دادستانی سوئیس برای مالک پاری سن ژرمن و دبیر کل سابق فیفا درخواست مجازات زندان کرد

01/07/1399 10:43 ب.ظ

مالک و رئیس شبکه بین اسپورت متهم است که برای دریافت امتیاز حق پخش تلویزیونی مسابقات مهم بین المللی، به خصوص حق پخش فینال جام‌های جهانی ۲۰۲۶ و ۲۰۳۰ برای مناطق خاورمیانه و شمال آفریقا رشوه پرداخت کرده است.

مالک و رئیس شبکه بین اسپورت متهم است که برای دریافت امتیاز حق پخش تلویزیونی مسابقات مهم بین المللی، به خصوص حق پخش فینال جام‌های جهانی ۲۰۲۶ و ۲۰۳۰ برای مناطق خاورمیانه و شمال آفریقا رشوه پرداخت کرده است. دادستانی سوئیس روز سه شنبه در جریان مراحل دادرسی پرونده تخلفات مالی مرتبط با حق پخش تلویزیونی مسابقات مهم بین‌المللی، برای ناصر الخلیفی، مالک قطری باشگاه پاری سن ژرمن و شبکه تلویزیونی بین اسپورت و نیز ژروم والکه، مرد شماره دو سابق فیفا به ترتیب...

دادستانی سوئیس روز سه شنبه در جریان مراحل دادرسی پرونده تخلفات مالی مرتبط با حق پخش تلویزیونی مسابقات مهم بین‌المللی، برای ناصر الخلیفی، مالک قطری باشگاه پاری سن ژرمن و شبکه تلویزیونی بین اسپورت و نیز ژروم والکه، مرد شماره دو سابق فیفا به ترتیب درخواست ۲۸ ماه و ۲ سال مجازات زندان کرد.

درخواست مجازات زندان برای دو مدیر ارشد و سرشناس فوتبال جهان، نخستین موارد از نوع خود در خاک اروپا محسوب می‌شود؛ حال آنکه پیش‌تر چندین مسئول ارشد ورزشی در آمریکای لاتین و چند مقام بلند پایه فیفا بدنبال رسوایی‌های متعدد مالی در راس فوتبال جهان در دادگاهی در ایالات متحده محاکمه شده بودند.

متهم ردیف اول پرونده دریافت رشوه و تبانی در ازای تسهیل در اعطای حق پخش تلویزیونی مسابقات ورزشی ژروم والکه، دبیر کل سابق فیفا است که جلسه رسیدگی به اتهامات و نیز دفاعیات وی از روز دوشنبه گذشته در دادگاه کیفری فدرال شهر بلانزونا سوئیس آغاز شده بود. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

بحث بر سر شبکه نمایش خانگی برای حواس‌پرتی استنویسنده و تهیه‌کننده سریال «آقازاده» از مجموعه‌داران آثار هنری است که می‌گوید به کورورش شیشه‌گران علاقه زیادی دارد و نمایش یکی از تابلوهای این نقاش به این دلیل است که این تابلو در این سریال شخصیت دارد. با او درباره هنرهای تجسمی و شبکه نمایش خانگی صحبت کردیم.

اروپا برای تحریم بلاروس به توافق نرسید؛ بورل: اعتبارمان در خطر استوزیر خارجه لتونی، اقدام نیکوزیا را «گروگان‌گیری» توصیف کرد و گفت که «این اقدام به معنی آدرس اشتباه دادن به بلاروسی‌ها، کشورهای اروپایی و کل جهان است.» الان با این اوضاع صلح طلبی اروپا وقتش نبود پشت آمریکا رو خالی کنید چون زمین میخورید اگه مثل روسیه بودید و تو کشمکش قدرت طلبی فرق داشت الان هر چقدر هم قدرت داشته باشید تو سایه هستید و آمریکا با سروصدا جلو می افته! اروپا دیگه حتی ادای حمایت از دموکراسی را هم در نمیاره، اروپای پیر منافعش رو در حمایت از دیکتاتورها می بینه شرم_بر_اروپا مرگ_بر_دیکتاتور چقدر منفعل و بی خاصیت شدند این سیاستمداران اروپایی . سیاه‌ترین دوران سیاست خارجی اتحادیه_اروپا . save freedom

اسناد فین‌سن؛ آبراموویچ، مالک چلسی، سهم محرمانه‌ای در مالکیت بازیکنان تیم‌های رقیب داشته - BBC News فارسیاسناد تازه فاش شده موسوم به مدارک فین‌سن، نشان می‌دهد رومن آبراموویچ، مالک میلیاردر تیم فوتبال چلسی انگلیس، از طریق یک شرکت واسط خارج از خاک بریتانیا، در سهام مرتبط به خرید و فروش بازیکنان تیم‌هایی به غیر چلسی سرمایه‌گذاری کرده بوده است. سخنگوی او می‌گوید هیچ کار غیرقانونی انجام نشده اما نهادهای فوتبالی مطمئن نیستند که این کار قانونی و مطابق قوانین فیفا و انگلستان بوده باشد. تحریف

دردسر تازه مالک چلسی؛ افشای سرمایه‌گذاری آبراموویچ بر روی بازیکنان تیم‌های رقیبنتایج تحقیقات تازه وزارت خزانه‌داری آمریکا نشان می‌دهد که رومن آبراموویچ، مالک باشگاه بریتانیایی چلسی، طی سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری‌های مخفیانه‌ای را بر روی فوتبالیست‌های فعال در سایر باشگاه‌ها انجام داده است.

صالحی: برای صیانت از چندجانبه‌گرایی باید به رفتارهای مخرب آمریکا پایان داد- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimرئیس سازمان انرژی اتمی در مجمع عمومی آژانس بین‌المللی انرژی_اتمی: باید به رفتارهای مخرب آمریکا پایان داد فعالیت‌های هسته‌ای عربستان را نیز بی چون و چرا و بی‌طرفانه بررسی کنید رژیم اسرائیل نیز نیازمند رویکرد بی‌طرفانه و حرفه‌ای آژانس است مدیونین اگه دروغ بگین خبرگزاریتون وابسته به نظام نیست و خبرهاتون در جهت اهداف پلید جمهوری اسلامی نیست. 🤔 IAEA inspecting Zionist terrorists nuclear weapons?! khawkbarsaram, my Farsi reaction Stop drinking strong tea and FreePalestine!

ثبت نام ایران برای پیش خرید واکسن کرونا / درخواست بازگشت دورکاری در تهرانثبت‌نام ایران برای پیش خرید واکسن کرونا وزارت بهداشت: *ما سبدمان را برای خرید واکسن کووید-۱۹ گذاشتیم و ثبت‌نام کردیم *شرط شرکت‌ها برای فروش واکسن آن بوده که کشور متقاضی ۱۵ درصد پیش پرداخت برای این واکسن داشته باشد *مقرر شد که این ۱۵ درصد پرداخت شود از شما که رسانه‌ای به ظاهر حرفه‌ای هستید، انتظار می‌رفت خبر را اصلاح و در خصوص آن توضیح دهید! نه آنکه اصل خبر را حذف نمایید. خداکنه مثل پیش خریدخودرو وبازی قرعه کشی نباشه

Aa

دادستانی سوئیس روز سه شنبه در جریان مراحل دادرسی پرونده تخلفات مالی مرتبط با حق پخش تلویزیونی مسابقات مهم بین‌المللی، برای ناصر الخلیفی، مالک قطری باشگاه پاری سن ژرمن و شبکه تلویزیونی بین اسپورت و نیز ژروم والکه، مرد شماره دو سابق فیفا به ترتیب درخواست ۲۸ ماه و ۲ سال مجازات زندان کرد.

درخواست مجازات زندان برای دو مدیر ارشد و سرشناس فوتبال جهان، نخستین موارد از نوع خود در خاک اروپا محسوب می‌شود؛ حال آنکه پیش‌تر چندین مسئول ارشد ورزشی در آمریکای لاتین و چند مقام بلند پایه فیفا بدنبال رسوایی‌های متعدد مالی در راس فوتبال جهان در دادگاهی در ایالات متحده محاکمه شده بودند.

متهم ردیف اول پرونده دریافت رشوه و تبانی در ازای تسهیل در اعطای حق پخش تلویزیونی مسابقات ورزشی ژروم والکه، دبیر کل سابق فیفا است که جلسه رسیدگی به اتهامات و نیز دفاعیات وی از روز دوشنبه گذشته در دادگاه کیفری فدرال شهر بلانزونا سوئیس آغاز شده بود.

ژوئل پائود، دادستان فدرال سوئیس آقای والکه را به عنوان فردی معرفی می‌کند که در دو پرونده مرتبط با دریافت غیرقانونی پول برای تحقق سبک زندگی اشرافی خود متهم شناخته شده است.

وی در پرونده مرتبط با حق پخش تلویزیونی به دلیل درخواست کمک مالی از ناصر الخلیفی، مالک باشگاه پاری سن ژرمن و شبکه ورزشی بین اسپورت برای خرید یک ویلای لوکس در ساردینیای ایتالیا مورد سرزنش قرار گرفته است.

درخواست این کمک مالی به گفته دادستان سوئیس سال همزمان با مذاکرات مدیران شبکه بین اسپورت برای تمدید حق پخش تلویزیونی مسابقات جام جهانی ۲۰۲۶ و ۲۰۳۰ در شمال آفریقا و خاورمیانه مطرح شده است.

دادستان سوئیسی همچنین در ادامه از ناصر الخلیفی به عنوان یک «شخصیت پرنفوذ فوتبالی» یاد و تایید می‌کند که او ویلای مورد نظر ژروم والکه را در اختیارش قرار داده است.

بر اساس آنچه در این پرونده به آن اشاره شده، مالک شبکه بین اسپورت و باشگاه پاری سن ژرمن ویلای ساردینیا را از طریق یکی از شرکت‌هایش به مبلغ ۵ میلیون یورو خریداری و سپس مالکیت آنرا به برادر یکی از همکاران نزدیک‌اش منتقل می‌کند.

دادستانی سوئیس یادآور شده که آقای والکه بدون پرداخت اجاره به مدت ۱۸ ماه در این ویلا ساکن می‌شود در حالی که اجاره اقامتگاه لوکسی که آقای خلیفی در اختیار دبیر کل سابق فیفا قرار داده بود دست کم بین ۹۰۰ هزار تا یک میلیون و هشتصد هزار یورو تخمین زده شده است.

ژروم والکه هنگام ورود به دادگاه کیفری فدرال سوئیس

FABRICE COFFRINI/AFP or licensors

به نوشته رسانه‌های فرانسوی ژروم والکه در جلسات پیشین دادگاه به تمایل برای خرید ویلای بیانکا در ساردینیا و حتی امضای قول‌نامه ۵ میلیون یورویی در سال ۲۰۱۳ بدون داشتن اعتبار مالی لازم اعتراف کرده بود؛ حال آنکه دبیر کل سابق فیفا در همان در زمان برای خرید دو ملک، ۱۰ میلیون فرانک سوئیس بدهی بانکی داشت.

محاکمه مالک باشگاه پاری سن ژرمن و دبیر کل سابق فیفا به اتهام تبانی و فساد مالی

از سوی دیگر، ناصر الخلیفی، مدیر ورزشی پرنفوذ قطری پس از توافق ماه ژانویه با فیفا برای آنکه نهاد بین المللی اداره کننده فوتبال شکایت از وی به دلیل «فساد» را پس بگیرد، نیز از سوی دادستان‌های سوئیس به «تحریک به مدیریت ناعادلانه» متهم شده است.

مالک و رئیس شبکه بین اسپورت در پرونده رسیدگی به تخلفات اعطای حق پخش متهم است که برای دریافت امتیاز حق پخش تلویزیونی مسابقات مهم بین المللی، به خصوص حق پخش فینال جام‌های جهانی ۲۰۲۶ و ۲۰۳۰ در مناطق خاورمیانه و شمال آفریقا رشوه پرداخت کرده است.

ناصر الخلیفی پیش‌تر در دادگاه پذیرفته بود که سه بار طی ماه‌های سپتامبر و اکتبر سال ۲۰۱۳ با ژروم والکه دیدار و گفتگو کرده است.

ناصر الخلیفی و ژروم والکه هر دو اتهام‌های مطرح از سوی دادستانی سوئیس را رد و مراودات انجام شده را یک ماجرای «خصوصی» بدون ارتباط با قرارداد آوریل ۲۰۱۴ بین اسپورت با فیفا قلمداد کرده‌اند، بدون آنکه انگیزه اصلی این نوع رابطه پنهانی را مشخص کنند.

جلسات دفاعیات دو متهم این پرونده طی روزهای آینده ادامه خواهد یافت و دادگاه کیفری فدرال سوئیس قرار است روز ۳۰ اکتبر حکم هایی خود را صادر کند.