دادستانی شیلی: پرونده تحقیق درباره شکنجه معترضان گشوده می‌شود

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 68 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 31%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دادستانی شیلی: پرونده تحقیق درباره شکنجه معترضان گشوده می‌شود بیشتر بخوانید⬇️

دادستانی شیلی می گوید به دنبال دریافت مجوز دادگاه است تا تحقیقات درباره شکنجه معترضان از سوی ۱۴ نیروی امنیتی در طول سه هفته ناآرامی و شورش در این کشور را آغاز کند.

این درخواست در حالی است که در روزهای اخیر از میزان خشونت ها کاسته شده است. هر چند همچنان این کشور شاهد تظاهرات معترضان به سیاست های نئولیبرال دولت است.از ساختارهای آموزشی گرفته تا بیمارستان ها و مراکز خدماتی در چهار دهه اخیر در شیلی خصوصی شده اند. شیلی از زمان به قدرت رسیدن آگوستو پینوشه، تبدیل به بزرگترین آزمایشگاه تئوری های اقتصاددانان «نئولیبرال» شده است.

مانوئل گوره، دادستان شرق سانتیاگو، پایتخت شیلی، می گوید تحقیقات او مربوط به دو حادثه جداگانه در جریان «حکومت نظامی» در اواسط ماه اکتبر است. یکی از مهم ترین موارد شکنجه در حومه شرقی سانتیاگو، در محله ای بنام نونوآ روی داده است. دو افسر به معترضانی که به شکل کاملا مسالمت آمیز دست به اعتراض زده بودند، حمله ور شدند. آنها دو مرد جوان را مورد ضرب و شتم شدید قرارداده و آنها را بازداشت کردند. سخنگوی پلیس اعلام کرده است که نمی داند آیا این مامورین تعلیق شده اند یا خیر.

گفته می شود پس از دوران کودتای پینوشه علیه سالوادور آلنده، رئیس جمهور سوسیالیست شیلی، که در جریان آن نزدیک به ۳۰ هزار نفر بازداشت و بیش از ۳۵۰۰ نفر از مخالفان ناپدید شدند، اعتراضات اخیر از منظر حقوق بشری کارنامه سیاهی برای دولت های به قدرت رسیده پس از آلنده محسوب می شود. در جریان اعتراضات اخیر ۲۳ نفر از معترضان کشته شده اند. تا کنون بیش تر از هفت هزار نفر نیز بازادشت شده اند. در زمینه خشونت و شدت درگیری ها نیز اعداد کم سابقه است: ۱۶۵۹ نفر از معترضان و ۸۰۰ افسر پلیس زخمی شده اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شورش در شیلی؛ سباستین پینه‌را استعفا نمی‌دهد«من به وظایفم به عنوان رئیس جمهور ایمان دارم و سوگند می‌خورم تا به وظایفم در بهبود کیفیت زندگی شهروندانمان عمل کنم.» وقتی پشتت به آمریکا گرم باشد...
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

۲۱ پرونده مرتبط با قاچاق دارو در دست بررسی است/ مسائل اخلاقی در فضای مجازی پیگیری می‌شودرییس پلیس پایتخت در گفت‌وگو با ایلنا: ۲۱ پرونده مرتبط با قاچاق_دارو در دست بررسی است/ مسائل اخلاقی در فضای مجازی پیگیری می‌شود
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

دو متهم به «جاسوسی» برای ایران در آمریکا اتهامات خود را پذیرفتند♦️دو متهم به «جاسوسی» برای ایران در آمریکا اتهامات خود را پذیرفتند ⚡️دفتر دادستانی آمریکا در واشینگتن در بیانیه‌ای اعلام کرد که دو شهروند ایرانی‌آمریکایی و ایرانی اتهامات خود درباره «جاسوسی» برای حکومت ایران را پذیرفته‌اند. چقدر شما بانمک اید، بعد رسوایی ارباب سیر هنوز نپذیرفتید که ماجرای ترور عادل الجبیر در آمریکا توطئه برخی از مقامات آمریکایی بوده؟! بندازین بیرون تنه لشارو ما رو‌ پناهنده بگیرین USAdarFarsi I personally know more than five cases of absolute no value lotto winners entering USA based on luck and chance. We stoped our contact with them many years ago but it’s crazy to see they can easily migrate to the state without even having a respect for USA.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سفارت آمریکا در عراق «قتل و ربودن» معترضان عراقی را محکوم کردسفارت آمریکا در عراق با صدور بیانیه‌ای کشتار و ربوده شدن معترضان در جریان اعتراضات این کشور را محکوم کرد. سفارت ایالات متحده در عراق در بیانیه‌ای که روز چهارشنبه ۱۵ آبان ماه منتشر شده است، اعلام کرد حضرت علی می فرمود:اگر تمام شب برخارسعد بخوابم و باغل و زنجیر به این سو و انسو کشیده شوم درحالی خداوند و پیامبر درروزقیامت درحالی ملاقات کنم حقی ازبیت المال مردم ضایع کرده باشم یا ظلمی به احدی کرده باشم این کارنخواهم کرد. مسیولین حکومت شیعی به خاطر حب ریاست دنیاابروی شیعه می برند دم خروس زده بیرون..... خودش برده خودش کشته خودش هم محکوم می کنه
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نبرد پل‌ها در بغداد....تیراندازی برای متفرق کردن معترضاننیروهای امنیتی عراق صبح چهارشنبه 6 نوامبر، اقدام به تیراندازی هوایی به سمت پلی در بغداد کردند که از پل عبور میکنن پل نباشه شنا میکنن دختر صدام باید توسط اطلاعات ایران مخفیانه دستگیر و زندانی شود!!
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

معترضان هنگ‌کنگی با ماسک‌های «گای فاکس» در خیابانمعترضان هنگ کنگی با ماسک‌های «گای فاکس»، نماد اعتراض در سراسر جهان، روز سه‌شنبه در مرکز این منطقه خودمختار تظاهرات کردند. HAMPONES
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »