دادستان کل نیویورک دونالد ترامپ و دو فرزند بزرگ او را برای ارائه شهادت احضار کرد

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 56 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 51%

🔺 دادستان کل نیویورک دونالد ترامپ و دو فرزند بزرگ او را برای ارائه شهادت احضار کرد ▪️ دادستانی کل نیویورک خواستار آن شده تا آنها در پرونده مربوط به تحقیقات درباره روش‌های کسب و کار این خانواده، شهادت دهند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

دفتر دادستانی کل نیویورک دوشنبه شب ۱۳ دی تایید کرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا و دو فرزند بزرگ او، ایوانکا و دونالد ترامپ جونیور را احضار کرده است.

دفتر لتیشا جیمز دادستان کل نیویورک، در سندی که به دادگاه داده، آورده که اخیرا برای این افراد احضاریه‌هایی صادر کرده و به دنبال دریافت شهادت آنها و مدارکشان در خصوص تحقیقات مدنی چندین ساله از ترامپ و شرکت او است.آسوشیتدپرس درباره اسناد حقوقی مربوط به روز دوشنبه می‌نویسد که این اولین باری است که بازپرسان به طور علنی فاش می‌کنند که در جستجوی دریافت اطلاعات از ایوانکا و دونالد ترامپ جونیور هستند.

دادستان نیویورک که یک دموکرات است، بیش از دو سال را صرف تحقیق روی این موضوع کرده که آیا «سازمان ترامپ» بانک‌ها و مقامات مالیاتی را گمراه کرده بوده است یا خیر. دادستان کل نیویورک این مسئله را بررسی می‌کند که آیا «سازمان ترامپ» برای به دست آوردن شرایط مطلوب دریافت وام، ارزش املاکش را بزرگ‌نمایی کرده یا خیر، و آیا برای پرداخت مالیات کمتر، قیمت‌ها را کوچک‌نمایی کرده است یا نه.

آسوشیتدپرس می‌نویسد که این بسیار نادر است که سازمان‌های مجری قانون، برای کسب شهادت از شخصی که تحت تحقیقات کیفری نیز قرار دارد، در یک پرونده مشابه مدنی، احضاریه صادر کنند چرا که شخصی که تحت تحقیقات جنایی قرار دارد می‌تواند به سادگی با استناد به «متمم پنجم» از حق خود برای سکوت استفاده کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حمایت ترامپ از نخست‌وزیر راستگرای مجارستان در آستانه انتخابات این کشوردونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده، در آستانه رقابت‌های انتخاباتی در مجارستان از ویکتور اوربان، نخست وزیر راستگرای این کشور، حمایت کرد و او را «یک رهبر قدرتمند» نامید. فقط قدرتمند ميتونه قدرتمند رو تشخيص بده درود بر ترامپ شير دل سلطان قلبها دونالد دوستت داريم از اين روز كنلت را به دنيا معرفى كردى مرگ_بر_اصل_ولایت_فقیه مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی سليمانى يك سركرده باند جنايت و ماشين كشتار رژيم كثيف دجاليه و دجالى مانند دجالان ديكربود واقعا چرا ترامپ نمیتونه تویت کنه
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

دادگاه انتاریو ایران را به پرداخت غرامت به خانواده ۶ قربانی هواپیمای اوکراینی محکوم کرداو گفت که ایران در کشورهای دیگر نفتکش دارد و تیم او به دنبال آن است که هر آنچه را که می‌تواند برای پرداخت بدهی خانواده‌ها به دست آورد. سگ خورد دروغگو رو 🤣🤣🤣 به خلیج فارس هم گفت خلیج! کس ننه‌ی دولت کانادا با شما کیرمونم نمی‌تونین بخورین
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

توضیح رییس سازمان غذا و دارو چرایی گرانی داروتوضیح سازمان غذاودارو درباره چرایی گرانی دارو: قیمت دارو در شش ماهه دوم درصد بسیار کمی افزایش پیدا کرده پوشش بیمه‌ای هم در آن‌ها لحاظ شده تعداد این اقلام هم نسبت به سال قبل زیاد و قابل توجه نیست افزایش‌ قیمت‌ها را همیشه با هماهنگی بیمه‌ها انجام می‌دهیم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

جزییات نرخ سود اقساط نهضت ملی مسکن اعلام شد + فیلممعاون وزیر راه و شهرسازی جزییات تصمیمات گرفته شده برای تعیین نرخ سود تسهیلات نهضت ملی مسکن را اعلام کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

زینب سلیمانی: حاج قاسم در دل مردم زنده استفرزند شهید سلیمانی گفت: دشمنان با هر دروغی که بگویند و هر دسیسه‌ای که ببافند مردم سرباز خود را می‌شناسند و حاج قاسم هنوز در دل مردم ایران زنده است. با گوشی آمریکایی قاسم_کتلت حاج کتلت هم یکی از بی ناموسها بود... تا من بتونم‌ پرومکس امریکایی دستم‌بگیرم و با اعتبارش وارد شورای شهر بشم !!! پدر مچکرم🙏🙏🙏
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »