شکنی کردکنفرانس سال ۲۰۲۰ اپل روز سه‌شنبه ۱۵ سپتامبر در حالی برگزار شد که بر خلاف سنت دیرین این غول فناوری خبری از معرفی آیفون جدید نبود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دولت ترامپ: سازمان تجارت جهانی برای مهار چین ناتوان استنماینده تجاری آمریکا تأکید کرد که دولت ترامپ به چین اجازه نمی‌دهد تا از طریق سازمان تجارت جهانی از كارگران، كشاورزان و دامداران آمریكایی سوء‌استفاده کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نتایج پژوهش درباره اقلیت‌های جنسی ایران: بیش از ۶۰ درصد قربانی خشونت خانواده هستند - BBC News فارسیموسسه شش رنگ در خارج از ایران که به مسائل جامعه ال‌جی‌بی‌تی می‌پردازد، با انتشار نتیجه تحقیقات خود در گزارشی با نام 'زخم‌های پنهان'، می‌گوید حدود ۳۰ درصد شرکت‌کنندگان در این تحقیق مورد خشونت جنسی و بیش از ۷۷ درصد آنان مورد خشونت جسمی قرار گرفته‌اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

از فروزان عبدی تا نوید افکاری؛ ورزشکارانی که اعدام شدند - BBC News فارسیاعدام نوید افکاری کشتی‌گیری که در پی اعتراضات ماه آبان به همراه دو برادرش دستگیر شده بود، موجی از بهت و خشم همگانی ایجاد کرد. اما این اولین اعدام سیاسی ورزشکاران در ایران نبود. ورزشکاران دیگری هم در دهه شصت و به ویژه در تابستان ۱۳۶۷ اعدام شدند که خبر اعدامشان در سایه بی‌خبری و سکوت افکار عمومی آن دوران قرار گرفت و بسیاری از آنان در گورهای دسته‌جمعی دفن شدند. استراماچونی_را_برگردانید
منبع: bbcpersiansport - 🏆 16. / 51 ادامه مطلب »