خیز پرشتاب کرونا به خارج از چین؛ پنج فوتی در ایران | DW | 22.02.2020

22/02/2020 03:20:00 ب.ظ

شب گذشته ‌آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کره جنوبی به حدود دوبرابر رسید. ژاپن نیز از شماری فزاینده گزارش داد. در ایران آخرین اعلام رسمی حاکی از ۲۸ مبتلا، ۷۸۵ مشکوک و پنج فوتی است.

کرونا, کرونا

شب گذشته ‌آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کره جنوبی به حدود دو برابر رسید. ژاپن نیز از شماری فزاینده گزارش داد. در ایران آخرین اعلام رسمی حاکی از ۲۸ مبتلا، ۷۸۵ مشکوک و پنج فوتی است.

شب گذشته ‌آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کره جنوبی به حدود دوبرابر رسید. ژاپن نیز از شماری فزاینده گزارش داد. در ایران آخرین اعلام رسمی حاکی از ۲۸ مبتلا، ۷۸۵ مشکوک و پنج فوتی است.

به گزارش خبرگزاری آلمان، کره جنوبی در جوار چین نیز از این سرایت مصون نمانده و بنا بر اعلام رسمی مقام‌های بهداشتی این کشور در شامگاه جمعه (دوم اسفند ـ ۲۱ فوریه)، تا حالا ۱۴۲ نفر در آن به ویروس"سارس ـ کوو ـ ۲" آلوده شده‌اند. با احتساب این تعداد، آمار کل مبتلایان به این بیماری در کره جنوبی به ۳۴۶ نفر رسیده است.

تعداد مبتلایان در چین با افزایشی ۳۹۷ نفری به ۷۶هزار و ۲۸۸ مورد رسیده که از این تعداد دوهزار و ۳۵۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند. بیماری در دسامبر گذشته در کلان‌شهر ووهان در استان هوبی چین آغاز شده که این استان هنوز بیش‌ترین آمار شیوع را دارد. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

ادامه مطلب:
DW فارسی »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ شولتس: اعتراضات زنان شجاع ایران مرا تحت تاثیر قرار داد

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

آیا استفاده از ماسک در پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا موثر است؟آیا استفاده از ماسک در پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا موثر است؟ ویروس _ کرونا این گزارش را بخوانید 🔽 yes but actually no فکر نکنم که ماسک بتواند پیشگیری خوبی باشد پوست قادر هست 15 روز ویروس را روی پوست زنده نگاه دارد .بدون ماسک . خلاصه این مطلبو بصورت رشتو بذارید لازم نباشه از توییتر خارج بشیم.

لبنان از مشاهده یک فرد مبتلا به ویروس کرونا در هواپیمایی از مبدا ایران خبر دادوزیر بهداشت لبنان از مشاهده یک فرد مبتلا و ۲ مورد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در هواپیمایی از مبدا ایران خبر داد خبرگزاری جهانی! بیش از 30 ساعت از دنیا عقبی خدا بخیر کنه همچين خبر فورى نيست

دوربین به سراغ بیماران مشکوک به کرونا در قم رفتقم – ایرنا- نخستین تصاویر از بیمارستان کامکار یکی از محل های نگهداری بیماران مبتلا به کرونا در قم نشان می دهد که تعدادی به دلیل مشکوک بودن به کرونا در این بیمارستان بستری هستند.

آمار قربانیان مبتلا به ویروس کرونا در چین به 2233 تن افزایش یافتبا مرگ 115 تن دیگر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایالت هوبی در مرکز چین طی 24 ساعت گذشته، آمار

تعداد مبتلایان به کرونا در جهان به 76288 نفر رسید- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimتعداد مبتلایان به کرونا در جهان به ۷۶۲۸۸ نفر رسید کرونا در ایتالیا هم قربانی گرفت رئیس جمهور الجزایر: سوریه باید به اتحادیه عرب بازگردد

افزایش آمار جان‌باختگان مبتلا به کرونا به ۵ نفر/ گزارشِ وجود یک معلول ذهنی مشکوک به کرونا در قم/ جمع‌آوری آب‌خوری‌های مترو/ درباره تعطیلی مدارس هنوز به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم

بیماری ریوی کووید ـ ۱۹ که از چین آغاز شد به سرعت به خارج از مرزهای این کشور در حال گسترش است.Aa ساکنان بسیاری از کشورهای جهان این روزها همزمان با شیوع نوع جدیدی از ویروس کرونا به استفاده از ماسک‌های بهداشتی روی آورده‌اند.Aa وزیر بهداشت لبنان از مشاهده یک فرد مبتلا و ۲ مورد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در هواپیمایی از مبدأ ایران خبر داد.دریافت 5 MB با فوت ۲ تن از اهالی قم به دلیل ابتلا به ویروس کرونا، کادر درمانی این استان در آماده باش کامل قرار گرفت و ۲ بیمارستان کامکار و فرقانی برای قرنطینه آماده شده اند.

به گزارش خبرگزاری آلمان، کره جنوبی در جوار چین نیز از این سرایت مصون نمانده و بنا بر اعلام رسمی مقام‌های بهداشتی این کشور در شامگاه جمعه (دوم اسفند ـ ۲۱ فوریه)، تا حالا ۱۴۲ نفر در آن به ویروس"سارس ـ کوو ـ ۲" آلوده شده‌اند. با احتساب این تعداد، آمار کل مبتلایان به این بیماری در کره جنوبی به ۳۴۶ نفر رسیده است. مدارس کره جنوبی نیز از والدین دانش‌آموزان خواسته‌اند که هنگام بازگشایی مدارس پس از تعطیلات زمستانی برای فرزندانشان ماسک تهیه کنند. تعداد مبتلایان در چین با افزایشی ۳۹۷ نفری به ۷۶هزار و ۲۸۸ مورد رسیده که از این تعداد دوهزار و ۳۵۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند. به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید آقای حمد که در یک نشست مطبوعاتی اضطراری در ساختمان وزارت بهداشت لبنان سخن می‌گفت، تصریح کرد: «کمیته ملی مبارزه با اپیدمی کورنا [. بیماری در دسامبر گذشته در کلان‌شهر ووهان در استان هوبی چین آغاز شده که این استان هنوز بیش‌ترین آمار شیوع را دارد. سید حسین صفوی، مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا در نامه‌ای به شرکت‌های تولیدکننده ماسک «قیمت ماسک جراحی در کارخانه را ۳ هزار و ۳۲۰ ریال و قیمت فروش به مراکز درمانی را ۳ هزار و ۶۵۰ ریال و قیمت فروش به مصرف کننده را ۴ هزار و ۱۰۰ ریال اعلام کرد.  به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید کرونا در ایران با وجود این که از چهارشنبه ۳۰ بهمن آلودگی به ویروس"سارس ـ کوو ـ ۲" در ایران به طور رسمی اعلام شد ظرف سه روز شمار فوتی‌ها پنج‌ نفر، مبتلایان ۲۸ نفر و افراد مشکوک به ابتلا به این ویروس ۷۸۵ نفر اعلام شده است.  پزشکان و پرستاران این مرکز درمانی با آرامش و با رعایت اصول بهداشتی و پوشیدن لباس ها و ماسک های حفاظتی در حال خدمات‌رسانی هستند.

در خارج از سرزمین اصلی چین آمار کشته‌شدگان تا حالا ۱۶ نفر گزارش شده و بیش از ۱۳۰۰ نفر به عنوان مبتلا ثبت‌ شده‌اند که ۱۶ نفر از آن‌ها در آلمان به سر می‌برند. ویروس‌ها از طریق قطراتی که هنگام عطسه و سرفه از مجاری تنفسی پخش می‌شوند از یک فرد به فرد دیگر منتقل می‌شوند.] با بررسی نخستین مورد مشاهده شده امروز در لبنان ابتلای این زن ۴۵ ساله را که از قم آمده را تأیید کرد. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید در این بین بسیاری از مسافران کشتی تفریحی"دایموند پرینسس" که به دلیل شیوع کووید ـ ۱۹ دو هفته در یوکوهامای ژاپن قرنطینه بودند با یک هواپیمای ایتالیایی صبح شنبه وارد بخش نظامی فرودگاه"تگل" برلین شده‌اند. یک پزشک مأمور شد که آن‌ها را در بدو ورود معاینه کند. افراد بعدا با دست دادن با یکدیگر یا دست کشیدن بر روی سطح اشیاء با این قطرات در تماس قرار می‌گیرند. این افراد باید دو هفته در خانه‌های خود قرنطینه باشند. این وزارتخانه همچنین از تأیید ابتلای ۱۳ شهروند دیگر به این ویروس خبر داد. یک مقام ارشد بهداشتی آلمان اعلام کرد که نتیجه آزمایش ابتلای آن‌ها به ویروس کرونا منفی گزارش شده است. به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید ماسک‌ها می‌توانند مانع از انتقال قطرات بزرگی شوند که پس از عطسه و سرفه دیگران در هوا پخش می‌شوند. مسوولان مختلف کشوری و استانی با تاکید بر ضرورت بیش از پیش رعایت نکات و توصیه های بهداشتی در خصوص بیماری کرونا، از تلاش همه جانبه برای مهار و کنترل آن خبر داده اند.

کشتی"دایموند پرینسس" به دلیل سرایت این بیماری به مسافران تا روز چهارشنبه قرنطینه بود. صدها مسافر بیمار شده و به بیمارستان انتقال یافتند. این در حالی است که فردی که ماسک زده نمی‌تواند بینی و دهان خود را با دست لمس کند و به این ترتیب امکان ابتلای او به ویروس به دنبال تماس دست‌هایش با سطح اشیاء کاهش می‌یابد. بنابر اعلام همین منبع ۱۳ مورد مبتلا،‌ اغلب یا ساکن قم هستند یا اخیرا به این شهر رفت و آمد داشته‌اند. دو تن از آنان جان خود را از دست دادند. ۹۷۰ مسافر نیز که تست آن‌ها منفی گزارش شده کشتی را بعد از قرنطینه ترک گفته‌اند. نتیجه بررسی تحقیق‌های مختلف در مورد انتقال ویروس سارس در سال ۲۰۱۷ نشان داده بود که استفاده از ماسک‌های بهداشتی تا حدی در جلوگیری از انتقال این ویروس موثر است. از ۷۵۰ مورد ابتلا به ویروس کرونا در ژاپن ۶۳۴ مورد مربوط به این کشتی است.

ژاپن بعد از چین طلایه‌دار مبتلایان به این بیماری است و کشور سوم نیز در فهرست ابتلا کره جنوبی است.» دانشمندان تاکید می‌کنند که بهترین راه جلوگیری از انتقال نوع جدید ویروس کرونا شستشوی مرتب دست ها با آب و صابون است.  در عین حال کره‌ جنوبی یک مورد مرگ دیگر را بر اثر کرونا ثبت کرده که زنی ۵۴ ساله بود. کانون کرونا در این کشور کلان‌شهر دائگو در جنوب شرقی آن است. ونتو در شمال شرقی ایتالیا نیز از کرونا تأثیر گرفته و به گفته منابع دولتی، تا کنون یک مرد که مشکوک به ابتلا بود جان خود را از دست داده است. بخصوص در لومباردی در جوار ونتو شمار موارد ابتلا فزونی گرفته و شامگاه جمعه با هشت مورد افزایش به ۱۴ مورد رسیده است.

مقا‌م‌های لومباردی به ۵۰ هزار سکنه این منطقه گفته‌اند، حتی‌الامکان از خانه‌های خود بیرون نیایند. مدارس، کافه‌ها و سایر اماکن عمومی نیز تعطیل شده‌اند. در همین زمینه: .