دادگاه رسیدگی به قتل جرج فلوید با یک روز تاخیر سه‌شنبه آغاز می‌شود | DW | 09.03.2021

19/12/1399 11:00 ق.ظ

دادگاه رسیدگی به اتهامات علیه مأمور پلیس سفیدپوستی که در مینه سوتا در اثر ضرب و جرح باعث مرگ جرج فلوید شده بود، امروز سه شنبه ۹ مارس با یک روز تاخیر آغاز می‌شود. ظاهرا اتهام جدیدی علیه متهم مطرح شده است.

دادگاه رسیدگی به اتهامات علیه مأمور پلیس سفیدپوستی که در مینه سوتا در اثر ضرب و جرح باعث مرگ جرج فلوید شده بود، امروز سه شنبه ۹ مارس با یک روز تاخیر آغاز می‌شود. ظاهرا اتهام جدیدی علیه متهم مطرح شده است. متهم این دادگاه درک چاوین، پلیس سفیدپوستی است که روز ۲۵ ماه مه سال ۲۰۲۰ با قراردادن زانویش روی گلوی جرج فلوید باعث مرگ این شهروند سیاه‌پوست آمریکایی شد.

او و و کلایش اما مدعی هستند که دلیل مرگ جرج فلوید نه این عمل پلیس بلکه استفاده بیش از حد از مواد مخدر و نیر بیماری‌های پیشین او بوده است.

مرگ جرج فلوید سبب بروز اعتراضات و ناآرامی‌های گسترده‌ای در سراسر امریکا شد. جنبش"جان سیاهان باارزش است" حاصل این اعتراضات بود. چاوین قرار بود به اتهام قتل درجه دو و ضرب و جرح منجر به مرگ محاکمه شود. پتر کاهیل، قاضی این دادگاه ظاهرا تصمیم دارد که روز سه‌شنبه ۹ مارس با تکمیل روند انتخاب اعضای هیأت منصفه دادگاه را آغاز کند.

پیش از این شکایت دیگری مبتنی بر قتل درجه سه علیه متهم ارائه شده بود که باید از سوی دادگاه بررسی شود. در این نوع قتل، مجرم قصد قبلی برای کشتن نداشته و مجازات آن در مینه سوتا تا ۲۵ سال زندان و کمتر از قتل درجه دوست. قتل درجه دو می‌تواند تا ۴۰ سال حبس در پی داشته باشد.جلسات دادگاه به طور زنده از تلویزیون پخش خواهد شد. headtopics.com

کیت الیسون دادستان عمومی مینه سوتا دادخواهی این پرونده را بر عهده دارد. او پیشتر در مصاحبه با شبکه سی ان‌ان گفته بود: «بسیار سخت است که یک پلیس را بازخواست کنی.

ادامه مطلب:
dw_persian »

هیئت منصفه دادگاه رسیدگی به مرگ جرج فلوید، مامور پلیس را گناهکار اعلام کرد🔺هیئت منصفه دادگاه رسیدگی به مرگ جرج_فلوید، مامور پلیس را گناهکار اعلام کرد ▪️هیئت منصفه دادگاه روز سه شنبه ۳۱ فروردین این مامور برکنار شده پلیس را در سه اتهام از جمله قتل درجه دوم جرج فلوید گناهکار اعلام کرد. مجازات او متعاقبا اعلام خواهد شد متعاقبا اعلام میشود !! اگه اخوندا بعد این مدت اینو میگفتن چیکار میکردین ؟ کوکلاکس‌کلان‌‌ها کارشونو بلدند، اُستادشون خود جناب شیطانه، اینم چون دیگه جهانی شده چاره ای ندارند کاش توی ایران هم سال 98مامورانی که مردم رو کشتن محاکمه میشدند

دستور دادگاه حکمیت ورزش به کنفدراسیون آسیا برای رسیدگی به شکایت ایران

دادگاه قتل جرج فلوید؛ دادگاهی که جهان به آن چشم دوخته است | DW | 29.03.2021دادگاه رسیدگی به اتهامات درک چاوین پلیس سفیدپوستی که متهم به قتل جرج فلوید، شهروند سیاهپوست آمریکایی است در ایالت مینه سوتا آغاز شد. در آمریکا بسیاری امیدوارند که نتیجه دادگاه قتل جرج فلوید نشانه‌ای علیه نژادپرستی باشد. اونوقت توی ایران این همه آدم توسط پلیس و سپاه کشته و زندانی شده،هیچی!!!

در دادگاه رسیدگی به پرونده کشتار آبان صدها شاهد شرکت می‌کننداز شما فعالین فضای توییتر دعوت می کنیم در حمایت از معلم زندانی اسماعیل_عبدی همچون گذشته ما را یاری کنید امضا برای عموم‌ مردم ایران در داخل و خارج آزاد است .. دستانتان به مهر می فشاریم لینک امضا👇👇👇

برگزاری اولین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حسن رعیت

رسیدگی به پرونده قتل جورج فلوید با انتخاب ۳ عضو هیات‌منصفه دادگاه آغاز شددرک شووین، متهم این پرونده که به قید وثیقه آزاد شده است در جلسه روز سه‌شنبه با دقت از روند انتخاب اعضای هیات منصفه یادداشت بر می‌داشت.

برگزاری دادگاه رسیدگی به پرونده قتل جرج فلوید به دلیل احتمال اضافه شدن یک اتهام جدید به متهم به تعویق افتاد. این دادگاه قرار بود روز دوشنبه ۸ مارس در مینه‌پلیس آغاز شود.

متهم این دادگاه درک چاوین، پلیس سفیدپوستی است که روز ۲۵ ماه مه سال ۲۰۲۰ با قراردادن زانویش روی گلوی جرج فلوید باعث مرگ این شهروند سیاه‌پوست آمریکایی شد. او و و کلایش اما مدعی هستند که دلیل مرگ جرج فلوید نه این عمل پلیس بلکه استفاده بیش از حد از مواد مخدر و نیر بیماری‌های پیشین او بوده است.

مرگ جرج فلوید سبب بروز اعتراضات و ناآرامی‌های گسترده‌ای در سراسر امریکا شد. جنبش"جان سیاهان باارزش است" حاصل این اعتراضات بود.

چاوین قرار بود به اتهام قتل درجه دو و ضرب و جرح منجر به مرگ محاکمه شود. پتر کاهیل، قاضی این دادگاه ظاهرا تصمیم دارد که روز سه‌شنبه ۹ مارس با تکمیل روند انتخاب اعضای هیأت منصفه دادگاه را آغاز کند.

پیش از این شکایت دیگری مبتنی بر قتل درجه سه علیه متهم ارائه شده بود که باید از سوی دادگاه بررسی شود. در این نوع قتل، مجرم قصد قبلی برای کشتن نداشته و مجازات آن در مینه سوتا تا ۲۵ سال زندان و کمتر از قتل درجه دوست. قتل درجه دو می‌تواند تا ۴۰ سال حبس در پی داشته باشد.جلسات دادگاه به طور زنده از تلویزیون پخش خواهد شد.

کیت الیسون دادستان عمومی مینه سوتا دادخواهی این پرونده را بر عهده دارد. او پیشتر در مصاحبه با شبکه سی ان‌ان گفته بود: «بسیار سخت است که یک پلیس را بازخواست کنی.»

به گزارش رسانه‌ها این دادگاه ممکن است ماه‌ها طول بکشد. دادخواست حاوی لیستی ۳۰۰ نفره از شاهدان است. سه پلیس دیگری که هنگام وقوع جرم در کنار متهم اصلی بوده‌ و کمکی به مقتول نکرده‌اند، به اتهام"همکاری در قتل" در تابستان محاکمه خواهند شد.