العربية

العربية

دادستان‌کل ایران: دولت هرچه سریعتر سفیر انگلیس را اخراج کند

دادستان‌کل ایران: دولت هرچه سریعتر سفیر انگلیس را اخراج کند #العربية

14/01/2020 10:39:00 ب.ظ

دادستان‌کل ایران: دولت هرچه سریعتر سفیر انگلیس را اخراج کند العربية

محمدجعفر منتظری، دادستان‌کل ایران روز سه شنبه 14 ژانویه 2020 خواستار اخراج سفیر بریتانیا از ایران شد

دادستان‌کل ایران در حاشیه همایشی و در رابطه با سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی گفت: «در خصوص این حادثه قوه قضاییه بلافاصله ورود کرده اما به لحاظ پیچیدگی پرونده و ابعاد آن رسیدگی زمانبر خواهد بود. چون باید تمام ابعاد این قضیه به لحاظ حقوقی و فنی رسیدگی شود.»

شاهزاده رضا پهلوی: فرصت کوبیدن واپسین میخ به تابوت جمهوری اسلامی فراهم شده است عفو بین‌الملل: «جنایات علیه بشریت» بر مراسم تحلیف رئيسی «سایه‌ای سهمگین» انداخته؛ افزایش انتقادها از سفر نماینده اتحادیه اروپا به تهران سرلشکر سلامی: قدرت دفاعی و تهاجمی ما برای واکنش های سخت به هر دشمنی کاملاً آماده است- اخبار نظامی | دفاعی | امنیتی - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim

منتظری درباره حضور سفیر انگلیس در تجمعات اخیر مدعی شد: «این حضور مفتضحانه نشان‌دهنده آن است که اینگونه حوادث و تجمعات خلاف قانون توسط عناصر خارج از کشور چه آمریکا و چه انگلیس مدیریت می‌شود.»او در ادامه گفت: «حضور سفیر یک کشور در کشوری دیگر و در جمع غیرقانونی تعدادی هنجارشکن به هیچ وجه برای ما قابل قبول نبوده و این اقدام قابل تعقیب است‌.»

دادستان کل ایران در پایان خاطر نشان کرد: «ما از دولت محترم انتظار داریم در اولین فرصت نسبت به اخراج چنین آدم قانون شکنی هرچه زودتر نسبت اقدام کند.»همزمان با درخواست منتطری برای اخراج سفیر بریتانیا از ایران صبح امروز سه شنبه احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد نیز با اشاره به حضور سفیر این کشور در اعتراضات مردم ایران به سرنگونی هواپیمای اوکراینی به وسیله موشک پدافند هوایی سپاه، اخراج این مقام دیپلمات را خواستار شد و اعلام کرد این اقدام بالاترین محبت در حق اوست. headtopics.com

گفتنی است روز شنبه «راب مک ایر» سفیر بریتانیا در ایران از سوی نیرو‌های پلیس برای ساعاتی بازداشت شد. مقامات ایرانی مدعی شىدند که سفیر انگلیس در حال تهیه عکس و فیلم از تجمع اعتراضی مردم بود.درهمین باره سفیر بريتانيا با انتشار تویتی ادعای مقامات ایرانی را رد کرد. او در صفحه توییتر خود نوشت «تاکید می‌کنم که من درهیچ تظاهراتی شرکت نکردم! من به مراسم یادبود افرادی که در سانحه ناگوار سقوط هواپیمای PS752 بودند رفتم. طبیعیست که نسبت به کشته شدگان ادای احترام کنم، تعدادی ازآنها بریتانیایی بودند. پس از۵ دقیقه هنگامی که عده ای شروع به شعاردادن کردن محل را ترک کردم.»

وزارت‌خارجه بريتانيا نیز روز دوشنبه 13 ژانویه 2020 سفیر ایران در لندن را در ارتباط با بازداشت «راب مک ایر» در تهران احضار کرد. ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

دولت هرچه سریع تربه جای اخراج سفیرکبیر بریتانیاکبیر ،پرسنل شیفت شب پدافندهوایی سپاه تهران را زندانی و اخراج و خلع درجه از سپاه کند تاحدی مردم آرام شوند. متشکریم . هواپیما_اوکراینی هواپیمای_اوکراین مرگ_بر_خامنه_ای العربية_عاجل ایران فرقه_تبهکار رضا_پهلوی دانشگاه_امیرکبیر خدا کنه این دعوای واقعی بین جمهوري_اسلامي و انگلیس (ارباب) باشه نه جنگ زرگری !!

اخندها می‌توانند با تما م جهان قطع رابطه کنند چرا که بسیار مغرور هستند منافع ملت ایران را مد نظر ندارند چرا که خود شان ازدذدی پول تیل ومنابع کشور به نفع خود استفاده نا جایز می‌کنند توده های افیونی بازم نظر دادن؟

احضار سفیر ایران همزمان با فشار تندورها برای اخراج سفیر بریتانیا | DW | 13.01.2020بریتانیا سفیر ایران در لندن را احضار کرد. همزمان روز دوشنبه رسانه‌های تندرو و اصولگرا و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مدعی شدند سفیر بریتانیا اعتراض‌های اخیر در تهران را 'مدیریت' کرده و باید از تهران اخراج شود. روباه پیر بیاد سفیر شاشوشونُ بردارند ببرند😂😂😂😂 بهتر است سفیر ایران در انگلیس هم برای همراهی استقلال اسکاتلند با مردم آن کشور همدردی کند...

انگلیس سفیر ایران در لندن را احضار کردوزارت خارجه انگلیس روز دوشنبه 13 ژانویه 2020 سفیر ایران در لندن را در ارتباط با بازداشت «راب مک ایر»

واکنش ایران به حضور سفیر بریتانیا در تهران در اعتراضات مردمی

قوه قضاییه ایران سفیر بریتانیا را 'عنصر نامطلوب' خواندشماری از مقام‌ها و نهادهای محافظه‌کار و اصولگرا در ایران خواهان اخراج سفیر بریتانیا در تهران به دلیل شرکت در 'تجمع غیرقانونی' و کاهش سطح روابط با بریتانیا شده‌اند. سخنگوی قوه قضاییه سفیر بریتانیا را 'عنصر نامطلوب' خوانده و امام جمعه مشهد با لحنی بسیار تند و تهدیدآمیز علیه او صحبت کرده است. عنصر نامطلوب درست نیست عنصر خطرناک صحیح است چه عجب ی بار مطابق اصول و قوانین بین الملل رفتار کردید البته چقدر دیر! جالبه طرفداراه عرازشه +۶۰ سال هستن!

ایران بر اساس حقوق بین‌الملل می‌تواند "سفیر انگلستان" را به‌عنوان "عنصر نامطلوب" اخراج کند- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimعضو هیئت علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه ایران می‌تواند سفیر انگلیس را به دلیل حضور در تجمع غیرقانونی اخراج کند، گفت: اساسا چنین فردی 'عنصر نامطلوب' بوده و رفتار وی در حقوق بین‌الملل نه تنها قابل قبول نیست بلکه مسئولیت‌های کیفری را به دنبال دارد. میتواند نه... باید اخراج کند سفیر_انگلیس اخراج باید گردد! مملکتی که انگلیس ۱۰۰ سال پیش نصف جمعیتشو به طرز فجیعی ازبین برد و در تمام آشوبها پایش در میان بوده چرا باید سفارت داشته باشد؟! این جز تحقیر خود نیست؟؟ مسئولین پاسخگو باشند رابطه رو با انگلیس قطع کنین. بعدش ملاها دیگه نمی تونن برای درمان برن اون جا. زودتر می میرن. و ج.ا هم زورتر سرنگون می شه.

صادرات ایران به کویت دو برابر شد/ ایران در پروژه بوبیان ورود کند/ دیپلماسی اقتصادی کشور از کویت غافل است/ شاهد سنگ‌اندازی عربستان در مسیر تجاری ایران هستیمعضو هیات مدیره اتاق بازرگانی ایران و کویت در گفت‌وگو با ایلنا: صادرات ایران به کویت دو برابر شد/ ایران در پروژه بوبیان ورود کند/ دیپلماسی اقتصادی کشور از کویت غافل است/ شاهد سنگ‌اندازی عربستان در مسیر تجاری ایران هستیم