دادگاه بین‌المللی یک عضو حزب الله لبنان را در قتل «رفیق حریری» مجرم شناخت

18/08/2020 08:55:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

حزب_الله, لبنان

دادگاه بین‌المللی یک عضو حزب_الله لبنان را در قتل « رفیق_حریری » مجرم شناخت سلیم عیاش که به طور غیابی مجرم شناخته شد، رهبر عملیات کشتن حریری با یک ماشین بزرگ بمب‌گذاری شده در بیروت بود.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

Print this pageیک عضو ارشد گروه شبه نظامی شیعه حزب الله لبنان در پرونده ترور رفیق حریری، نخست وزیر سُنی سابق لبنان که بر اثر یک بمب‌گذاری انتحاری عظیم در بیروت به همراه ۲۱ نفر دیگر کشته شد، مجرم شناخته شد.قاضی دیوید ری، که ریاست دادگاه ویژه لبنان مستقر در لاهه، واقع در هلند، که با حمایت سازمان ملل برگزار شده است را بر عهده دارد گفت: «این دادگاه آقای عیاش را بدون تردید و به طور قطعی به عنوان یکی از عاملان ترور رفیق حریری مجرم می‌شناسد.»

سلیم عیاش که به طور غیابی مجرم شناخته شد، رهبر عملیات کشتن حریری با یک ماشین بزرگ بمب‌گذاری شده در بیروت بود. دادگاه اما نتوانست برای محکوم کردن ۳ همدست دیگر حزب الله شواهد کافی به دست آورد.سعد حریری، فرزند رفیق حریری که او نیز پس از مرگ پدرش مدتی نخست وزیر لبنان بود، بیرون دادگاه گفت: «دادگاه رای داده است، و به نام خانواده نخست وزیر فقید رفیق حریری و از جانب خانواده دیگر شهدا و قربانیان، رای دادگاه را می پذیریم.»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

شجریان: یک نام و یک نفس، یک فرهنگ و یک ملت96و98هم کنار مردم ایستاد? اعلام برائت کرد? یا فقط مصرف اصلاحاتي و مير حسینی داشت? از معدود هنرمندانی بود که همواره کنار مردم ایستاد. روانش شاد

دادگاه لاهه نقش مستقیم رهبری حزب‌الله و سوریه در ترور رفیق حریری را تایید نکردیک قاضی دادگاه ویژه لبنان که برای رسیدگی به پرونده ترور رفیق حریری، نخست وزیر پیشین این کشور در لاهه تشکیل شده، اعلام کرد شواهدی دال بر نقش مستقیم رهبری گروه حزب‌الله لبنان و دولت سوریه در این ترور پیدا نکرده است

جرد کوشنر: توافق صلح اسرائیل و امارات یک «تغییر الگوی اساسی» برای خاورمیانه است🔺جرد کوشنر: توافق صلح اسرائیل و امارات یک «تغییر الگوی اساسی» برای خاورمیانه است ⚡️جرد کوشنر، مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ، توافق بین اسرائیل و امارات متحده عربی برای عادی سازی روابط را «یک گام تاریخی رو به جلو» خواند.

رئیس جمهوری اسرائیل، مقام ارشد امارات را برای یک سفر رسمی به اورشلیم دعوت کردرئیس جمهوری اسرائیل، مقام ارشد امارات را برای یک سفر رسمی به اورشلیم دعوت کرد رئیس جمهوری اسرائیل در پیامی در توئیتر خود هم اعلام کرد از شاهزاده محمد بن زاید برای دعوت به اورشلیم دعوت کرده است.

عضو شورای عالی دولت لیبی: توافق امارات با اسرائیل یک معامله ننگین استیکی از اعضای شورای عالی دولت لیبی توافق‌نامه عادی سازی روابط امارات متحده عربی با اسرائیل را «معامله ننگین» خواند. - خبرگزاری آناتولی

کابل: طالبان هنوز همه زندانیان نیروهای امنیتی را آزاد نکرده استسخنگوی ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرد که گروه طالبان تاکنون همه زندانیان نیروهای امنیتی را آزاد نکرده است. - خبرگزاری آناتولی

Share via Email Print this page یک عضو ارشد گروه شبه نظامی شیعه حزب الله لبنان در پرونده ترور رفیق حریری، نخست وزیر سُنی سابق لبنان که بر اثر یک بمب‌گذاری انتحاری عظیم در بیروت به همراه ۲۱ نفر دیگر کشته شد، مجرم شناخته شد.چه‌گونه، کجا و بر اثر چه بود که نام «محمدرضا شجریان» از هنر فراتر رفت و به برگی از تاریخ ایران، ستاره‌ای در آسمان بالای سر یا شاید معادلی برای نام این سرزمین بدل شد؟ قصد تکریم و تعظیم ندارم بلکه آن چه را می‌بینم و می‌شنوم، توصیف می‌کنم.ری گروه حزب‌الله لبنان و دولت سوریه در این ترور پیدا نکرده است.جرد کوشنر (راست) و پرزیدنت ترامپ جرد کوشنر، مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ در کاخ سفید، روز یکشنبه توافق بین اسرائیل و امارات متحده عربی برای عادی سازی روابط را «یک گام تاریخی رو به جلو» و «نخستین توافق صلح در ۲۶ سال گذشته» در خاورمیانه خواند و تاکید کرد که این «تحول فوق‌العاده» به واسطه تلاش‌های بی‌پروای پرزیدنت ترامپ، از جمله «خروج از توافق فاجعه‌بار ایران» ممکن شد.

قاضی دیوید ری، که ریاست دادگاه ویژه لبنان مستقر در لاهه، واقع در هلند، که با حمایت سازمان ملل برگزار شده است را بر عهده دارد گفت: «این دادگاه آقای عیاش را بدون تردید و به طور قطعی به عنوان یکی از عاملان ترور رفیق حریری مجرم می‌شناسد.» سلیم عیاش که به طور غیابی مجرم شناخته شد، رهبر عملیات کشتن حریری با یک ماشین بزرگ بمب‌گذاری شده در بیروت بود. حتی گسترۀ فرهنگ و هنر برای او محدوده‌ای کوچک به چشم می‌آید. دادگاه اما نتوانست برای محکوم کردن ۳ همدست دیگر حزب الله شواهد کافی به دست آورد. این قاضی گفت: «هدف از ویدیو جعلی احمد ابو عدس، اسلامگرای لبنانی، که مسئولیت این ترور را برعهده گرفته بود، ایجاد انحراف در مورد عاملان اصلی و همچنین ایجاد ترس در میان لبنانی‌ها بود. سعد حریری، فرزند رفیق حریری که او نیز پس از مرگ پدرش مدتی نخست وزیر لبنان بود، بیرون دادگاه گفت: «دادگاه رای داده است، و به نام خانواده نخست وزیر فقید رفیق حریری و از جانب خانواده دیگر شهدا و قربانیان، رای دادگاه را می پذیریم. خوب است بدانیم که هنرمند دیگری با این حجم محبوبیت همگانی کمتر داشته‌ایم و نداریم.» خبرهای دیگر .» جرد کوشنر همچنین تاکید کرد که «گام‌های زیادی در این مسیر» توسط دولت ترامپ به منظور تحقق توافق بین اسرائیل و امارات متحده عربی برداشته شد.

. ورزشکاری نیست که اگر در چند رقابت، قدرتمند ظاهر نشود و پیروز میدان نباشد، مردم او را به باد انتقاد بگیرند. این جلسه در حالی برگزار شده که متهمان این پرونده در دادگاه حضور ندارند، اما سعد حریری، فرزند رفیق حریری و نخست وزیر پیشین لبنان در این جلسه حاضر است.. . آیا این‌ها به‌معنای مصونیت شجریان از گزند انتقاد نیستند؟ هرگز! هرچه پدیده‌ای بیشتر ابعاد فراتر از واقع به خود می‌گیرد، خرده‌گیران خشمگین‌تری می‌یابد.