دادگاه بین‌المللی یک عضو حزب الله لبنان را در قتل «رفیق حریری» مجرم شناخت

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دادگاه بین‌المللی یک عضو حزب_الله لبنان را در قتل «رفیق_حریری» مجرم شناخت سلیم عیاش که به طور غیابی مجرم شناخته شد، رهبر عملیات کشتن حریری با یک ماشین بزرگ بمب‌گذاری شده در بیروت بود.

یک عضو ارشد گروه شبه نظامی شیعه حزب الله لبنان در پرونده ترور رفیق حریری، نخست وزیر سُنی سابق لبنان که بر اثر یک بمب‌گذاری انتحاری عظیم در بیروت به همراه ۲۱ نفر دیگر کشته شد، مجرم شناخته شد.

قاضی دیوید ری، که ریاست دادگاه ویژه لبنان مستقر در لاهه، واقع در هلند، که با حمایت سازمان ملل برگزار شده است را بر عهده دارد گفت: «این دادگاه آقای عیاش را بدون تردید و به طور قطعی به عنوان یکی از عاملان ترور رفیق حریری مجرم می‌شناسد.» سلیم عیاش که به طور غیابی مجرم شناخته شد، رهبر عملیات کشتن حریری با یک ماشین بزرگ بمب‌گذاری شده در بیروت بود. دادگاه اما نتوانست برای محکوم کردن ۳ همدست دیگر حزب الله شواهد کافی به دست آورد.

سعد حریری، فرزند رفیق حریری که او نیز پس از مرگ پدرش مدتی نخست وزیر لبنان بود، بیرون دادگاه گفت: «دادگاه رای داده است، و به نام خانواده نخست وزیر فقید رفیق حریری و از جانب خانواده دیگر شهدا و قربانیان، رای دادگاه را می پذیریم.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شجریان: یک نام و یک نفس، یک فرهنگ و یک ملت96و98هم کنار مردم ایستاد? اعلام برائت کرد? یا فقط مصرف اصلاحاتي و مير حسینی داشت? از معدود هنرمندانی بود که همواره کنار مردم ایستاد. روانش شاد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

دادگاه لاهه نقش مستقیم رهبری حزب‌الله و سوریه در ترور رفیق حریری را تایید نکردیک قاضی دادگاه ویژه لبنان که برای رسیدگی به پرونده ترور رفیق حریری، نخست وزیر پیشین این کشور در لاهه تشکیل شده، اعلام کرد شواهدی دال بر نقش مستقیم رهبری گروه حزب‌الله لبنان و دولت سوریه در این ترور پیدا نکرده است
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

جرد کوشنر: توافق صلح اسرائیل و امارات یک «تغییر الگوی اساسی» برای خاورمیانه است🔺جرد کوشنر: توافق صلح اسرائیل و امارات یک «تغییر الگوی اساسی» برای خاورمیانه است ⚡️جرد کوشنر، مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ، توافق بین اسرائیل و امارات متحده عربی برای عادی سازی روابط را «یک گام تاریخی رو به جلو» خواند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

رئیس جمهوری اسرائیل، مقام ارشد امارات را برای یک سفر رسمی به اورشلیم دعوت کردرئیس جمهوری اسرائیل، مقام ارشد امارات را برای یک سفر رسمی به اورشلیم دعوت کرد رئیس جمهوری اسرائیل در پیامی در توئیتر خود هم اعلام کرد از شاهزاده محمد بن زاید برای دعوت به اورشلیم دعوت کرده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

عضو شورای عالی دولت لیبی: توافق امارات با اسرائیل یک معامله ننگین استیکی از اعضای شورای عالی دولت لیبی توافق‌نامه عادی سازی روابط امارات متحده عربی با اسرائیل را «معامله ننگین» خواند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کابل: طالبان هنوز همه زندانیان نیروهای امنیتی را آزاد نکرده استسخنگوی ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرد که گروه طالبان تاکنون همه زندانیان نیروهای امنیتی را آزاد نکرده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »