دادستانی شیلی: پرونده تحقیق درباره شکنجه معترضان گشوده می‌شود

07/11/2019 08:56:00 ب.ظ

دادستانی شیلی: پرونده تحقیق درباره شکنجه معترضان گشوده می‌شود بیشتر بخوانید⬇️

سانتیاگو, اعتراض

دادستانی شیلی: پرونده تحقیق درباره شکنجه معترضان گشوده می‌شود بیشتر بخوانید⬇️

دادستان شرق سانتیاگو قصد دارد تحقیقات در مورد چهارده نیروی پلیسی را که متهم به اعمال شکنجه علیه معترضان شده اند آغازکند.

دادستانی شیلی می گوید به دنبال دریافت مجوز دادگاه است تا تحقیقات درباره شکنجه معترضان از سوی ۱۴ نیروی امنیتی در طول سه هفته ناآرامی و شورش در این کشور را آغاز کند.این درخواست در حالی است که در روزهای اخیر از میزان خشونت ها کاسته شده است. هر چند همچنان این کشور شاهد تظاهرات معترضان به سیاست های نئولیبرال دولت است.

منشا اعتراضات شیلی نابرابری های عمیق در یکی از ثروتمندترین کشورهای آمریکای لاتین است.از ساختارهای آموزشی گرفته تا بیمارستان ها و مراکز خدماتی در چهار دهه اخیر در شیلی خصوصی شده اند. شیلی از زمان به قدرت رسیدن آگوستو پینوشه، تبدیل به بزرگترین آزمایشگاه تئوری های اقتصاددانان «نئولیبرال» شده است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

آتش‌سوزی در 6 هکتار از نخلستان‌های ‌رودان؛ 600 اصله درخت در آتش سوخت + فیلم- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

شورش در شیلی؛ سباستین پینه‌را استعفا نمی‌دهد«من به وظایفم به عنوان رئیس جمهور ایمان دارم و سوگند می‌خورم تا به وظایفم در بهبود کیفیت زندگی شهروندانمان عمل کنم.» وقتی پشتت به آمریکا گرم باشد...

۲۱ پرونده مرتبط با قاچاق دارو در دست بررسی است/ مسائل اخلاقی در فضای مجازی پیگیری می‌شودرییس پلیس پایتخت در گفت‌وگو با ایلنا: ۲۱ پرونده مرتبط با قاچاق_دارو در دست بررسی است/ مسائل اخلاقی در فضای مجازی پیگیری می‌شود

دو متهم به «جاسوسی» برای ایران در آمریکا اتهامات خود را پذیرفتند♦️دو متهم به «جاسوسی» برای ایران در آمریکا اتهامات خود را پذیرفتند ⚡️دفتر دادستانی آمریکا در واشینگتن در بیانیه‌ای اعلام کرد که دو شهروند ایرانی‌آمریکایی و ایرانی اتهامات خود درباره «جاسوسی» برای حکومت ایران را پذیرفته‌اند. چقدر شما بانمک اید، بعد رسوایی ارباب سیر هنوز نپذیرفتید که ماجرای ترور عادل الجبیر در آمریکا توطئه برخی از مقامات آمریکایی بوده؟! بندازین بیرون تنه لشارو ما رو‌ پناهنده بگیرین USAdarFarsi I personally know more than five cases of absolute no value lotto winners entering USA based on luck and chance. We stoped our contact with them many years ago but it’s crazy to see they can easily migrate to the state without even having a respect for USA.

سفارت آمریکا در عراق «قتل و ربودن» معترضان عراقی را محکوم کردسفارت آمریکا در عراق با صدور بیانیه‌ای کشتار و ربوده شدن معترضان در جریان اعتراض ات این کشور را محکوم کرد. سفارت ایالات متحده در عراق در بیانیه‌ای که روز چهارشنبه ۱۵ آبان ماه منتشر شده است، اعلام کرد حضرت علی می فرمود:اگر تمام شب برخارسعد بخوابم و باغل و زنجیر به این سو و انسو کشیده شوم درحالی خداوند و پیامبر درروزقیامت درحالی ملاقات کنم حقی ازبیت المال مردم ضایع کرده باشم یا ظلمی به احدی کرده باشم این کارنخواهم کرد. مسیولین حکومت شیعی به خاطر حب ریاست دنیاابروی شیعه می برند دم خروس زده بیرون..... خودش برده خودش کشته خودش هم محکوم می کنه

نبرد پل‌ها در بغداد....تیراندازی برای متفرق کردن معترضاننیروهای امنیتی عراق صبح چهارشنبه 6 نوامبر، اقدام به تیراندازی هوایی به سمت پلی در بغداد کردند که از پل عبور میکنن پل نباشه شنا میکنن دختر صدام باید توسط اطلاعات ایران مخفیانه دستگیر و زندانی شود!!

معترضان هنگ‌کنگی با ماسک‌های «گای فاکس» در خیابانمعترضان هنگ کنگی با ماسک‌های «گای فاکس»، نماد اعتراض در سراسر جهان، روز سه‌شنبه در مرکز این منطقه خودمختار تظاهرات کردند. HAMPONES

Aa دادستانی شیلی می گوید به دنبال دریافت مجوز دادگاه است تا تحقیقات درباره شکنجه معترضان از سوی ۱۴ نیروی امنیتی در طول سه هفته ناآرامی و شورش در این کشور را آغاز کند.حداقل ۱۸ نفر در درگیری‌ها، شورش‌ها و غارت‌های دو هفته اخیر در شیلی کشته شده‌اند، شورش‌هایی که به دنبال افزایش هزینه تردد با وسائط نقلیه عمومی آغاز شد.«سردار حسین رحیمی» رییس پلیس پایتخت در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره اقدامات پلیس در خصوص قاچاق و فروش دارو و اسلحه در فضای مجازی گفت: پی‌جویی جرائم و مجرمان در هر دو فضای حقیقی و مجازی توسط پلیس انجام می‌شود.نظرات بیشتر آبان ۱۴, ۱۳۹۸ یک روز بعد از واکنش آمریکا و اروپا، جمهوری اسلامی از یک مورد دیگر نقض برجام، اینبار در فردو خبر داد نمایی از بیرون سایت هسته‌ای فردو که رسانه‌های داخل ایران عکس آن را منتشر کرده اند.

این درخواست در حالی است که در روزهای اخیر از میزان خشونت ها کاسته شده است. هر چند همچنان این کشور شاهد تظاهرات معترضان به سیاست های نئولیبرال دولت است. رئیس جمهوری شیلی زمانی که به دنبال اوج گرفتن اعتراضات، وضعیت اضطراری اعلام کرد و ارتش را به خیابان‌ها گسیل داشت، خطاب به ملت گفت: «ما در حال جنگ با دشمنی قدرتمندیم. منشا اعتراضات شیلی نابرابری های عمیق در یکی از ثروتمندترین کشورهای آمریکای لاتین است.  سردار رحیمی خاطرنشان کرد: در ارتباط با قاچاق دارو بیش از ۲۱ پرونده در فضای حقیقی در حال بررسی است. از ساختارهای آموزشی گرفته تا بیمارستان ها و مراکز خدماتی در چهار دهه اخیر در شیلی خصوصی شده اند.۴۷ درصد آرا به ریاست جمهوری رسید. شیلی از زمان به قدرت رسیدن آگوستو پینوشه، تبدیل به بزرگترین آزمایشگاه تئوری های اقتصاددانان «نئولیبرال» شده است. اقدامی که به نوشته فاکس نیوز، می‌تواند زمان رسیدن جمهوری اسلامی را به بمب هسته‌ای به کمتر از یکسال برساند.

مانوئل گوره، دادستان شرق سانتیاگو، پایتخت شیلی، می گوید تحقیقات او مربوط به دو حادثه جداگانه در جریان «حکومت نظامی» (اعلام وضعیت اضطراری) در اواسط ماه اکتبر است. معترض شیلیایی که خواستار استعفای سباستین پینه‌را، رئیس جمهوری از قدرت است رویترز پیشنهاد برکناری او توسط احزاب مخالف در کنگره شیلی و با دستاویز قرار دادن نقش وی در «نقض سیستماتیک حقوق بشر در تظاهرات» در مجلس سفلی شیلی مطرح شده و به جریان افتاده است.. یکی از مهم ترین موارد شکنجه در حومه شرقی سانتیاگو، در محله ای بنام نونوآ روی داده است. دو افسر به معترضانی که به شکل کاملا مسالمت آمیز دست به اعتراض زده بودند، حمله ور شدند. سباستین پینه‌را در پاسخ به منتقدانش که طرح او برای کشور و مردم را جعبه «آرایشی» بیش نمی‌خوانند می‌گوید: «این مشکلات بیش از ۳۰ سال است که تلنبار شده است. آنها دو مرد جوان را مورد ضرب و شتم شدید قرارداده و آنها را بازداشت کردند. سخنگوی پلیس اعلام کرده است که نمی داند آیا این مامورین تعلیق شده اند یا خیر.» هم‌رسانی این مطلب:. /**/ /**/ همزمان با چهلمین سالگرد گروگانگیری، ایران از نقض دوباره توافق هسته‌ای خبر داد پیشتر، وزیر خارجه آلمان در واکنش به اقدام ایران گفته بود اقدام جمهوری اسلامی می‌تواند توافق هسته‌ای ایران با قدرتهای جهانی موسوم به برجام را به خطر بیاندازد.

گفته می شود پس از دوران کودتای پینوشه علیه سالوادور آلنده، رئیس جمهور سوسیالیست شیلی، که در جریان آن نزدیک به ۳۰ هزار نفر بازداشت و بیش از ۳۵۰۰ نفر از مخالفان ناپدید شدند، اعتراضات اخیر از منظر حقوق بشری کارنامه سیاهی برای دولت های به قدرت رسیده پس از آلنده محسوب می شود. در جریان اعتراضات اخیر ۲۳ نفر از معترضان کشته شده اند. تا کنون بیش تر از هفت هزار نفر نیز بازادشت شده اند. در زمینه خشونت و شدت درگیری ها نیز اعداد کم سابقه است: ۱۶۵۹ نفر از معترضان و ۸۰۰ افسر پلیس زخمی شده اند. دادستان های شیلی در حال حاضر مشغول تحقیقات روی ۸۰۰ مورد شکنجه و تجاوز و ضرب شتم معترضان هستند. پرزیدنت ترامپ پس از خارج کردن آمریکا از توافق اتمی موسوم به برجام، تحریم‌های آمریکا علیه ایران را بازگرداند.

سباستین پینه را، رئیس جمهوری شیلی خواستار محاکمه نیروهای متخلف پلیس به همراه «آشوبگران و خرابکاران» معترض شده است. سباستین پینه را که در روزهای گذشته از نیروهای پلیس زخمی شده بازدید کرد در شبکه های اجتماعی مورد حمله شدیدی قرارگرفت که چرا از معترضان سرکوب شده بازدید نمی کند. وی در آخرین بیانیه خود اعلام کرد بزودی به ملاقات تظاهرات کنندگان زخمی هم خواهد رفت. هم‌رسانی این مطلب: .