خون شهدای مدافع حرم راه قدس را باز می‌کند/ مقابله به مثل یمنی‌ها یک دفاع مشروع است/ کشورهای اسلامی با الهام‌گیری از اسلام ناب محمدی تمدن نوین اسلامی ایجاد کنند

20/09/2019 01:32:00 ب.ظ

سرلشکر صفوی در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه تهران: خون شهدای مدافع حرم راه قدس را باز می‌کند/ مقابله به مثل یمنی‌ها یک دفاع مشروع است/ کشورهای اسلامی با الهام‌گیری از اسلام ناب محمدی تمدن نوین اسلامی ایجاد کنند

نماز جمعه تهران, سرلشکر صفوی

سرلشکر صفوی در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه تهران : خون شهدای مدافع حرم راه قدس را باز می‌کند/ مقابله به مثل یمنی‌ها یک دفاع مشروع است/ کشورهای اسلامی با الهام‌گیری از اسلام ناب محمدی تمدن نوین اسلامی ایجاد کنند

دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور نظامی تاکید کرد: اگر یمنی‌ها مقابله به مثل می‌کنند این یک دفاع مشروع است. متجاوزین به یمن و فلسطین فرسوده و خسته شده‌اند. اعتبار آمریکا و این رژیم‌های دست‌نشانده از بین رفته‌ است. بازیگران اصلی دو جبهه است یک جبهه اننقلاب اسلامی و مقاومت و یکی جبهه آمریکا و متحدانش.

دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور نظامی تاکید کرد: شما خوانده‌اید که یکی از شعارهای یاران حضرتی مهدی(عج)‌ این است که بگوید بیایید به خون‌خواهی حسین(ع). آنچه را که ما در زمان خودمان طی ۴۰ سال گذشته در منطقه می‌بینیم شاید زمینه‌هایی برای حضور حضرت(عج) باشد. همانگونه که خون فرزندان شهید شما راه کربلا را باز کرد خون شهدای مدافع حرم راه قدس را باز می‌کند. حضرت آقا گفتند رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید که این تحقق پذیر است.

وی با طرح این پرسش که آیا جبهه مقاومت قوی‌تر شده یا جبهه استکبار؟ گفت: جبهه مقاومت با ظرفیت مردمی هوشمند و شجاعانه، اهداف حق‌طلبانه را دنبال می‌کند و از متحدان آمریکا قوی‌تر شده‌اند. چون آمریکایی‌ها و برخی کشورهای منطقه یک جریان سرکوب‌گر و ظالم و باطل و تجاوزگر هستند و برعکس متحدان انقلاب اسلامی به دنبال ایجاد صلح در منطقه هستند و از حمایت مردمی برخوردارند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

یک خبرنگار ایرانی نوشت: جمهوری اسلامی به رسانه‌ها دیکته می‌کند، صداوسیما یکه‌ می‌تازد

مایک پمپئو: حمله به تاسیسات نفتی آرامکو یک 'اقدام جنگی' است | DW | 19.09.2019وزیر امور خارجه آمریکا پذیرش مسئولیت حمله به تاسیسات نفتی از سوی شورشیان حوثی را دروغ خوانده است. او صراحتا گفته است که این حمله کار ایران بوده است. ایران نسبت به اظهارات پمپئو واکنش تندی نشان داده است. نه په چی بود جنگه دیگه پمپو اینا برای اینکه ضعف سیستماشون و اقرار کنن یجورایی دارن به این گوسفندا دلداری میدن که اره حریفت قدره و ناغافل بهتون ریده 😉 فرض کنید که ایران بوده! دستشون واقعا درد نکنه!

مایک پمپئو: حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی «اقدام به جنگ» استمایک پمپئو : حمله به تاسیسات نفتی عربستان_سعودى «اقدام به جنگ » است به گزارش خبرگزاری رویترز، آقای پمپئو روز چهارشنبه ۲۷ شهریور ماه در جده گفت: «این حمله علیه عربستان سعودی و خاک آن‌ها انجام شده و اقدام به جنگ مستقیم علیه آن‌‌ها محسوب می‌شود.» VoiceOfIranianPrisoners به پمپ آب بگو ریدی از یمن بخوری لنگ ایران بندازی 😃😃😃😃😃 پاسخ امریکا به جمهوری اسلامی باید نظامی و پشیمان کننده باشد

پدر من هم به عنوان یک مرد آمریکایی فکر می‌کرد وزنه‌برداری مناسب دخترش نیست«وقتی برای اولین‌بار می‌خواستم سراغ وزنه‌برداری بروم به پدرم گفتم و از چهره‌اش مشخص بود که زیاد خوشحال نیست. پدر من هم به عنوان یک مرد آمریکایی فکر می‌کرد وزنه‌برداری چندان با زن بودن تناسب ندارد. حالا اما این‌طور فکر نمی‌کند.» اینها بخشی از حرف‌های زنی است که از رویای وزنه‌برداری به نایب‌رئیسی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری رسید.

سعودی در نامه‌ای به شورای امنیت: با یک حمله سازمان‌یافته تروریستی مواجه‌ایمپادشاهی عربی سعودی با ارسال نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد تأکید کرد که با یک حمله تروریستی گاو شیرده باید بیشتر به اربابان شیر بدهد سقوط رژیم جنایتکار عربستان بسیار نزدیک است

«وعده» ترامپ به یک رهبر خارجی؛ رویارویی کنگره آمریکا با سازمان‌های اطلاعاتیواشنگتن پست روز چهارشنبه گزارش داد که یک مامور اطلاعاتی به دنبال «وعده» نگران کننده رئیس جمهوری آمریکا به یک رهبر خارجی تصمیم به شکایت رسمی به بازرس کل سازمان های اطلاعاتی ایالات متحده گرفته است. خب چرا ما باید نگران بشیم؟

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سرلشکر سیدیحیی رحیم‌صفوی امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه این هفته تهران گفت: پیروزی انقلاب اسلامی و پیروزی دفاع مقدس وضعیت نظام سلطه جهانی را به هم ریخت.«امید کاجیان»، خبرنگار ایرانی در یادداشتی، از توصیه جدی مسوولان به سردبیران رسانه‌ها برای پرهیز از خبررسانی در مورد مرگ «سحر خدایاری» که حالا در ایران و جهان به «دختر آبی» معروف شده، خبر داده است.مایک پمپئو،  وزیر امور خارجه آمریکا که برای گفت‌وگو با مقامات عربستان پیرامون حمله روز شنبه ۱۴ سپتامبر به تاسیسات نفتی آن کشور به جده سفر کرده ، بار دیگر انگشت اتهام را به سوی ایران نشانه رفته  و آن کشور را مسئول  حمله به پالایشگاه بقیق و میدان نفتی خریص اعلام کرده است.اشتراک مشاهده نظرات چاپ مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، می‌‌گوید که حمله به تاسیسات نفتی عربستان را «اقدام به جنگ» است.

پیروزی‌های ما و حتی پیروزی‌های مدافعان حرم برآمده از ارزش‌های عاشورای حسینی است. فرزندان شما که در غرب کشور جنگیدند اگر روز عاشورا بودند در کنار حضرت ابا عبدالله حسین(ع) حضور داشتند.» این خبرنگار با اشاره به این که این رسانه‌ها بعد از خودسوزی دختر آبی(به خاطر احتمال محکوم شدن به شش ماه زندان برای رفتن به تماشای بازی تیم محبوبش)، یا به او نپرداخته و یا تنها به یک خبر ساده به دور از هر متن احساسی اکتفا کرده‌اند، نوشته است:«به موازات این منع رسانه‌های نیمچه مستقل، رسانه‌هایی از جمله صداوسیما، از اخبار ۲۰:۳۰ گرفته تا میزگرد شبکه ۳، موضوع خود را به دختر آبی اختصاص می‌دهند و البته واضح است که با چه نگاه و زاویه‌ای. دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور نظامی تاکید کرد: شما خوانده‌اید که یکی از شعارهای یاران حضرتی مهدی(عج)‌ این است که بگوید بیایید به خون‌خواهی حسین(ع). افزون بر آن، پمپئو، حمله به تاسیسات نفتی آرامکو را یک"اقدام جنگی" خوانده است. آنچه را که ما در زمان خودمان طی ۴۰ سال گذشته در منطقه می‌بینیم شاید زمینه‌هایی برای حضور حضرت(عج) باشد.» این خبرنگار با اشاره به محدود کردن رسانه‌ها و مطبوعات برای پرداختن آزاد به دختر آبی از یک‌سو و ایجاد فضای افراطی در رسانه‌ ملی و سایر رسانه‌های هم‌سو با منش این سازمان برای القای خواسته‌های از پیش تعیین شده، این پرسش را مطرح می‌کند که پس سرنوشت آن رکن چهارم دموکراسی که مدام از آن شعار داده می‌شود، چه خواهد شد؟ او به نمونه‌هایی از این برخوردها که رسانه‌ها بارها با آن روبه‌رو بوده‌اند، پرداخته است: «مثلا حوادث دی ماه ۹۶، حوادثی که در آن به رسانه‌های به اصطلاح مستقل گوشزد شد چندان به این موضوع نپردازند؛ یا حتی اندکی قبل‌تر از آن، یعنی زمانی که "احمدی‌نژاد" و "حمید بقایی" برای سال ۹۶ نامزد ریاست جمهوری شدند، مسوولین این موضوع را هم به مثابه زنگ خطری برای کشور ارزیابی کرده و اعلام داشتند نامی از این افراد تا اطلاع ثانوی برده نشود! از این نمونه توصیه نامه‌های پیامکی یا کلامی به مدیران و سردبیران روزنامه‌ها بسیارند. همانگونه که خون فرزندان شهید شما راه کربلا را باز کرد خون شهدای مدافع حرم راه قدس را باز می‌کند.

حضرت آقا گفتند رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید که این تحقق پذیر است. حال آن که توصیه نامه‌ها و پیامک‌های گاه و بی‌گاه در مورد سایر مسایل خاص و درخواست این که به فلان مساله‌ای در فلان رسانه اشاره‌ای نشود و یا آن که به گونه‌ای که دیکته شده اشاره شود، این محدودیت‌ها را دوچندان کرده و اساس عنوان مطبوعات و رسانه‌های مستقل در کشور را به کلی زیر سوال می‌برد. گفته می‌شود که جزییات مربوط به این تحریم‌ها ظرف ۴۸ ساعت آینده اعلام خواهد شد. وی با طرح این پرسش که آیا جبهه مقاومت قوی‌تر شده یا جبهه استکبار؟ گفت: جبهه مقاومت با ظرفیت مردمی هوشمند و شجاعانه، اهداف حق‌طلبانه را دنبال می‌کند و از متحدان آمریکا قوی‌تر شده‌اند. چون آمریکایی‌ها و برخی کشورهای منطقه یک جریان سرکوب‌گر و ظالم و باطل و تجاوزگر هستند و برعکس متحدان انقلاب اسلامی به دنبال ایجاد صلح در منطقه هستند و از حمایت مردمی برخوردارند. این مطلب، گرایش، علاقه و اعتماد را به رسانه‌های خارج از کشور، شبکه‌های مجازی و کانال‌های معاند حکومت بیشتر خواهد کرد. سرلشکر صفوی اظهار داشت: همه سیاستمداران منطقه‌ای قدرت نفوذ  انقلاب اسلامی و مقاومت از دریای مدیترانه تا دریای سرخ و یمن را درک می‌کنند. در این بین، گفته می‌شود که پمپئو در دیدار و گفت‌وگوی خود با محمد بن سلمان،  شاهزاده عربستان پیرامون واکنش مشترک دو کشور به حملات گسترده روز شنبه ۱۴ سپتامبر به تاسیسات نفتی آرامکو مشورت و  مذاکره کرده است. این امر توانسته اهداف آمریکا و دست‌نشاندگان آن‌ها را با شکست مواجه کند..

آمریکا بعد از ۱۸ سال آیا توانستند آرامش را برای افغانستان و عراق به ارمغان آورند؟ آیا راهبرد آن‌ها با راه‌اندازی داعش با پیروزی مواجه شد؟ ایا جرج بوش پسر که به افغانستان لشکرکشی کرد و کشتار کرد آیا توانست محبوبیت یابد؟ دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور نظامی ادامه داد: مردم آمریکا دچار بدترین رئیس‌جمهور طی سالیان گذشته شده‌اند. طرح معامله قرن ترامپ هم با شکست مواجه شده‌ است. در همین زمینه:. به نظر می‌رسد که قدرت آمریکا در غرب آسیا رو به افول است. رژیم صهیونیستی که زمانی شعار از نیل تا فرات را می‌داد امروز به چه روزی افتاده است؟ دیگر دوستان آمریکا مثل برخی کشورهای عربی با تجاوز به یمن و محاصره راه‌ها و بنادر با این هدف که حتی مواد غذایی و دارو به یمن نرسد آیا این دو کشور عربی پیروز شدند یا مجبورند از یمن عقب‌نشینی کنند؟ این مقام نظامی خاطرنشان کرد: پیشنهاد من این است که تاریخ یمن را بخوانند. یمنی‌ها ده‌ها هزار نیروهای مصری را در گذشته کشتند و عربستانی‌ها و مصری‌ها تاریخ شجاعت ملت یمن را می‌دانند.

اگر یمنی‌ها مقابله به مثل می‌کنند این یک دفاع مشروع است. متجاوزین به یمن و فلسطین فرسوده و خسته شده‌اند. اعتبار آمریکا و این رژیم‌های دست‌نشانده از بین رفته‌ است. بازیگران اصلی دو جبهه است یک جبهه اننقلاب اسلامی و مقاومت و یکی جبهه آمریکا و متحدانش. وی در مقایسه رهبری سیدحسن نصرالله و نتانیاهو گفت: کدامشان شجاعت دارند؟ جمهوری اسلامی یکی از پرافتخارترین نظام‌ها طی ۲۰۰ سال گذشته است چراکه ایران تواسنته در دل تعادل و موازنه منطقه‌ای قرار بگیرد.

البته رهبری ما و ملت ما به دنبال صلح پایدار در منطقه و جهان هستند البته نه صلحی که پمپئو از آن اسم برد. آقای پمپئو رئیس سیا بود کار آن‌ها دروغ گفتن است. آمریکایی‌ها در سیاست‌شان در قبال ایران با شکست مواجه شده‌اند. در هژمونی قدرت به شکست رسیدند. ترامپ به سرنوشت شش رئیس‌جمهور قبل از خودش نگاه کند.

ترامپ هم در حسرت تسلیم کردن ملت ایران به تاریخ خواهد پیوست. وی ادامه داد: ایران سد تحریم‌ها را خواهد شکست و غرورشان را لگدمال خواهد کرد. آمریکایی‌ها امروز این جنگ اقتصادی را به کار گرفتند و در همه قضایا شکست خوردند. ملت ایران یک قدرت الهی و شکست ناپذیر , یک جریان حق طلب است. ملت صبور ایران تحریم‌ها را پشت سر خواهد گذاشت و ترامپ تلخ‌ترین تجربه ریاست‌جمهوری آمریکا خواهد شد.

او دچار بدعاقبتی خواهد شد. سرلشکر صفوی یادآورد شد: ملت ایران پس از گذشت سی سال از دوران عزت‌مند دفاع مقدس با روحیه شجاعانه و با داشتن رهبری خردمند و با حفظ انسجام قوای سه‌گانه و با داشتن نیروهای نظامی هوشمند قادر است از انقلاب اسلامی و منافع ملی دفاع کند و پاسخگوی سناریوهای تهدید باشد. ملت ایران از مشکلات کنونی و از این تنگنا عبور می‌کند. وی با بیان اینکه آنچه که می‌گویم برآمده از ۴۰ سال تجربه مدیریتی‌ام در سپاه است، عنوان کرد: صادقانه بشارت و امید می‌دهم که ایجاد تمدن نوین اسلامی شدنی است. تاریخ تمدن‌های بزرگ نشان داده بروز و ظهور قدرت‌های تمدنی که توانسته‌اند جهان را تغییر دهند برخوردار از منظومه‌های اخلاقی و انسانی استوار بوده است.

تحولات عمیق آینده را باید در ایدئولوژی‌های صلح‌خواه و عدالت‌خواه جست‌و‌جو کرد. هرچه این‌ها قوی‌تر باشند نظام‌های سیاسی و اقتصادی برآمده از آن هم از تاثیرگذاری بیشتری در معادلات جهانی برخوردار خواهد بود. دستیار ویژه مقام معظم رهبری در امور نظامی گفت: کشورهای اسلامی دارای آنچنان ظرفیت‌های بی ‌نظیری هستند که می‌توانند با الهام‌گیری از اسلام ناب محمدی و با یک همکاری نزدیک و همگرایی، تمدن نوین اسلامی را ایجاد کنند و به نفع کشورها این هندسه را تغییر دهند. به فضل و عنایت الهی ملت ایران به عنوان یک الگو برای سایر ملت‌های اسلامی است. آمریکایی‌ها، انگلیسی‌ها و صهیونیست‌ها می‌خواستند در این منطقه دو دولت را روی کار بیاورند که با شکست مواجه شدند و آنچه باقی ماند دولت‌های برآمده از رای ملت بود.

این مقام نظامی اظهار داشت: با هوشمندی و صبوی ملت ایران و با مجاهدت‌های فراموش نشدنی ۲۰۰ هزار شهید و ۳۰۰ هزار جانباز و ۴۰ هزار آزاده ملت ایران به قدرت منطقه غرب آسیا تبدیل شده است. اگر به فکر توطئه باشند به آن‌ها پاسخ خواهیم داد. آن‌ها سخنان سیدحسن نصرالله را جدی بگیرند. آن‌ها می‌دانند ما از یک رهبر شجاع برخورداریم. سرلشکر صفوی گفت: سیاست ایران سیاست صلح پایدار در غرب آسیا با خروج نیروهای بیگانه است و این سیاست رهبری و دولت است.

دشمنان ما بدانند ایران هیچ قصدی برای تهاجم ندارد بلکه به دنبال صلح پایدار و البته مدافع حق ملت‌های اسلامی است. رهبری ما نیز فقط فرمانده کل قوای ما نیست بلکه مدافع بلاد اسلامی فلسطین ،یمن و سوریه هم هست. وقتی می‌گوییم رهبر انقلاب اسلامی مفهومش این است و امیدواریم تمدن نوین اسلامی که زمینه‌ساز ظهور حضرت ولی‌عصر(عج) است ایجاد شود. .