دادستان‌کل ایران: دولت هرچه سریعتر سفیر انگلیس را اخراج کند

14/01/2020 10:39:00 ب.ظ

دادستان‌کل ایران: دولت هرچه سریعتر سفیر انگلیس را اخراج کند #العربية

العربية

دادستان‌کل ایران: دولت هرچه سریعتر سفیر انگلیس را اخراج کند العربية

محمدجعفر منتظری، دادستان‌کل ایران روز سه شنبه 14 ژانویه 2020 خواستار اخراج سفیر بریتانیا از ایران شد

دادستان‌کل ایران در حاشیه همایشی و در رابطه با سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی گفت: «در خصوص این حادثه قوه قضاییه بلافاصله ورود کرده اما به لحاظ پیچیدگی پرونده و ابعاد آن رسیدگی زمانبر خواهد بود. چون باید تمام ابعاد این قضیه به لحاظ حقوقی و فنی رسیدگی شود.»

منتظری درباره حضور سفیر انگلیس در تجمعات اخیر مدعی شد: «این حضور مفتضحانه نشان‌دهنده آن است که اینگونه حوادث و تجمعات خلاف قانون توسط عناصر خارج از کشور چه آمریکا و چه انگلیس مدیریت می‌شود.»او در ادامه گفت: «حضور سفیر یک کشور در کشوری دیگر و در جمع غیرقانونی تعدادی هنجارشکن به هیچ وجه برای ما قابل قبول نبوده و این اقدام قابل تعقیب است‌.»

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

دولت هرچه سریع تربه جای اخراج سفیرکبیر بریتانیاکبیر ،پرسنل شیفت شب پدافندهوایی سپاه تهران را زندانی و اخراج و خلع درجه از سپاه کند تاحدی مردم آرام شوند. متشکریم . هواپیما_اوکراینی هواپیمای_اوکراین مرگ_بر_خامنه_ای العربية_عاجل ایران فرقه_تبهکار رضا_پهلوی دانشگاه_امیرکبیر خدا کنه این دعوای واقعی بین جمهوري_اسلامي و انگلیس (ارباب) باشه نه جنگ زرگری !!

اخندها می‌توانند با تما م جهان قطع رابطه کنند چرا که بسیار مغرور هستند منافع ملت ایران را مد نظر ندارند چرا که خود شان ازدذدی پول تیل ومنابع کشور به نفع خود استفاده نا جایز می‌کنند توده های افیونی بازم نظر دادن؟

احضار سفیر ایران همزمان با فشار تندورها برای اخراج سفیر بریتانیا | DW | 13.01.2020بریتانیا سفیر ایران در لندن را احضار کرد. همزمان روز دوشنبه رسانه‌های تندرو و اصولگرا و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مدعی شدند سفیر بریتانیا اعتراض‌های اخیر در تهران را 'مدیریت' کرده و باید از تهران اخراج شود. روباه پیر بیاد سفیر شاشوشونُ بردارند ببرند😂😂😂😂 بهتر است سفیر ایران در انگلیس هم برای همراهی استقلال اسکاتلند با مردم آن کشور همدردی کند...

انگلیس سفیر ایران در لندن را احضار کردوزارت خارجه انگلیس روز دوشنبه 13 ژانویه 2020 سفیر ایران در لندن را در ارتباط با بازداشت «راب مک ایر»

واکنش ایران به حضور سفیر بریتانیا در تهران در اعتراضات مردمی

قوه قضاییه ایران سفیر بریتانیا را 'عنصر نامطلوب' خواندشماری از مقام‌ها و نهادهای محافظه‌کار و اصولگرا در ایران خواهان اخراج سفیر بریتانیا در تهران به دلیل شرکت در 'تجمع غیرقانونی' و کاهش سطح روابط با بریتانیا شده‌اند. سخنگوی قوه قضاییه سفیر بریتانیا را 'عنصر نامطلوب' خوانده و امام جمعه مشهد با لحنی بسیار تند و تهدیدآمیز علیه او صحبت کرده است. عنصر نامطلوب درست نیست عنصر خطرناک صحیح است چه عجب ی بار مطابق اصول و قوانین بین الملل رفتار کردید البته چقدر دیر! جالبه طرفداراه عرازشه +۶۰ سال هستن!

ایران بر اساس حقوق بین‌الملل می‌تواند "سفیر انگلستان" را به‌عنوان "عنصر نامطلوب" اخراج کند- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimعضو هیئت علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه ایران می‌تواند سفیر انگلیس را به دلیل حضور در تجمع غیرقانونی اخراج کند، گفت: اساسا چنین فردی 'عنصر نامطلوب' بوده و رفتار وی در حقوق بین‌الملل نه تنها قابل قبول نیست بلکه مسئولیت‌های کیفری را به دنبال دارد. میتواند نه... باید اخراج کند سفیر_انگلیس اخراج باید گردد! مملکتی که انگلیس ۱۰۰ سال پیش نصف جمعیتشو به طرز فجیعی ازبین برد و در تمام آشوبها پایش در میان بوده چرا باید سفارت داشته باشد؟! این جز تحقیر خود نیست؟؟ مسئولین پاسخگو باشند رابطه رو با انگلیس قطع کنین. بعدش ملاها دیگه نمی تونن برای درمان برن اون جا. زودتر می میرن. و ج.ا هم زورتر سرنگون می شه.

صادرات ایران به کویت دو برابر شد/ ایران در پروژه بوبیان ورود کند/ دیپلماسی اقتصادی کشور از کویت غافل است/ شاهد سنگ‌اندازی عربستان در مسیر تجاری ایران هستیمعضو هیات مدیره اتاق بازرگانی ایران و کویت در گفت‌وگو با ایلنا: صادرات ایران به کویت دو برابر شد/ ایران در پروژه بوبیان ورود کند/ دیپلماسی اقتصادی کشور از کویت غافل است/ شاهد سنگ‌اندازی عربستان در مسیر تجاری ایران هستیم

.ایران احضار سفیر ایران همزمان با فشار تندورها برای اخراج سفیر بریتانیا بریتانیا سفیر ایران در لندن را احضار کرد.در تهران احضار کرد.وزارت امور خارجه ایران به حضور سفیر بریتانیا در تهران در اعتراضات مردمی در این شهر واکنش تند نشان داد.

دادستان‌کل ایران در حاشیه همایشی و در رابطه با سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی گفت: «در خصوص این حادثه قوه قضاییه بلافاصله ورود کرده اما به لحاظ پیچیدگی پرونده و ابعاد آن رسیدگی زمانبر خواهد بود. چون باید تمام ابعاد این قضیه به لحاظ حقوقی و فنی رسیدگی شود. حمید بعیدی‌نژاد، سفیر ایران در بریتانیا خبرگزاری فرانسه گزارش داد که وزارت خارجه بریتانیا روز دوشنبه ۲۳ دی ماه (۱۳ ژانویه) حمید بعیدی‌نژاد، سفیر ایران در لندن را در ارتباط با بازداشت"راب مک‌ایر" در تهران احضار کرده است.» منتظری درباره حضور سفیر انگلیس در تجمعات اخیر مدعی شد: «این حضور مفتضحانه نشان‌دهنده آن است که اینگونه حوادث و تجمعات خلاف قانون توسط عناصر خارج از کشور چه آمریکا و چه انگلیس مدیریت می‌شود.» روز شنبه «راب مک ایر» از سوی نیرو‌های پلیس در ایران برای ساعاتی بازداشت شد.» او در ادامه گفت: «حضور سفیر یک کشور در کشوری دیگر و در جمع غیرقانونی تعدادی هنجارشکن به هیچ وجه برای ما قابل قبول نبوده و این اقدام قابل تعقیب است‌. بریتانیا این اقدام جمهوری اسلامی ‌را"نقض فاحش قوانین بین‌المللی" دانست و دوومینیک راب، وزیر امور خارجه بریتانیا، این بازداشت را"بی‌دلیل و ناموجه" خواند.» دادستان کل ایران در پایان خاطر نشان کرد: «ما از دولت محترم انتظار داریم در اولین فرصت نسبت به اخراج چنین آدم قانون شکنی هرچه زودتر نسبت اقدام کند. این وزارتخانه در بخشی از بیانیه خود اظهارات مقامات انگلیس درباره حمله هوایی آمریکا به خودرو حامل قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران را نیز به‌مثابه همراهی و مشارکت دولت انگلیس در این اقدام آمریکا دانسته و به‌شدت محکوم کرد.

» همزمان با درخواست منتطری برای اخراج سفیر بریتانیا از ایران صبح امروز سه شنبه احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد نیز با اشاره به حضور سفیر این کشور در اعتراضات مردم ایران به سرنگونی هواپیمای اوکراینی به وسیله موشک پدافند هوایی سپاه، اخراج این مقام دیپلمات را خواستار شد و اعلام کرد این اقدام بالاترین محبت در حق اوست. یک هفته مهلت خروج سفیر بریتانیا از ایران جمعی از نمایندگان مجلس روز دوشنبه در سخنانی هم‌نظر و هماهنگ، خواستار اخراج سفیر بریتانیا از ایران شدند و با لحن‌های مختلف به مسئولان وزارت خارجه ایران توصیه کردند این کار"سریع‌تر" انجام شود. او در صفحه توییتر خود نوشت «تاکید می‌کنم که من درهیچ تظاهراتی شرکت نکردم!‌ من به مراسم یادبود افرادی که در سانحه ناگوار سقوط هواپیمای PS752 بودند رفتم. گفتنی است روز شنبه «راب مک ایر» سفیر بریتانیا در ایران از سوی نیرو‌های پلیس برای ساعاتی بازداشت شد. مقامات ایرانی مدعی شىدند که سفیر انگلیس در حال تهیه عکس و فیلم از تجمع اعتراضی مردم بود. او خواستار واکنش دستگاه دیپلماسی ایران به دولت بریتانیا شد. درهمین باره سفیر بريتانيا با انتشار تویتی ادعای مقامات ایرانی را رد کرد.» در روزهای گذشته ایران یک فروند هواپیمای مسافربری خطوط هوایی اوکراین را در نزدیکی تهران سرنگون کرد و در این حادثه 170 سرنشین هواپیما جان باختند. او در صفحه توییتر خود نوشت «تاکید می‌کنم که من درهیچ تظاهراتی شرکت نکردم! من به مراسم یادبود افرادی که در سانحه ناگوار سقوط هواپیمای PS752 بودند رفتم. بروجردی با اشاره به اینکه حتی اگر مقامات بریتانیا، عکس‌العمل هم نشان دهند، این کار باید انجام  شود، گفت دوران گذشته به سر آمده و به گفته او"ملت و نظام" دیگر تحمل"شیطنت‌ها از سوی سفیر بریتانیا" را ندارند..

طبیعیست که نسبت به کشته شدگان ادای احترام کنم، تعدادی ازآنها بریتانیایی بودند. پس از۵ دقیقه هنگامی که عده ای شروع به شعاردادن کردن محل را ترک کردم. "اخراج کنیم تا بقیه سفیران تکرار نکنند" ابوالفضل حسن‌بیگی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هم خواستار آن شد تا ترددهای سفیران در ایران"تحت نظارت" قرار بگیرد و به این ترتیب اگر هر وقت که بخواهند از سفارتخانه خارج شوند باید به نیروهای امنیتی اطلاع دهند..» وزارت‌خارجه بريتانيا نیز روز دوشنبه 13 ژانویه 2020 سفیر ایران در لندن را در ارتباط با بازداشت «راب مک ایر» در تهران احضار کرد. بريتانيا علت احضار حمید بعیدی‌نژاد سفیر ایران در لندن را «بازداشت غیرقابل قبول» سفیر این کشور در تهران اعلام كرد. حسین شیخ الاسلام مشاور سابق وزیر امور خارجه، گفت که اگر جای مسئولان وزارت خارجه بود،"همین امروز عذر سفیر انگلیس را به عنوان یک عنصر نامطلوب" می‌خواستم و او را از کشور اخراج می‌کردم. .