دادگاه تجدیدنظر حکم ۳سال و ۷ماه حبس گلرخ ایرایی و آتنا دائمی را عینا تایید کرد

15/06/1398 08:16 ق.ظ

حکم سه سال و هفت ماه حبس گلرخ_ایرایی و آتنا_دائمى به اتهام «توهین به رهبری» و «تبلیغ علیه نظام» که از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران صادر شده بود، از سوی دادگاه تجدیدنظر عینا تایید شد. بیشتر بخوانید:

حکم سه سال و هفت ماه حبس گلرخ ایرایی و آتنا دائمی به اتهام «توهین به رهبری» و «تبلیغ علیه نظام» که از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقل امیر رئیسیان، وکیل مدافع گلرخ ایرایی، به سایت انصاف نیوز گفت: «حکم دادگاه بدوی گلرخ ایرایی که دو سال و یک‌ماه از بابت توهین به رهبری و یک‌سال و شش ماه برای تبلیغ علیه نظام بود، عینا در دادگاه تجدیدنظر تایید شد.

»

رئیسیان همچنین درباره‌ حکم دادگاه تجدید نظر آتنا دائمی، فعال مدنی زندانی، گفت: «من وکالت خانم دائمی را بر عهده ندارم، اما حکم ایشان هم عینا تایید شده است.» گلرخ ایرایی، زندانی سیاسی سابق و آتنا دائمی زندانی سیاسی که همچنان زندانی است در بیست و هشتم خرداد سال‌جاری در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست ایمان افشاریان در پرونده‌ای جدید محاکمه شده بودند. در این جلسه محاکمه، دادگاه انقلاب، آن‌ها را به تبلیغ علیه نظام از طریق «نوشتن نامه‌ها و بیانیه‌های از داخل زندان» و «ارتباط با رسانه‌های خارج از کشور» و همچنین «توهین به رهبری» از طریق «سرود خوانی پس از اعدام زانیار مرادی، لقمان مرادی و رامین حسین پناهی در سالن ملاقات زندان» متهم کرد.

ادامه مطلب:
IranIntl »

صدور حکم حبس برای اعضای سابق کمیسیون انتخاباتی افغانستانسخنگوی دادستانی کل افغانستان از صدور حکم 5 سال حبس برای ده نفر از اعضای سابق کمیسیون‌های انتخاباتی این کشور خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

یک آمریکایی عضو داعش با احتمال دریافت حکم حبس ابد روبرو استیک آمریکایی عضو داعش با احتمال دریافت حکم حبس ابد روبرو است مقام های وزارت دادگستری ایالات متحده سه شنبه علیه روسلان ماراتوویچ آسائینوف، ۴۳ ساله، ساکن بروکلین در نیویورک، پرونده ای با پنج مورد اتهامی جدید در دادگاه فدرال تشکیل دادند.

احضار ۵۰ نفر از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد به شعبه ۲۰ دادگاه انقلاب اهواز

۴۱ نفر از کارگران فولاد اهواز به دادگاه احضار شدنددر ادامه برخوردهای قضایی با اعتراضات کارگری پاییز سال گذشته در خوزستان، ده‌ها کارگر فولاد اهواز نیز به دادگاه احضار شدند. در هفته‌های گذشته دست‌کم ۲۰ کارگر هفت تپه نیز به حبس و شلاق محکوم شده بودند. تشدید برخوردهای قضایی و صدور احکام سنگین علیه فعالان مدنی، اخیرا انتقادهایی را علیه دستگاه قضایی به دنبال داشته است.

احضار گروهی کارگران معترض فولاد اهواز به دادگاه انقلابدادگاه انقلاب با احضار ۴۱تن از کارگران شرکت ملی فولاد_اهواز، از آن‌ها خواست خود را به شعبه۲۰ دادگاه انقلاب اهواز معرفی کنند.احضار گروهی این کارگران، درحالی صورت گرفت که دادگاهی در شوش طی یک‌ماه گذشته ۱۷کارگر نیشکر هفت‌تپه را به زندان و شلاق محکوم کرد

حکم قلع و قمع برج‌های سعادت آباد صادر شدحکم قلع و قمع برج‌های سعادت آباد صادر شد رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: حکم توقف ساخت برج‌های سعادت ‌آباد و همچنین قلع و قمع آنها صادر شده است.