خودزنی دوباره محمد نوری‌زاد در زندان اوین

02/05/1399 12:50 ب.ظ

محمد_نوریزاد در اعتراض به بی‌توجهی قوه_قضاییه و مسئولان زندان اوین به خواسته‌هایش، خود را به شیشه‌های بندی که در آن زندانیست، کوبید. فاطمه ملکی، همسر محمد نوریزاد گفته که همسرش درپی این اقدام «دچار شکستگی سر وصورت شده و وضعیت مناسبی ندارد.» اخبار_ایران

فاطمه ملکی، همسر محمد نوری‌زاد گفته که همسرش در پی این اقدام «دچار شکستگی سر و صورت شده و وضعیت مناسبی ندارد.» نوری‌زاد در زمانی که دست به این اقدام زده، شعار «مرگ بر جمهوری اسلامی» سر داده است.

دور جدید رسیدگی به اتهامات نوری‌زاد از ۳۱ تیر ماه در دادگاه کیفری تهران آغاز شده است.

دادگاه به اتهام «اخلال در نظم و آسایش عمومی» و «نشر اکاذیب» محاکمه نوری‌زاد را در دستور کار خود قرار داده است. محمد نوری‌زاد پیش‌تر به ۱۵ سال حبس، دو سال تبعید به ایذه و دو سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده بود.

ادامه مطلب:
iranwire »

روایت نرگس محمدی از ابتلا به کرونا در زندان: سرپایم کردند تا فیلم بگیرندنرگس محمدی فعال حقوق بشر زندانی در ایران در یادداشتی دوران دشوار ابتلا به کرونا در زندان زنجان را شرح داده و در آن به فیلمی که از لحظه معاینه او از تلویزیون ایران پخش شده هم اشاره کرده است.

قایق، دوچرخه یا سوار بر اسب: سفرهای عجیب و غریب به سوی خانه در دوران کرونادر روزهایی که هواپیماها زمینگیر شده بودند و مرزها بسته، افرادی مجبور شدند سفرهایی طولانی و عجیب و غریب را پشت سر بگذرانند تا دوباره به خانه‌هایشان بازگردند.

به روز و جلوتر از تهدیدات هستیمامیر سرلشکر موسوی گفت: ما در حوزه دفاع در برابر تهدیدات، هم در بخش تربیت نیروی انسانی و هم در بخش تجهیزات، به‌روز و حتی جلوتر از تهدیدات هستیم.

روحانی از نخست وزیر عراق استقبال رسمی کردرئیس جمهوری اسلامی ایران در مراسمی رسمی از نخست وزیر عراق در تهران استقبال کرد.

پس از توافق ۲۵ ساله با چین همکاری ۲۰ ساله با روسیه هم تمدید می‌شود؟توافقنامه جامع همکاری بیست ساله ایران و روسیه مارس سال ۲۰۰۱ در جریان سفر محمد خاتمی، رئیس جمهوری وقت ایران به مسکو با امضا رسید.

گروگانگیری در اتوبوس؛ پلیس اوکراین در حال مذاکره با مرد مسلح استسرویس امنیتی اوکراین در بیانیه‌ای اعلام کرد که مرد مسلحی حدود ۱۰ نفر را در داخل یک دستگاه اتوبوس مسافربری در شهر غربی لوتسک گروگان گرفته است.