دادستانی آلمان هل دادن کودک در جلوی قطار سریع‌السیر را 'قتل' خواند | DW | 30.07.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 64 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دادستانی آلمان بررسی پرونده حمله مرگبار به کودک ۸ ساله در ایستگاه قطار فرانکفورت را آغاز کرد. متهم مرد اریتره‌ای ۴۰ ساله‌ای است که دارای سه فرزند است. مسئولان نسبت به بالا گرفتن بحث‌های نژادپرستانه در آلمان هشدار دادند.

دادستان عمومی آلمان روز سه‌شنبه ۸ مرداد حکم بازداشت مردی را که کودکی ۸ ساله و مادرش را در فرانکفورت جلوی قطار سریع‌السیر هل داده بود، به جرم"ارتکاب به قتل عمد" صادر کرد.

در تحقیقات اولیه مشخص شد که مرد متهم تابعیت اریتره‌ای دارد، ازدواج کرده و دارای سه فرزند است. پلیس اعلام کرده متهم از سال ۲۰۰۶ میلادی در سوئيس زندگی می‌کند و چند روز پیش از شهر بازل به فرانکفورت سفر کرده است. فیلم‌های ویدئویی که در دوربین‌های ایستگاه قطار فرانکفورت ضبط شده‌اند نشان می‌دهند که متهم علاوه بر پسر ۸ ساله و مادرش تلاش می‌کند زن ۷۸ ساله دیگری را که در کنار این دو ایستاده بود نیز به جلوی قطار سریع‌السیر هل دهد. تلاش او در مورد این زن بی‌نتیجه ‌ماند. مادر و کودک به روی ریل‌های ایستگاه افتادند و مادر توانست در آخرین لحظه خود را نجات دهد. کودک در پی برخورد شدید قطار و جراحات وارده جان خود را از دست داد.

چند روز پیش از این حمله نیز در حادثه دیگری در شهر وورده در ایالت نوردراین‌وستفالن آلمان مرد ۲۸ ساله‌ای زنی ۳۴ ساله را به روی ریل جلوی قطار هل داد و باعث مرگ او شده بود. متهم این اقدام در آلمان متولد شده و والدینش از شهروندان صرب کوزوو هستند. او صاحب خانواده و دارای ۹ فرزند است. در اول سپتامبر انتخابات ایالتی پراهمیت در ایالات شرقی براندربورگ و زاکسن برگزار خواهد شد. در ۲۷ اکتبر انتخابات ایالتی در تورینگن انجام می‌گیرد. در هر سه این ایالت‌ها بنا بر نظر‌سنجی‌ها آرا حزب پوپولیست رو به افزایش است. دو حادثه مرگبار قطار می‌تواند بهانه جدیدی برای استفاده تبلیغاتی و کسب امتیاز برای احزاب و گروه‌های ‌راستگرا و پوپولیست در این ایالات باشد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

ضمن احساس همدردی و تسلیت برای خانواده کودک قربانی،احتمالا این فرد دچار اختلالات روحی و روانی بوده و از دوستان سازمانی خواهشمندم فضا را بحرانی نکنند.

خیلی فاجعه غمباری بود ! ای کاش محافظ های لبه سکو اجرایی بکنند

وقتی مرکل ودیگران مثل دامداری که درش باز میشه. مرزهاشون باز کنند وهر گدا گشنه بیاد اروپا بهتر از این نمیشه

خانم مرکل نه تنها آلمان بلکه کل اروپا رو به گه کشید با این سیاست

daneshgariy

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

قانون 'الحاق خانواده' در آلمان؛ صدور هزار ویزا در ماه | DW | 30.07.2019از یک سال قبل آن دسته از جنگزدگانی که زیر پوشش حقوق کامل پناهندگی نیستند، می‌توانند خانواده درجه یک خود را به آلمان بیاورند. از زمان اجرای تسهیلات جدید، حدود ۹ هزار نفر ویزای سفر به آلمان گرفته‌اند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

'مرگ بیش از ۵۰ نفر' در جریان شورش در زندانی در برزیلبه گفته مقام های برزیلی دست کم ۵۲ نفر در جریان یک شورش زندانیان که شاهد نبرد پنج ساعته گروه های تبهکار رقیب بود کشته شده اند. به گزارش ها رسانه های محلی اعضای یک گروه از یک بخش زندان آلتامیرا در ایالت پارا به بخش دیگری حمله کردند. آخ اگر ایران یه زندانی عطسه میکرد شما خودتونو شرحه شرحه میکردید، اما خب چون ایران نیست باید دوز خبرو خیلی بیارید پایین
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

مرگ ۲ کودک بر اثر ریزش دیوارفرمانده انتظامی سردشت از مرگ ۲ کودک در روستای ساوان بر اثر ریزش دیوار خبر داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

مردی در فرانکفورت آلمان کودکی ۸ ساله را به زیر قطار هل داد و کشتمردی در فرانکفورت آلمان کودکی ۸ ساله را به زیر قطار هل داد و کشت وجدانن مردی که در افریقا با شیر و کرگدن جفتگیری میکنه رو باید راه داد تو کشور؟!!!!من نگاه نژادی ندارم مهاجرم میخواید بپزیرید از چین،ژاپن ویا هر کشور دیگه ای که بوی آدمیزاد بدن قبول کنید اینها بیمارن روان پریش از مهمان نوازی المان ها استفاده سو استفاده می کنند حق با ترامپ نیست که میگه مکزیکی که تو هوا سر میبره رو به کشور راه ندید!!!!؟آبا دانشمندان مکزیک وارد آمریکا میشن یا آدمخوارهاش؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پناهجوی ایرانی، احسان سپه وندی قهرمان بوکس ایالت بادن-وورتمبرگ آلمان شداحسان سپه‌وندی، ملی‌پوش سابق بوکس ایران که در آلمان پناهجو است، قهرمان مسابقات بوکس ایالت بادن-وورتمبرگ آلمان شد. سپه‌وندی در گفت‌وگو با دویچه‌ وله فارسی از ماجرای فرار خود از ایران و آرزوی حضور در تیم ملی آلمان می‌گوید. درک
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تعداد معاملات مسکن تهران در تیر ماه حدود ۶۵ درصد نسبت به پارسال کاهش یافتبانک مرکزی ایران در گزارشی از کاهش تعداد معاملات مسکن در تیرماه امسال در مقایسه با ماه مشابه سال قبل (تیر ماه ۱۳۹۷) خبر داده است. بر این اساس در تیر ماه امسال ۴۷۹۰ آپارتمان در شهر تهران معامله شده است که این رقم نسبت به تیر ماه گذشته ۶۴.۶ درصد کاهش نشان می‌دهد. در گزارش اخیر بانک مرکزی همچنین به افزایش قابل توجه قیمت مسکن در پایتخت اشاره شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »