خودروسازی تسلا در حومه برلین کارخانه‌ای بزرگ احداث می‌کند | DW | 13.11.2019

13/11/2019 05:17:00 ب.ظ

حضور رئیس شرکت آمریکایی تسلا در مراسم یک رسانه آلمانی غافلگیرکننده بود. اعلام احداث یک کارخانه بزرگ در حومه برلین نیز همین‌طور. بدین‌ترتیب چهارمین 'گیگافکتوری' این تولیدکننده خودروهای برقی، در آلمان احداث می‌شود.

خودروسازی تسلا, خودروسازی آلمان

حضور رئیس شرکت آمریکایی تسلا در مراسم یک رسانه آلمانی غافلگیرکننده بود. اعلام احداث یک کارخانه بزرگ در حومه برلین نیز همین‌طور. بدین‌ترتیب چهارمین 'گیگافکتوری' این تولیدکننده خودروهای برقی، در آلمان احداث می‌شود.

حضور رئیس شرکت آمریکایی تسلا در مراسم یک رسانه آلمانی غافلگیرکننده بود. اعلام احداث یک کارخانه بزرگ در حومه برلین نیز همین‌طور. بدین‌ترتیب چهارمین 'گیگافکتوری' این تولیدکننده خودروهای برقی، در آلمان احداث می‌شود.

رئیس تسلا هم‌زمان با دریافت جایزه"فرمان طلایی" از تصمیم خود برای احداث یک"گیگافکتوری" در آلمان خبر دادبه کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدایجاد هزاران شغل جدیدشرکت آمریکایی تسلا در حوزه تولید خودروهای برقی فعالیت می‌کندشرکت آمریکایی تسلا در کنار کارخانه اصلی خود در فریمانت کالیفرنیا، محلی که در آنجا در حال حاضر تمامی مدل‌های آن تولید می‌شوند، تولیدات خود را در اصطلاحا دو"گیگافکتوری" دیگر نیز پیش می‌برد: در شهر رینو در ایالت نوادا باتری‌های خودروهای برقی و در بافلو در ایالت نیویورک نیز پانل‌های خورشیدی تولید می‌شوند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

نمایش شیر شعله‌ور هولوگرامی در مراسم افتتاح ورزشگاهی در بوئنوس‌آیرسنمایش شیر شعله‌ور هولوگرامی در مراسم افتتاح ورزشگاهی در بوئنوس‌آیرس ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽

دست‌کم ۷ نفر در پی انفجار خودروی بمب گذاری شده در کابل کشته شدنداین حادثه یک روز پس از آن روی داد که اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان از موافقت دولتش با مبادلۀ سه تن از مقامات ارشد شبکۀ حقانی که زندانی هستند، با دو استاد خارجی دانشگاه‌های کابل که گروگان گرفته شده بودند، خبر داد.

شرکت اردوغان در میزگرد اقتصادی در واشنگتن

در ارتباط با روح‌الله زم کسی در مشهد دستگیر نشده استدر ارتباط با روح‌الله زم کسی در مشهد دستگیر نشده است رئیس کل دادگستری خراسان رضوی در پاسخ به این سوال که آیا در ارتباط با روح‌الله زم و دادن اطلاعات به او از مشهد دستگیری و تشکیل پرونده داشته‌ایم، اظهار کرد: خیر، در این زمینه پرونده‌ای نداشتیم.

ترکیه در پاسخ به تهدید بروکسل: به حفاری در شرق مدیترانه ادامه می دهیماعضای اتحادیه اروپا پیش از این در اوایل اکتبر بر سر اعمال تحریم های بر ضد آنکارا به دلیل انجام فعالیت های غیرقانونی و حفاری های غیرمجاز در سواحل قبرس به توافق رسیده بودند.

بازداشت عده‌ای در مراسم ترحیم شاعری در اهواز

اقتصاد خودروسازی تسلا در حومه برلین کارخانه‌ای بزرگ احداث می‌کند حضور رئیس شرکت آمریکایی تسلا در مراسم یک رسانه آلمانی غافلگیرکننده بود.باشگاه باشگاه فوتبال «اتودیانت دولاپلاتا» پیش از آغاز مسابقه جمعه شب با «اتلتیکو تالرز» در چارچوب مسابقات سوپرلیگ آرژانتین، با نمایش هولوگرام شیری غران و شعله‌ور که از فراز دیوار ورزشگاه ظاهر شد و در میانه زمین چمن مسابقه هم چرخی زد، آغاز به کار دوباره ورزشگاه خانگی خود را جشن گرفت.بر این اساس حاجی مالیخان و حافظ رشید، دو تن از فرماندهان نظامی شبکۀ حقانی و انس حقانی، برادر ناتنیِ سراج‌الدین حقانی رهبر کنونی شبکۀ حقانی که عمدتا مسئول امور مالی گروه حقانی بود، با کوین کینگ، استاد دانشگاه آمریکایی کابل و همکار استرالیایی‌ او، تیموتی ویکس مبادله می‌شدند.رئیس جمهور ترکیه در میزگردی که از طرف اتاق بازرگانی، انجمن روابط اقتصاد خارجی ایالات متحده و شورای کسب و کار ترکیه-آمریکا برگزار شد، حضور یافت.

