خیلی وقت‌ها یخچالمان خالی است، میوه مال خانه‌های لاکچری است

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 70 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 31%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

روز سه‌شنبه ۹ آذر،مصطفی دارایی‌نژاد،رییس اتحادیه بارفروشان تهران به رسانه‌های ایران گفت پرتقال، کیوی، انار، سیب و نارنگی در میدان‌های تره‌بار مانده‌اند و مردم توانایی خرید آن‌ها را ندارند. شهروندخبرنگار گرانی_میوه

هزار تومان است. استقبال از خرید میوه، مخصوصا از ما میوه فروش‌ها، به شدت نسبت به گذشته کم شده است. البته قبول دارم که مردم توانایی خرید میوه با این قیمت‌ها را ندارند و کاسبی ما هم هر روز کساد‌تر می‌شود.»

او در پایان صحبت‌هایش می‌گوید: «تنها کاری که از دستم بر می‌آید، این است که میوه‌‌ای که امروز می‌خرم و تا پس فردا نمی‌توانم بفروشم را داخل سینی می‌چینم و جلوی در مغازه می‌گذارم و با نصف قیمت اصلی می‌فروشم که مردم بتوانند سوا کنند و میوه‌های بهتر و سالم‌تر را باآقایی که مشتری یک میوه فروشی در شرق تهران است، می‌گوید: «ما قبلا هر بار برای خرید چیزهایی مثل گوجه، سیب‌زمینی و پیاز که لازمه آشپزی و آشپزخانه بود، به میوه فروشی می‌آمدیم و چند کیلو هم میوه فصل می‌خریدیم و می‌رفتیم؛ مثلا پاییز و...

میادین میوه وتره بار مکان‌هایی برای ارایه محصولات غذایی و تره‌بار هستند که تقریبا در تمامی مناطق تهران وجود دارند و توسط شهرداری اداره می‌شوند . همه چیز در این میادین نرخ مصوب دارند؛ مثلا موز را نمی‌توانند بیش‌تر از کیلوییهزار تومان بفروشند.

«سهیلا» ساکن مرکز تهران است. او در این زمینه می‌گوید: «من تمامی خرید هفتگی‌‌ خود، از جمله میوه و تره‌بار و محصولات لبنی و سوپر مارکتی را از تره‌بار می‌خرم و بیشتر تره‌بار‌ها غرفه‌های دست‌چین دارند که میوه‌ها را با قیمت بالاتری می‌فروشند ولی امکان سوا کردن و انتخاب هست و معمولا کیفیت قابل قبولی دارند.»

سهیلا صحبت‌هایش را ادامه می‌دهد و می‌گوید: «طبیعتا میوه‌های سازمان میوه و تره‌بار با میوه دست‌چین شده سوپر میوه‌ها یکی نیست اما کیفیت غیر قابل قبولی هم ندارد و از لحاظ قیمت هم، قیمت میوه‌های تره‌بار بسیار مناسب‌تر است؛ مثلا من دیروز از تره‌بار خرید کردم، قیمت پرتقال تامسون کیلویی

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اسرائیل ممکن است علیه ایران دست به «اقدام نظامی یکجانبه» بزندهمزمان با ادامه مذاکرات وین برای احیای «برجام»، مقامات اسرائیل به قدرت‌های جهانی هشدار دادند که لغو تحریم‌ها علیه ایران می‌تواند اسرائیل را به «اقدام نظامی بيست ساله ميخواد دست به اقدام بزنه، خب بزنه اين گوى و اين ميدان جرعتشو نداره خخخخ چه غلطها. با چشم برهم زدنی اسرائیل با موشکهای ایرانی که رو آنها فیکس کرده به غبار تبدیل خواهد شد. پس گوز گوز نکن و از چند وقت باقی مانده روز شمار نابودیت لذت ببر.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

چرا طرح‌های افزایش تعداد نمایندگان به سرانجام نمی‌رسد؟چرا طرح‌های افزایش تعداد نمایندگان مجلس به سرانجام نمی‌رسد؟ محمدصالح جوکار، رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، در پاسخ به اعتمادآنلاین:بار مالی طرح‌ها و توزیع تعداد نمایندگان افزایش‌یافته بین حوزه‌های انتخابیه محل اختلاف‌نظر است
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

جلسه چهل‌و‌هفتم دادگاه حمید نوری؛ واکنش بنیاد عبدالرحمان برومند به اظهارات متهم🔺 جلسه چهل‌و‌هفتم دادگاه حمید_نوری ؛ واکنش بنیاد عبدالرحمان برومند به اظهارات متهم ▪ متهم در این جلسه مدعی شد که تا قبل از دستگیری در مورد خاوران چیزی نشنیده بود، خاوران وجود خارجی ندارد، و «ساخته و پرداخته کمونیست‌ها» است. ⬇ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

وضعیت اسفبار کنونی جان مردم را به لب رسانده است/ با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، قیمت دلار تا عید به مقادیر غیرقابل تحملی می‌رسداحمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با ارسال نامه ای به روسای قوای سه گانه، کنار گذاشتن ارز ۴۲۰۰ تومانی را با تصمیمات اتخاذ شده فعلی بحران‌زا دانست و برای آن تبعاتی را متصور شد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

تداوم بلاتکلیفی بر سر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی | DW | 01.12.2021بخش خصوصی اقتصاد ایران خواستار حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و تک‌نرخی کردن ارز است. احمد توکلی، رئیس هیأت مدیره سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت در نامه به سران سه قوه حذف آن را بحران‌زا می‌داند که تبعاتی خواهد داشت.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا از چین خواست در مورد سلامت تنیسور ناپدید شده «مدرک قابل تأیید» ارایه کند🔺اتحادیه اروپا از چین خواست در مورد سلامت تنیسور ناپدید شده «مدرک قابل تأیید» ارایه کند یکی از سخنگویان اتحادیه اروپا گفت که حضور پنگ شوای در انظار عمومی، نگرانی‌ها درمورد امنیت و آزادی او را کاهش نمی‌دهد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »