دادگاه عالی آمریکا درخواست شکایت‌ انتخاباتی دونالد ترامپ را نپذیرفت

22/09/1399 10:31 ق.ظ

دادگاه عالی آمریکا درخواست شکایت‌ انتخاباتی دونالد ترامپ را نپذیرفت العربية

دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی ایالات متحده آمریکا که دوره ریاستش 20 ژانویه 2021 پایان خواهد پذیرفت نیز در واکنش به رای دادگاه گفت «او را ناامید کرده است».در پی این رای دادگاه عالی، ترامپ در دعوای قضایی مهم مربوط به انتخابات شکست خورده است.

از طرفی دادستان ایالات تگزاس طی شکایتی از طرف جمهوری‌خواهان و ترامپ به دادگاه عالی آمریکا خواستار لغو نتایج انتخابات در ایالت‌های جورجیا، میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسن شده بود که نتایج اولیه در آنها حاکی از پیروزی جو بایدن است.

از سویی دادگاه عالی آمریکا با رای اکثریت 7 قاضی در برابر 2 قاضی علیه این شکایت‌ ترامپ و جمهوری‌خواهان رای دادند و 3 تن از قضات مخالفت این شکایت افرادی بودند که پیش‌تر از سوی ترامپ در دادگاه عالی گمارده شده‌اند. headtopics.com

دادگاه عالی همچنین درخواست جمهوری‌خواهان برای لغو 2.5 میلیون رای که از طریق پست در ایالت پنسیلوانیا ارسال شده است را نپذیرفت. دیگر دادگاه‌ها در ایالت‌های مختلف آمریکا نیز تعدادی دیگر از دعاوی خواستار بازنگری در نتایج رای‌گیری را نپذیرفته‌اند.

شایان ذکر است که دادستانی‌های جمهوری‌خواه در 17 ایالت آمریکا از دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور و کمپین او برای معکوس کردن نتایج انتخابات، حمایت کردند. این در حالی است که ده‌ها تن از قضات و دادگاه شکایت درباره نتایج انتخابات ریاست جمهوری را نپذیرفته‌اند. headtopics.com

ترامپ و جمهوری‌خوان سعی می‌کنند تا موضوع بازنگری در نتایج انتخابات را به دادگاه عالی بکشانند، اما تاکنون تلاش‌های‌ آنها بی‌نتیجه مانده است.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »