خیز چین برای ورود به تولید گلخانه‌ای زعفران

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

خیز چین برای ورود به تولید گلخانه‌ای زعفران این گزارش را بخوانید 🔽

ایران بیش از ۹۰ درصد زعفران جهان را تولید می‌کند اما حالا رقبای جدیدی از راه رسیده‌اند. افغانستان، کشور همسایه ایران سال‌هاست که تولید زعفران را آغاز کرده و در این مسیر موفق بوده است. چین نیز بنا دارد با کشت گلخانه‌ای این محصول وارد بازارهای جهانی شود.

ایران نیز به دنبال توسعه صادرات طلای سرخ یا همان زعفران است، آن هم در شرایطی که تحریم‌ها تجارت و صادرات در ایران را دشوار کرده است. بیشترین زعفران در بخش‌های جنوبی استان خراسان رضوی تهیه می‌شود.محمد ازمار که در بازار فروش زعفران در تربت حیدریه مشغول فروش گل زغفران‌های خود است می‌گوید: «از کارگر و مغازه‌دار و تاجر و بسیاری افراد دیگر از همین زعفران نان می‌خورند.

محمدعلی شريعتي‌مقدم، صادرکننده زعفران می‌گوید: «تحریم‌ها ممکن است در جاهایی موجب کندی تجارت شده باشد اما چون تقریبا تمام زعفران دنیا در ایران تولید می‌شود، کشورهای متقاضی ناچار هستند در هر شرایط زعفران را از ایران خریداری کنند. در سال‌هایی که آمریکا با ایران رابطه تجاری نداشته نیز این محصول از طریق از اسپانیا به بازارهای آمریکا رفته است.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

یک مقام سابق قضایی ایران در رابطه با کشتارهای سال ۱۳۶۷ در سوئد بازداشت شدیک مقام سابق قضایی ایران در رابطه با کشتارهای سال ۱۳۶۷ در سوئد بازداشت شد کاوه موسوی، حقوقدان و شاکی خصوصی پرونده آقای نوری به رادیو فردا گفت که از دادستان در سوئد درخواست کرده است تا آقای نوری «برای تکمیل پرونده حداقل یک سال در بازداشت نگه داشته شود.»
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

جان باختن 28 نفر در سانحه رانندگی در استان سیستان و بلوچستان ایران
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نگرانی از سلامتی کارتر، کسی که نامش با انقلاب ایران گره خورد | DW | 12.11.2019جیمی کارتر، رئیس جمهوری وقت آمریکا در زمان انقلاب سال ۱۳۵۷ در ایران، برای یک عمل جراحی به بیمارستان منتقل شد.گفته می‌شود که این عمل پیچیده است و در محافل آمریکا نسبت به وضعیت سلامتی او ابراز نگرانی شده است. من که حلالش نمیکنم هر موقع فوت کرد اون دنیا باید جواب پس بدهد زندگی ما ایرانیها را نابود کرد حروم زاده
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ایران در تحریم؛ سقوط آزاد نفتی و امید به رشد صفر درصدیبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی ایران، هفته نخست آبان ماه امسال در صفحه اینستاگرامی خود با انتشار پستی، به «بازگشت امید به روند اطمینان‌بخش اقتصاد»اشاره کرد. رئیس کل بانک مرکزی برای چنین امیدی به اقتصاد ایران، به نشانه‌هایی اشاره کرده است، افزایش شمار داد‌ و ستدها در بازار مسکن پایتخت، آرامش و ثبات نسبی حاکم بر بازر ارز، معکوس شدن روند رشد تورم ماهانه در مهرماه و رشد اقتصاد غیرنفتی از جمله این نشانه‌ها بودند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

باخت سنگین تیم ایران در روبوکاپ آسیا پاسیفیکباخت سنگین تیم ایران در روبوکاپ آسیا پاسیفیک ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آمریکا «وضعیت اضطراری» در قبال ایران را یک سال دیگر تمدید کرد
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »