خوشرو: همکاری با چین راهبردی است/ شکست آمریکا در منزوی کردن ایران- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim

25/07/2020 11:10:00 ق.ظ

نماینده سابق ایران در سازمان ملل گفت: همکاری با چین راهبردی است و آمریکا در منزوی کردن ایران شکست خورده است.

توافق_ايران_و_چين, کشور چین

نماینده سابق ایران در سازمان ملل: همکاری با چین راهبردی است آمریکا در منزوی کردن ایران شکست خورده است چین اقتصاد دوم جهان است ایران با توجه به ذخایر غنی نفت و گاز و همچنین پتروشیمی می‌تواند شریک بزرگ تجاری برای چین باشد توافق_ايران_و_چين

نماینده سابق ایران در سازمان ملل گفت: همکاری با چین راهبردی است و آمریکا در منزوی کردن ایران شکست خورده است.

وی برنامه 25ساله همکاری‌های ایران و پکن را نقشه راهی دانست که دو کشور می‌توانند از ظرفیت‌های موجود همدیگر در جهت تقویت و توسعه همکاری‌های دوجانبه و منطقه‌ای سود ببرند.خوشرو در ادامه گفت: چین به‌خاطر موقعیت اقتصادی که طی بیست سال اخیر در جهان داشته اقتصاد دوم جهان است و اگر به همین منوال پیش برود به اقتصاد اول جهان تبدیل خواهد شد.

وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران با توجه به ذخایر غنی نفت و گاز و همچنین پتروشیمی می‌تواند شریک بزرگ تجاری برای چین باشد.نماینده سابق جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل با اشاره به اینکه چین با دارابودن قدرت مالی بالا می‌تواند در طرح‌های بزرگی در ایران سرمایه‌گذاری کند، خاطرنشان کرد: طرح کمربند راه و جاده می‌تواند رابطه ایران و چین را چه از مسیر خشکی و چه از مسیر آبی نزدیک‌تر کند بنابراین راهبرد همکاری‌های دو کشور برای 25 سال فرصت بسیار خوبی است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

خروش غیرت دینی مردم زنجان / پایتخت شور و شعور حسینی یکصدا لبیک یا خامنه‌ای را فریاد زدند + تصاویر- اخبار زنجان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

تلویزیون ایران: پرواز ماهان در سوریه با مانور خطرناک جنگنده‌های آمریکا روبرو شدتلویزیون دولتی ایران گزارش می دهد که با مانور دو جنگنده آمریکایی در کنار یک هواپیمای مسافربری خطوط هوایی ماهان در آسمان سوریه، خلبان این پرواز برای پرهیز از برخورد به سرعت ارتفاع کم کرده و تعدادی از مسافران زخمی شده اند. خبرگزاری صدا و سیما پیشتر گفته بود جنگنده ها اسرائیلی بودند.

کانون نویسندگان ایران خواستار آزادی میلاد جنت، مترجم و شاعر بازداشت‌شده در ایران، شدکانون نویسندگان ایران خواستار آزادی میلاد جنت، مترجم و شاعر بازداشت‌شده در ایران، شد کانون نویسندگان ایران بازداشت آقای جنت را محکوم کرده و خواستار آزادی بی قید و شرط این عضو کانون و همه‌ زندانیان سیاسی و عقیدتی شده است.

اسدالله اسدی؛ محاکمه در اروپا با اتهامی که در جمهوری اسلامی حکم اعدام دارد

وزارت خارجه ایران: توافق با چین مدت طولانی زمان می‌برد | DW | 24.07.2020ظریف به تازگی گفته ایران به توافق جامع با چین 'بسیار نزدیک' است اما معاون او می‌گوید این کار زمان زیادی می‌برد. معاون اقتصادی وزیر خارجه گفته الان اصلا سفرهای رسمی بین ایران و چین متوقف است و باید 'صبر کرد'.

گفت‌وگوی دلگرم‌کننده پوتین و ترامپ با محوریت ایراننماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین: رهبران روسیه و آمریکا درباره مسائل ایران تبادل نظر کردند، هر دو طرف بر ضرورت تلاش جمعی برای حفظ ثبات در منطقه و همچنین مقرارت جهانی عدم اشاعه تسلیحات هسته‌ای گفت‌وگو کردند

اینفوگرافی| وضعیت استانی و آمار کرونا در ایرانبر اساس گزارش وزارت بهداشت مثل روزهای قبل 12 استان مازندران، فارس، آذربایجان‌های شرقی و غربی، خراسان رضوی، البرز، خوزستان، لرستان، گلستان، کرمان، زنجان و ایلام در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند.

خوشرو در مصاحبه اختصاصی با صدا و سیما با اشاره به ابعاد مختلف برنامه 25ساله همکاری‌های تهران و پکن، این همکاری‌ها را نقطه عطفی در روابط دو کشور و نیز توسعه همه‌جانبه دانست.Image caption عکس آرشیوی از ماهان ایر تلویزیون دولتی ایران گزارش می دهد که با مانور"خطرناک" دو جنگنده آمریکایی در کنار یک هواپیمای مسافربری خطوط هوایی ماهان در آسمان سوریه، خلبان این پرواز برای پرهیز از برخورد به سرعت ارتفاع کم کرده و تعدادی از مسافران زخمی شده اند.Share via Email Print this page کانون نویسندگان ایران با انتشار بیانیه‌ای خواستار آزادی فوری میلا جنت، مترجم، شاعر، و عضو کانون نویسندگان ایران شد که هفته گذشته پس از بازداشت، به مکان نامعلومی منتقل شده است.بودند .

وی برنامه 25ساله همکاری‌های ایران و پکن را نقشه راهی دانست که دو کشور می‌توانند از ظرفیت‌های موجود همدیگر در جهت تقویت و توسعه همکاری‌های دوجانبه و منطقه‌ای سود ببرند. خوشرو در ادامه گفت: چین به‌خاطر موقعیت اقتصادی که طی بیست سال اخیر در جهان داشته اقتصاد دوم جهان است و اگر به همین منوال پیش برود به اقتصاد اول جهان تبدیل خواهد شد. آمریکا و اسرائیل مدت هاست شرکت خصوصی ماهان ایر را به حمل سلاح برای شبه نظامیان مورد حمایت ایران در سوریه و سایر کشورها متهم می کنند. وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران با توجه به ذخایر غنی نفت و گاز و همچنین پتروشیمی می‌تواند شریک بزرگ تجاری برای چین باشد. در این بیانیه با اشاره به گسترش ویروس کرونا در ایران و سابقه طولانی نقض حقوق بازداشت‌شدگان توسط دستگاه‌های امنیتی و قضایی آمده است که در چنین شرایطی «حکومت نیز فرصت را غنیمت شمرده و در کمال بی‌اعتنایی به جان و زندگی مردم به سرکوب و بازداشت بیشتر معترضان و نمایش اقتدار خود پرداخته است. نماینده سابق جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل با اشاره به اینکه چین با دارابودن قدرت مالی بالا می‌تواند در طرح‌های بزرگی در ایران سرمایه‌گذاری کند، خاطرنشان کرد: طرح کمربند راه و جاده می‌تواند رابطه ایران و چین را چه از مسیر خشکی و چه از مسیر آبی نزدیک‌تر کند بنابراین راهبرد همکاری‌های دو کشور برای 25 سال فرصت بسیار خوبی است. به گزارش تلویزیون ایران خلبان پرواز ماهان در تماس با دو جنگنده از آنها خواست در فاصله ای ایمن پرواز کنند. وی در ادامه با اشاره به برخی ظرفیت‌هایی که ایران می‌تواند در همکاری با چین از آن استفاده کند، گفت: 20 سال پیش چین 10 میلیون گردشگر در جهان داشت در حالی که هم‌اکنون سالانه 150 میلیون چینی به نقاط مختلف جهان سفر و پول خرج می‌کنند که این رقم از میزان پولی که گردشگران آمریکایی هزینه می‌کنند بیشتر است. دیپلمات‌ها در همه کشورهای جهان دارای مصونیتی هستند که آن‌ها را از تعقیب قضایی و محاکمه در کشور محل ماموریت معاف و مستثنا می‌کند.

خوشرو تصریح کرد: اگر بتوانیم در این زمینه با چین همکاری کنیم موفق شده‌ایم، یعنی اگر فقط سالانه 500 هزار یا یک میلیون گردشگر چینی از ایران دیدن کنند در این صورت باید در هر استانی 10 هتل همانند هتل استقلال احداث کنیم و شاید این بخش بیش از درآمد نفت ما برای ما ارزآوری داشته باشد. یک مقام هوانوردی لبنان به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت که این پرواز عصر پنجشنبه به طور عادی در بیروت فرود آمد. ادامه برخوردهای امنیتی با نویسندگان در ایران؛ میلاد جنت، مترجم و شاعر، بازداشت شد گزارش‌ها حاکی از بازداشت میلاد جنت، مترجم، شاعر، و عضو کانون نویسندگان ایران توسط ماموران امنیتی است. نماینده سابق جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در ادامه با ابراز این که چین همانند آمریکا دنبال مطامع سیاسی نیست، گفت: ما باید در همکاری‌ها با چین از این موضوع حداکثر استفاده را ببریم. وی همچنین در خصوص دیگر دلایل مخالفت آمریکا با همکاری‌های راهبردی جمهوری اسلامی ایران با چین افزود: هر کجا که حرف از مشارکت و همکاری کشور‌ها به میان بیاید انگار آمریکا کرونا گرفته و مخالف این نوع همکاری‌ها بین کشورهاست چرا که مقامات کاخ سفید دوست دارند همیشه بین کشور‌ها تفرقه باشد و خود با باجگیری اهداف خود را به پیش ببرند. سخنگوی وزارت خارجه ایران می گوید بررسی این حادثه در جریان است و اقدامات حقوقی و سیاسی لازم اتخاذ خواهد شد. خوشرو ادامه داد: آمریکا با این سطح از همکاری‌های ایران و چین مخالف است، چون معتقد است با این قرارداد و افزایش سطح همکاری‌ها جمهوری اسلامی ایران ارتباط خود را با جامعه جهانی بیش از پیش گسترش خواهد داد. مصطفی بادکوبه‌ای، شاعر ایرانی، جهت اجرای حکم بازداشت و به زندان منتقل شد مصطفی بادکوبه‌ای، شاعر ایرانی جهت اجرای حکم بازداشت و به زندان منتقل شد وزارت خارجه آمریکا بارها برخوردهای خشونت آمیز رژیم جمهوری اسلامی با مردم ایران به بهانه‌های مختلف، از جمله برخورد با آزادی انتخاب نوع پوشش، و نیز نقض مکرر و مداوم حقوق شهروندان ایران توسط عوامل رژیم را محکوم کرده است. نماینده سابق جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در بخش دیگری از گفتگوی خود با اشاره به موضوع برجام و این که جمهوری اسلامی ایران با برجام با تمام دنیا تعامل می‌کرد، گفت: این آمریکا بود که به همه کشور‌های جهان فشار آورد تا ساز ناسازگاری با جمهوری اسلامی ایران را بزنند و هم‌اکنون هم کشور‌ها را تهدید می‌کند که در صورت همکاری با ایران، تحریم خواهند شد. گزارش رسانه های ایرانی حاکیست که این مانور خلبان هواپیمای ایرانی را وادار کرد به سرعت ارتفاع کم کند، که به جراحت برخی از مسافران منجر شد. اگرچه اتهامی که اسدی با آن روبه‌رو است، در ایران مجازات اعدام در پی دارد اما کشورهای اروپایی اعدام را از فهرست مجازات‌ها حذف کرده‌اند و در صورتی که حتی دادگاه او را گناه‌کار تشخیص دهد، چنین مجازاتی در انتظار دیپلمات جمهوری اسلامی نخواهد بود.

وی آمریکا را یک کشور منزوی در جهان خواند که در حال قلدری است و اضافه کرد: آمریکا از این که می‌بیند سیاست‌هایش موفق نبوده و بر اثر همین فشار‌ها به ایران و نیز برخی کشور‌ها برای قطع همکاری با تهران، تفاهم‌نامه 25ساله راهبردی بین ایران و چین در حال انجام است ناراحت است و احساس می‌کند نقشه‌های بیخردانه و ساده‌لوحانه‌اش در برابر ایران نقش بر آب شده است. خوشرو گفت: آمریکا از این که می‌بیند جمهوری اسلامی ایران در برابرش ایستاده و در عین حال روابط اقتصادی خود را با کشور‌های همسایه از جمله روسیه و نیز چین تقویت می‌کند بسیار ناراحت است. تلویزیون ایران تصاویری که ظاهرا با تلفن های همراه گرفته شده را پخش کرد که مسافران در پی تغییر مسیر ناگهانی هواپیما فریاد می زنند.. نماینده سابق جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در پایان تأکید کرد: آمریکا هیچ‌وقت مقابل اراده ملت ایران و همچنین نظام جمهوری اسلامی ایران موفق نخواهد شد و همکاری‌های ایران و چین چشم‌انداز بسیار خوبی را در آینده نزدیک ترسیم می‌کند. انتهای پیام/+ . تلویزیون ایران این حادثه را"تحریک آمیز و خطرناک" خواند.