خودروسازان قادر به تولید ٢٠٠ خودرو برای نوسازی نیستند

15/05/1398 01:52:00 ب.ظ

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت از محیط زیست: در سال ٩۶-٩٧ توانستیم ٧٠ هزار تاکسی را نوسازی کنیم اما در سال ٩٧-٩٨ تعداد نوسازی تاکسی‌ها به ٢٠٠ عدد هم نرسید یعنی صنعت خودرو ما نتوانست حتی ٢٠٠ عدد خودرو برای این کار تولید کند.

تهران- ایرنا - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: صنعت خودروسازی کشور نتوانست حتی ٢٠٠ دستگاه خودرو برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی تولید کند. تجریشی ادامه داد: برای سرعت بخشیدن به این کار با بانک‌ها وارد مذاکره شدیم و قبول کردند که تسهیلات...

تجریشی ادامه داد: برای سرعت بخشیدن به این کار با بانک‌ها وارد مذاکره شدیم و قبول کردند که تسهیلات با سود ١٨ درصد بدهند اما خودروسازان ناگهان حدود ٩ میلیون تومان تولیدات خود را گران کردند که به این صورت دیگر نه بانک‌ها حاضر شدند تسهیلات را با همان نرخ سود بالا ببرند و نه دیگر برای تاکسی داران مقرون به صرفه بود.

تجریشی تاکید کرد: البته نظر ما این نبود که تمام پول را دولت بدهد بلکه با تعریف بسته‌های حمایتی از بخش خصوصی حمایت کند تا این کار انجام شود. وی گفت: در حمل و نقل عمومی نگاه دولت این است که ۹۰ درصد تامین مالی آن را به دوش بکشد در حالی که چنین توان بودجه‌ای ندارد. بنابراین اگر بخش خصوصی و شهرداری‌ها وارد شوند و بسته‌های تشویقی تعریف کنند، بدون اینکه دولت دخیل شود می‌توانیم کار نوسازی را انجام دهیم.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست افزود: کشورهای مختلف هدف‌گذاری‌های مختلفی دارند و عمدتاً به سمت خودروهای برقی و هیبریدی می‌روند اما باید در نظر داشته باشیم که ما در کشور گاز نیز داریم و زیرساخت‌های خوبی در این زمینه فراهم شده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »

چین با چه شرایطی نفت ایران را می خرد؟

معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه دولت اصلاحات گفت: چندی پیش «شی جین پینگ» رئیس جمهور چین بنا بر دعوت پادشاهی سعودی راهی ریاض شد تا در دو نشست یکی میان چین و سران کشورهای عربی و دیگری با حضور رئیس جمهور چین و سران کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس شرکت داشته باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ممنوعیت استفاده از «ذرت‌های آلوده به آفلاتوکسین» برای تولید الکلمدیر کل فراورده‌های خوراکی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو از ممنوعیت استفاده از ذرت‌های آلوده به آفلاتوکسین برای تولید الکل خبر داد.

مسئول ایرانی: تا ۷ سال دیگر هم‌سطح با اروپا قطعات یدکی هواپیما تولید می‌کنیمآمریکا در دور جدید مجازات هایی که به تازگی بر ضد تهران اعمال کرده هرگونه خدمات رسانی و یا تامین قطعات مورد نیاز هواپیما را در فهرست تحریم های ضد ایرانی قرار داده است. خواهشا فعلا قطعات خودروهای سواری تولید کنید .هواپیما پیشکشتان . منظورشون قطعات حاج آقا فدكي بوده. 😄 جاکش معلوم نیست از پای کدوم منقلی پا شده زرتو پرت میکنه😐😐

ممنوعیت استفاده از «ذرت‌های آلوده به آفلاتوکسین» برای تولید الکلمدیر کل فراورده‌های خوراکی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو از ممنوعیت استفاده از ذرت‌های آلوده به آفلاتوکسین برای تولید الکل خبر داد.

جهان خودرو؛ شاسی‌بلند جدید آئودی برای رانندگانی که شاسی‌بلند نمی‌خواهنداین هفته در جهان خودرو: هچ‌بک جدید آئودی که با الهام از ماشین‌های شاسی‌بلند ساخته شده، سقوط ارزش سهام آستون مارتین و نگرانی از آینده این کارخانه، احتمال رونمایی از شاسی‌بلند جدید فراری و وانتی برای شهرهای شلوغ که به جای موتور درون‌سوز، زین و پدال دارد.

ناجا موظف به صدور گواهینامه موتورسیکلت برای زنان شدولی حق موتورسواری هم دهرند؟ گواهینامه لازمه ولی کافی نیست. 😬 خزانه خالیه ، بالاخره باید راهی پیدا کرد ، چی بهتر از این ، کلی درآمد زایی بابت گرفتن گواهینامه و آموزش موتور سواری و باقی ماجرا . افرین به این خانم‌

رای به صدور گواهینامه موتورسیلکت برای زنان در ایران قطعی نیستدر پی انتشار اخباری درباره رای دیوان اداری بر لزوم صدور گواهینامه موتورسیکلت برای زنان، این دیوان قطعی بودن چنین رایی را تکذیب کرد. ماجرای الزام صدور گواهینامه موتوسیکلت برای زنان از انتشار «دادنامه گفتم خامنه‌ای ال KGB و ساندیس خور هایش اهل این کارا نیستند اسلام زن ستیز در صورتی که پنج رای صادره از دویاچند شعبه دیوان عدالت اداری مشابه هم باشند آنگاه به هیت عمومی دیوان ارسال وحکم قطعی در خصوص وحدت رویه ولازم الاجرا بودنش صادر خواهد شد.اما در ایران اراده ای برای چنین آزادی هایی در حال حاضر متصور باشد در حالی که در قانون جرم نیست این حکومت قرون وسطایی تا به حال هیچ قانونی رو به نفع حقوق زنان تصویب نکرده این هم اگر تصویب شد من اسمم رو عوض می کنم.