دادگاه دانمارک یک جاسوس جمهوری اسلامی را بعد از ۷ سال حبس، از این کشور اخراج کرد

06/05/2021 02:37:00 ب.ظ

دانمارک, جاسوسی

دادگاه عالی دانمارک تقاضای فرجام خواهی یک شهروند نروژی ایرانی تبار را که پیش‌تر به ۷ سال زندان محکوم شده بود، رد کرد. این فرد ایرانی‌تبار با نام محمد داودزاده، به جرم جاسوسی و توطئه برای قتل رهبر گروه النضال مجرم شناخته شده است. اخبار_ایران النضال

این فرد ایرانی‌تبار با نام «محمد داودزاده» به خاطر «جاسوسی برای دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی» و نیز «توطئه برای قتل رهبر گروه النضال» مجرم شناخته شده است.دفتر دادستانی دانمارک روز پنج‌شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ در این باره در صفحه توییتر خود نوشت: «هیات منصفه دادگاه عالی شرقی با اجماع، یک ایرانی را در زمینه انجام اقدامات اطلاعاتی غیرقانونی و توطئه برای قتل یک ایرانی ساکن منطقه رینجنستید مجرم شناخت.»

محمد داودزاده که ۴۰ ساله و ساکن نروژ است، اکتبر ۲۰۱۸ توسط پلیس دانمارک دستگیر شد. دانمارک برای دستگیری او موقتا اقدام به بستن مرزهای بین‌المللی خود کرده بود.به گفته دادگاه این کشور، این فرد از خانه رهبر «النضال» (از گروه‌های مخالف حکومت ایران) در دانمارك و هم‌چنین خیابان‌ها و جاده‌های اطراف آن خانه عکس گرفته و آن را در اختیار یک فرد مرتبط با دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی قرار داده بود.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

هفته سوم اعتراضات در ایران؛ تظاهرات گسترده در سراسر کشور، همبستگی ایرانی‌ها در سراسر جهان

روز شنبه نهم مهر (اول اکتبر) تظاهرات گسترده در بسیاری از شهرهای ایران ادامه یافت. در سومین هفته از آغاز موج اعتراض به جمهوری اسلامی، ایرانیان در بیش از ۱۵۰ شهر جهان تجمع همبستگی برگزار کردند. ادامه مطلب >>

aidaghajar گروه مسلح تجزیه‌طلب النضال aidaghajar ۷ سال کم نیست؟ یعنی جرمش از برداشتن روسری کمتر هست؟

دادگاه عالی دانمارک جاسوس ایرانی - نروژی را مجرم شناختدادگاه عالی دانمارک روز پنج‌شنبه 6 می 2021 یک شهروند نروژی ایرانی‌الاصل را به اتهام جاسوسی برای نهادهای اطلاعاتی ایران و یک فعال عرب اهوازی در دانمارک مجرم خبری برای انحراف افکار..یعنی مثلا ما با جمهوری اسلامی دشمن هستیم..الکی.. گول خوردید یا بیشتر دروغ بگیم.🤔مثل اسرائیل و موشک پرانی هاش .. و جنگ کشتی ها ،.. در حقیقت همین مثلا جاسوس ها رو میذارن مترجم فعالان سیاسی از همه جا بی خبر..یعنی واقعا شما از فعالیتهای جمهوری اسلامی بی خبرید

قاسم آهنین‌جان؛ روایت‌های ضد و نقیض از بیت پایانی زندگی یک شاعر

تصاویر ماهواره‌ای از یک 'پایگاه موشکی جدید' در هرمزگان | DW | 06.05.2021بنا بر گزارشی که 'مؤسسه بین‌المللی مطالعات استراتژیک' در لندن سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت (۴ مه) با استناد به تصاویر ماهواره‌ای منتشر کرده‌، ایران احتمالا پایگاه موشکی جدیدی در استان هرمزگان تأسیس کرده است. الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبر إيران ايران طهران Iran Iranian IRAN .

تکذیب خبرسازی جدید درباره مذاکرات وین از سوی یک منبع نزدیک به شورای اطلاع‌رسانی دولتیک منبع آگاه نزدیک به شورای اطلاع‌رسانی دولت: خبرسازی جدید یک شبکه برون‌مرزی درباره مذاکرات وین کذب است عملکرد این شبکه درموضوع مذاکرات وین مخل آرامش روانی جامعه است اینگونه فضاسازی‌ها اقدام علیه امنیت ملی به شمار می‌رود لازم است از این روند جلوگیری شود

مرگ دیپلمات سوئیسی در تهران بر اثر سقوط از یک برج در کامرانیهمرگ دیپلمات سوئیسی در تهران بر اثر سقوط از یک برج در کامرانیه سخنگوی سازمان اورژانس ایران نیز ضمن تایید این خبر، هویت او را «سیلوه هـ.» و ۵۲ ساله اعلام كرد. این سازمان در گزارش خود موضوع احتمال خودکشی را رد کرده و فوت را ناشی از سقوط دانسته است.

استان‌وایر- دادگاه عالی دانمارک تقاضای فرجام‌خواهی یک شهروند نروژی ایرانی‌تبار را که پیش‌تر به هفت سال زندان محکوم شده بود، رد کرد.شناخت.سرطان فک، چندین بیماری و عامل دیگر دست به دست دادند تا جان «قاسم آهنین‌جان»، شاعر اهوازی را در ۶۳ سالگی بگیرند.موسسه آی‌‌آی‌اس‌اس با بررسی تصاویر ماهواره‌ای از تأسیس مجموعه جدید پایگاه موشکی در جنوب ایران خبر داد بنا بر گزارشی که"مؤسسه بین‌المللی مطالعات استراتژیک" در لندن سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت (۴ مه) با استناد به تصاویر ماهواره‌ای منتشر کرده‌، ایران احتمالا پایگاه موشکی جدیدی در استان هرمزگان تأسیس کرده است.

  این فرد ایرانی‌تبار با نام «محمد داودزاده» به خاطر «جاسوسی برای دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی» و نیز «توطئه برای قتل رهبر گروه النضال» مجرم شناخته شده است. دفتر دادستانی دانمارک روز پنج‌شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ در این باره در صفحه توییتر خود نوشت: «هیات منصفه دادگاه عالی شرقی با اجماع، یک ایرانی را در زمینه انجام اقدامات اطلاعاتی غیرقانونی و توطئه برای قتل یک ایرانی ساکن منطقه رینجنستید مجرم شناخت. دفتر دادستانی دانمارک روز پنج‌شنبه در صفحه توئیترش نوشت: «هیات منصفه دادگاه عالی شرقی با اجماع یک ایرانی را در زمینه انجام اقدامات اطلاعاتی غیرقانونی و توطئه برای قتل یک ایرانی ساکن منطقه رینجنستید مجرم شناخت.» محمد داودزاده که ۴۰ ساله و ساکن نروژ است، اکتبر ۲۰۱۸ توسط پلیس دانمارک دستگیر شد. اولین روایت از وضعیت او را «عرفان مردانی»، مشاور رییس دانشگاه علوم پزشکی «جندی‌شاپور» اهواز مطرح  کرد . دانمارک برای دستگیری او موقتا اقدام به بستن مرزهای بین‌المللی خود کرده بود. دادگاه با صدور بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد که اواخر روزهای سپتامبر همان سال، لولوئی از خانه یك تبعیدی و مخالف حکومت ایران در دانمارك و همچنین خیابان‌ها و جاده‌های اطراف آن خانه عکس گرفت و آنجا را رصد کرد. به گفته دادگاه این کشور، این فرد از خانه رهبر «النضال» (از گروه‌های مخالف حکومت ایران) در دانمارك و هم‌چنین خیابان‌ها و جاده‌های اطراف آن خانه عکس گرفته و آن را در اختیار یک فرد مرتبط با دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی قرار داده بود. در این گزارش آمده است که این سازه‌ها می‌توانند محل نگهداری موشک‌های کوتاه‌بردِ با سوخت جامد از خانواده موشک فاتح باشد.

دادستان عمومی دانمارک گفته که محمد داوودزاده پس از تحمل هفت سال حبس، از دانمارک اخراج شده است و اجازه ورود به این کشور را نخواهد داشت.» سورن هاربو دادستان عمومی به رویترز گفت: «لولوئی به هفت سال زندان و اخراج دائم از دانمارك محكوم و پس از تحمل مجازات خود از ورود به دانمارک محروم خواهد شد. مردانی دلیل ارایه آدرس اشتباه از سوی آهنین‌جان را ابتلای او به بیماری «آلزایمر» عنوان کرد. .