خوشحالی مردم ترکیه از کشف بزرگ‌ترین میدان گازی در دریای سیاه

21/08/2020 11:24:00 ب.ظ

خوشحالی مردم #ترکیه از کشف بزرگ‌ترین میدان #گازی در دریای سیاه

گازی, ارزوروم

خوشحالی مردم ترکیه از کشف بزرگ‌ترین میدان گازی در دریای سیاه

اعلام خبر کشف بزرگ‌ترین میدان گازی در دریای سیاه از سوی رئيس‌جمهور اردوغان باعث خوشحالی مردم ترکیه شد. - خبرگزاری آناتولی

21.08.2020ارزروم/ خبرگزاری آناتولیمردم استان‌های ارزروم و ایغدیر در پی اعلام مژده بزرگ توسط رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه مبنی بر کشف بزرگ‌ترین میدان گازی در دریای سیاه ابراز خوشحالی کردند.آلپ کلیج یکی از ساکنان ارزروم به خبرگزاری «آناتولی» گفت روزهاست که بی صبرانه منتظر اعلام این مژده بزرگ بوده است.

او گفت: می‌دانم که دولت بودجه بالایی را به تامین انرژی اختصاص می‌دهد این اتفاق بزرگ را به مردم و دولت‌مان تبریک می‌گویم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

مردم فعلا بلیت ترکیه نخرند/ احتمال لغو پروازهای ترکیه/ برای محرم به عراق پرواز نداریمدبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اظهار داشت: هرچند ترکیه اعلام کرده است که از اول سپتامبر یعنی یازدهم شهریور، پروازهای ایران را از سرمی‌گیرد اما احتمال لغو پروازها در این تاریخ وجود دارد. بنابراین مردم احتیاط کنند و فعلا بلیت نخرند چراکه اگر پروازها کنسل شود بازپس گیری پول از ایرلاین خارجی دردسرهایی برای افراد خواهد داشت.

کسی نمی‌تواند عزاداری محرم را از مردم بگیرد/کره جنوبی به خاطر بازنگرداندن پول پاسخگو باشدمعاون اول رییس جمهور با اشاره به شهادت ۱۱۴ نفر از پزشکان، پرستاران و کادر درمانی در دوران مقابله با شیوع بیماری کرونا گفت: ما انسان‌هایی که بزرگترین سرمایه‌های کشور هستند و خدمات مهمی به جامعه ارائه کرده اند را از دست دادیم، پیام بزرگ شهدای فداکار جامعه پزشکی و کادر درمانی، فداکاری، انسان دوستی، نوع دوستی و از خود گذشتگی است که در تاریخ ایران ثبت و ماندگار خواهد شد.

گلایه جامعه از روند پرداخت بیمه‌ بیکاری/ وام‌های پرداختی به مردم با سودهای کلان بیشتر شبیه لطیفه است/ رئیس‌جمهور درباره یک میلیارد دلار برداشته شده از صندوق توسعه ملی گزارش دهدیک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: قریب یک میلیون نفر هنگام شیوع بیماری بیکار شدند که حدود ۹۰۰ هزار نفر برای بیمه بیکاری ناشی از کرونا ثبت‌نام کرده‌اند اما گزاراشات مردمی می‌گوید پرداخت‌های بیمه بیکاری مناسب نیست.

رئیس جمهوری تاجیکستان با بلندگو به مردم بدخشان افغانستان وعده کمک داد - BBC News فارسیامام علی رحمان، رئیس جمهوری تاجیکستان، در صحبتی غیر معمول از طریق بلندگو با باشندگان ولسوالی شکی ولایت بدخشان افغانستان صحبت کرده است. مردم ولسوالی شکی از آقای رحمان خواسته‌ اند تا برای تهیه آب آشامیدنی، خدمات بهداشتی، تامین برق و خدمات مخابراتی این ولسوالی را کمک کند. در پاسخ آقای رحمان به باشندگان این ولسوالی وعده همکاری داده است.

غرضی: فروش اوراق نفت به مردم غیرقانونی و غیرشرعی استمحمد غرضی، وزیر نفت دوران جنگ، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:فروش اوراق_نفت به مردم غیرقانونی و غیرشرعی است/در روزهای جنگی توانستیم بازار نفت‌مان را به خوبی تنظیم کنیم این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

تظاهرات همبستگی مردم اسرائیل با قربانی ۱۶ ساله تجاوز گروهی | DW | 21.08.2020هزاران تن از شهروندان اسرائیل برای همبستگی با دختری که گفته می‌شود توسط ۳۰ مرد مورد تجاوز جنسی قرار گرفته به تظاهرات پرداختند. نخست‌وزیر اسرائیل در این رابطه از 'جنایت علیه بشریت' سخن گفته است.

اعلام خبر کشف بزرگ‌ترین میدان گازی در دریای سیاه از سوی رئيس‌جمهور اردوغان باعث خوشحالی مردم ترکیه شد.مقصود اسعدی سامانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره برقراری پرواز بین ایران و عراق اظهار داشت: تا این لحظه قرار نیست هیچ پروازی در ایام دهه اول محرم، عاشورا و تاسوعا به عراق داشته باشیم و عراق هم اعلام کرده است که خارجی‌ها را برای حضور در مراسم عزاداری امام حسین (ع) نمی‌پذیرد.به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری صبح امروز (پنجشنبه) در مراسم نکوداشت روز پزشک با اشاره به نقش و جایگاه بی نظیر جامعه پزشکی در مسایل کشور و احترام مردم به این قشر اظهار داشت: جامعه پزشکی در همه نظرسنجی هایی که از مردم انجام شده جزو گروه های مرجع و مورد اعتماد هستند، آنها در ماجرای کرونا کاری بزرگ انجام دادند و در کنار انجام وظیفه، زمانی که نزدیکان و حتی خانواده بیماران مجبور به ترک آنان بودند از جان خود گذشتند و به خوبی ایستادند و در تاریخ ما ماندگار شدند.علی‌اصغر عنابستانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره این‌که با شیوع کرونا مشاغل آسیب دیدند و بسیاری از افراد بیکار شدند؛ دولت و مجلس چه کمکی و چه حمایت‌های از این افراد و مشاغل داشته باشند، گفت: بله، بحث‌هایی در خصوص از بین رفتن مشاغل و بیکار شدن افراد با شیوع کرونا در مجلس و کمیسیون اجتماعی صورت گرفته اما این‌که طرح و لایحه‌‌ای بیاید در حال حاضر چیزی مطرح نیست.

21.08. دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی درباره احتمال برقراری پروازها برای شرکت در مراسم اربعین اظهار داشت: هنوز درباره برقراری پروازها بین دو کشور برای ایام اربعین مذاکره‌ای نشده است و تصمیمی در این باره نگرفته‌ایم.2020 ارزروم/ خبرگزاری آناتولی مردم استان‌های ارزروم و ایغدیر در پی اعلام مژده بزرگ توسط رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه مبنی بر کشف بزرگ‌ترین میدان گازی در دریای سیاه ابراز خوشحالی کردند. معاون اول رییس جمهور گفت: برای عبور از دشواری ها، ایران نیازمند سرمایه اجتماعی است که نمونه این اتفاق تنها در دوران دفاع مقدس دیده شد در آن مقطع نیز که در سختی و دشواری سنگین قرار داشتیم عده ای داوطلبانه رفتند تا ایران و جامعه ایرانی محفوظ بماند و این اتفاق یکبار دیگر در دوره مقابله با کرونا به نام کادر پزشکی و درمانی ثبت شد که من و همه مردم ایران از آنان، تیم مدیریتی وزارت بهداشت و درمان و وزیر محترم بهداشت قدردان آنها هستیم. آلپ کلیج یکی از ساکنان ارزروم به خبرگزاری «آناتولی» گفت روزهاست که بی صبرانه منتظر اعلام این مژده بزرگ بوده است. وی با تاکید بر اینکه احتمال تغییر تاریخ پروازهای ترکیش ایرلاین به ایران وجود دارد، ادامه داد: هر چند ترکیه اعلام کرده است که از اول سپتامبر یعنی یازدهم شهریور، پروازهای ایران را از سرمی‌گیرد اما احتمال لغو پروازها در این تاریخ وجود دارد. او گفت: می‌دانم که دولت بودجه بالایی را به تامین انرژی اختصاص می‌دهد این اتفاق بزرگ را به مردم و دولت‌مان تبریک می‌گویم. نماینده سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب، داورزن و ششتمد در مجلس شورای اسلامی افزود: بخشی از جبران خسارات قرار بود در قالب بیمه بیکاری توزیع شود و  حدود ۹۰۰ هزار نفر برای بیمه بیکاری جدید (که همان بیمه بیکاری کرونا باشد) ثبت نام کردند اما خب همین هم امروز پرداختش با مشکلاتی مواجه شده است.

شهروندی دیگر نیز کشف میدان گازی در کشور را حائز اهمیت بسیار خواند.    دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی افزود: تا به این لحظه شرکت‌های هواپیمایی داخلی درخواست‌هایی برای انجام پرواز به ترکیه داده‌اند و ارایه مجوز به ایرلاین‌های داخلی منوط بر موافقت ترکیه برای از سرگیری پروازها است. معاون اول رییس جمهور به موضوع برگزاری عزاداری در ایام ماه محرم اشاره کرد و گفت: این مراسم برای مردم ایران و همه شیعیان موضوعی مهم و استثنایی است و همه می خواهند مراسم عزاداری امام حسین (ع) با شکوه برگزار شود، حتی اقلیت ها نیز نسبت به عزاداری سالار شهیدان توجه ویژه ای دارند و کسی نمی تواند مردم ایران را از برگزاری این مراسم محروم کند به تعبیر امام خمینی (ره) محرم و صفر اسلام را بیمه کرده است اما در این شرایط می توان با روش های دیگری مراسم عزاداری را برگزار کرد. .