اعلام احداث یک کارخانه بزرگ در حومه برلین نیز همین‌طور. بدین‌ترتیب چهارمین"گیگافکتوری" این تولیدکننده خودروهای برقی، در آلمان احداث می‌شود. مطالب بیشتر از بدون شرح. رئیس تسلا هم‌زمان با دریافت جایزه"فرمان طلایی" از تصمیم خود برای احداث یک"گیگافکتوری" در آلمان خبر داد نخستین"گیگافکتوری" خودروسازی تسلا در سطح اروپا، در آلمان احداث می‌شود. ایلان ماسک، رئیس این شرکت آمریکایی تولیدکننده خودروهای برقی، در پایتخت آلمان اعلام کرد که این کارخانه بزرگ در حومه برلین احداث خواهد شد. آقای ماسک در پاسخ به پرسش‌های خبرنگاران درباره محل دقیق این شرکت بزرگ، بدون اشاره به جزئیات بیشتر تنها به این اکتفا کرد که کارخانه مزبور در نزدیکی فرودگاه در حال ساخت برلین براندنبورگ احداث خواهد شد. همچنین در این نشست نمایندگان شرکت هایی چون پپسی‌کو، گوگل، هیلتون، UPS، کوکاکولا، اوبر، تاو، بروسان، کاله گروپ حضور داشتند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید به گزارش روزنامه آلمانی"دی ولت"، رئیس شرکت خودروسازی تسلا به شکلی غیرمنتظره در مراسم اهدای جایزه"فرمان طلایی" که از سوی روزنامه‌های"بیلد آم زونتاگ" و"آوتو بیلد" به بهترین مدل‌های جدید خودرو اهدا می‌شود، حاضر شد. این شرکت تولیدکننده خودروهای برقی مدت‌هاست که در جستجوی مکانی در اروپا برای ساخت یک کارخانه بزرگ خودروسازی است. ایجاد هزاران شغل جدید به گفته رومانا پوپ، سناتور امور اقتصادی در برلین، احداث شرکت تسلا در براندنبورگ به معنای ایجاد هزاران فرصت شغلی در این ایالت و در برلین است. خانم پوپ در گفت‌وگو با یک فرستنده رادیویی در پایتخت آلمان گفت: «در حال حاضر در خصوص این شرکت در براندنبورگ، بحث حدود شش تا هفت هزار شغل مطرح است.» این سناتور امور اقتصادی افزود که در برلین نیز"چند صد و شاید چند هزار" ایجاد خواهد شد.

به گفته رومانا پوپ، تسلا تنها یک تولیدکننده صرف خودرو نیست، بلکه در حوز‌هایی دیگری مانند نرم‌افزار، نوآوری و تحقیق و پژوهش نیز فعالیت می‌کند. این سیاستمدار حزب سبزهای آلمان معتقد است که با چنین وضعیتی"برلین طبعا مقر مناسبی است." شرکت آمریکایی تسلا در حوزه تولید خودروهای برقی فعالیت می‌کند در این میان، پتر آلت‌مایر، وزیر اقتصاد آلمان نیز ضمن استقبال از این خبر، تصمیم شرکت آمریکایی تسلا را دلیل دیگری در تأیید جذابیت آلمان برای صنعت خودروسازی دانست. این سیاستمدار دمکرات مسیحی همچنین تأکید کرد که تصمیم احداث این کارخانه بزرگ در نزدیکی برلین، هم‌زمان"نقطه‌عطفی" در توسعه خودروسازی برقی و باتری‌سازی است. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید شرکت آمریکایی تسلا در کنار کارخانه اصلی خود در فریمانت کالیفرنیا، محلی که در آنجا در حال حاضر تمامی مدل‌های آن تولید می‌شوند، تولیدات خود را در اصطلاحا دو"گیگافکتوری" دیگر نیز پیش می‌برد: در شهر رینو در ایالت نوادا باتری‌های خودروهای برقی و در بافلو در ایالت نیویورک نیز پانل‌های خورشیدی تولید می‌شوند.

سومین"گیگافکتوری" تسلا نیز اکنون در نزدیکی شانگهای چین در حال احداث و راه‌اندازی است. قرار است امسال تولید محصولات این کارخانه آغاز شده و به مرحله بهره‌برداری برسد. این کارخانه نخستین شرکتی محسوب می‌شود که به تمامی متعلق به یک تولیدکننده خارجی است. پیش‌تر بسیاری از کشورهای اروپایی پیشنهاد میزبانی از تسلا را مطرح کرده بودند. اما رئیس این شرکت آلمان را انتخاب کرد، آن‌هم دقیقا جایی که نه خودروسازی دیگری در آنجا هست و نه فرودگاه فعالی دارد.

ایلان ماسک البته به"کمی نگرانی" خود در این خصوص اذعان کرده است. ایلان ماسک، موفق‌ترین کارآفرین دو دهه گذشته طی دو دهه گذشته، ایلان ماسک به عنوان یکی از معروف‌ترین شخصیت‌های سیلیکون ولی شناخته شد. در سال ۲۰۰۲، او با تاسیس سامانه انتقال وجه الکترونیکی پی‌پل به شهرت رسید. ماسک پس از آن، راه و روش تازه‌ای در پیش گرفت: عرضه ارزان‌تر فناوری‌های پیچیده و محصولات گران‌قیمت. ایلان ماسک، موفق‌ترین کارآفرین دو دهه گذشته بعضی‌ها به ایلان ماسک لقب"معمار آینده" داده‌اند و برخی او را آدمی فریبکار می‌دانند.

از هر دوی این برداشت‌ها که بگذریم، ماسک آدم فوق‌العاده باهوشی است. این فرزند آفریقای جنوبی دستاوردهایی داشته که خیلی ‌ها در آرزوی آن هستند. ایلان ماسک، موفق‌ترین کارآفرین دو دهه گذشته در مصاحبه‌ای با نیویورک تایمز در ۲۰۱۱، ایلان ماسک ابراز امیدواری کرده بود بین ۱۰ تا ۲۰ سال آینده بتواند بشر را به مریخ بفرستد. نیویورک تایمز، او را به عنوان"موفق‌ترین و مهم‌ترین کارآفرین" در دنیا توصیف کرده بود. ایلان ماسک، موفق‌ترین کارآفرین دو دهه گذشته انقلابی در صنعت خودرو ایلان ماسک اولین شرکتش را در ۱۹۹۴ وقتی ۲۴ سال داشت تاسیس کرد.

وقتی ۳۰ ساله شد یکی از شرکایی بود که پی‌پل را به‌وجود آورد. اما شهرت ماسک با شرکت‌هایی مثل تسلا، اسپیس ایکس و هایپر لوپ به اوج رسید. او به عنوان مدیرعامل تسلا، با تولید خودروهای الکتریکی انقلابی در صنعت خودروسازی به‌وجود آورد. ایلان ماسک، موفق‌ترین کارآفرین دو دهه گذشته ماسک برای نوآوری در تکنیک خودرو زیر فشار زیادی قرار گرفت. شرکت تسلا برای پروژه خودروهای الترونیک ۱۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرد بدون اینکه سودی ببرد.

اما این مسئله مانع ماسک برای رسیدن به اهدافش نشد. ایلان ماسک، موفق‌ترین کارآفرین دو دهه گذشته ماسک حتی دستی به فناوری‌های انرزی خورشیدی برده و در شرکت"شهر خورشیدی" که از سال ۲۰۱۶ به شرکت تسلا تعلق گرفته، سرمایه‌گذاری کرده است. بیشتر از ۳۰۰ هزار خانه قرار است توسط این شرکت به فناوری خورشیدی مجهز شوند. بر اساس طرح ماسک، انرژی ذخیره شده توسط صفحات خورشیدی سقف خانه‌ها در"دیوارهای قدرت" تولید شده توسط تسلا ذخیره می‌شود. خودرو هم با استفاده از همین انرژی شارژ می‌شود.

ایلان ماسک، موفق‌ترین کارآفرین دو دهه گذشته ماسک فناوری"دیوارقدرت" را سال ۲۰۱۵ به دنیا معرفی کرد. در این فناوری از باتری‌های با قابلیت شارژ مجدد استفاده شده و می‌توان آن را از طریق گوشی‌های هوشمند کنترل کرد. زمان‌بر بودن فرایند تولید این فناوری عرضه آن را به بازار مشکل کرد. این فناوری در کارخانه‌های عظیم در صحرای نوادا تولید می‌شوند. ایلان ماسک، موفق‌ترین کارآفرین دو دهه گذشته هایپرلوپ که نوع جدیدی از حمل و نقل سریع است توسط ایلان ماسک در سال ۲۰۱۳ معرفی شد و توجه همگان را جلب کرد.

در این نوع حمل و نقل کپسول‌هایی در داخل لوله‌هایی که در آن شرایط خلا حکم‌فرماست قرار می‌گیرند. با استفاده از این تکنولوژی، به عقیده ماسک می‌توان با سرعتی بالای ۱۲۲۰ کیلومتر در ساعت از نقطه‌ای به نقطه دیگر سفر کرد. با این سرعت می‌شود ظرف ۴۴ دقیقه از تهران به مشهد رفت. ایلان ماسک، موفق‌ترین کارآفرین دو دهه گذشته ماسک به این همه دستاورد هنوز قانع نیست. او سال ۲۰۱۶ با ۸ نفر دیگر یک استارت‌آپ به نام"Neuralink" بنیاد نهاد که قراراست دستگاهی تولید وبه بازار عرضه کند که ارتباط بین مغز بشر و کامپیوتر را تسهیل کند.

این پروژه هنوز در مراحل اولیه است. در همین زمینه: .