خواهران ژاپنی ۱۰۷ ساله عنوان مسن ترین دوقلوهای جهان را دریافت کردند

30/06/1400 03:46:00 ب.ظ

خواهران ژاپنی ۱۰۷ ساله عنوان مسن ترین دوقلوهای جهان را دریافت کردند جزئیات بیشتر🔽

رکوردهای جهانی گینس, سالمندان

خواهران ژاپن ی ۱۰۷ ساله عنوان مسن ترین دوقلو های جهان را دریافت کردند جزئیات بیشتر🔽

موسسه رکوردهای جهانی گینس در اطلاعیه ای دو خواهر ژاپن ی ۱۰۷ ساله را به عنوان مسن ترین دوقلو های همسان زنده جهان معرفی کرد.

کومه کوداما و اومنو سومی‌یاما، دو خواهر دوقلوی ژاپنی فرزندان سوم و چهارم از ۱۱ خواهر و برادر هستند که ۵ نوامبر ۱۹۱۳ در جزیره شودوشیما در غرب ژاپن به دنیا آمدند.این دو خواهر دوقلو بعد از مدرسه ابتدایی از هم جدا شدند. در آن زمان کوداما به عنوان خدمتکار به اویتا در جزیره اصلی کیوشو در جنوب ژاپن فرستاده شد و سپس در آنجا ازدواج کرد اما سومیاما در جزیره ای که در آن بزرگ شده بود، ماند و خانواده خود را تشکیل داد.

غلبه عشق بر یأس؛ زوج مسن پس از ابتلا به کرونا در بیمارستان ازدواج کردندآن‌ها با یادآوری روزهای «سخت» جوانی‌شان گفتند که به دلیل بدبینی نسبت به فرزندان چندقلو در ژاپن مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند.این دو خواهر دوقلو که دهه ها مشغول زندگی خود بودند و به ندرت با یکدیگر ملاقات می‌کردند در ۷۰ سالگی و پس از آنکه به زیارت برخی از ۸۸ معبد شیکوکو رفتند از ارتباط دوباره شان لذت بردند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

آخرین وضعیت حمید نوری در زندان سوئد از زبان فرزندش- فیلم گزارش تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

جوایز امی ۲۰۲۱: سریال‌های «تاج»، «گامبی وزیر»، و «تد لسو» بیشترین جوایز را دریافت کردندمراسم امسال به دلیل همه‌گیری کرونا کوچک‌تر از همیشه و با تعداد محدودی مهمان برگزار شد. حسی از غم و اندوه بر مراسم سایه افکنده بود و برخی از برندگان در سخنرانی پس از دریافت جایزه، از عزیزان از دست رفته بر اثر کرونا یاد می‌کردند.

ترامپ: آمریکا در حال تبدیل‌شدن به چاه فاضلاب بشریت است- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimترامپ: آمریکا در حال تبدیل شدن به «چاه فاضلاب بشریت» است وضعیت دیگر بحران مرزی نیست بلکه یک بحران شدید است ده‌ها هزار نفر از هائیتی و کشورهای آفریقایی در حال ورود به آمریکا هستند هیچ کنترلی روی آنها اعمال نمی‌شود و مورد بازرسی قرار نمی‌گیرند تمام ایالت های امریکا بمب اتم بخوره هنوز از ایرانی که توش اخونده بهتره ، گوه اضافه نخورید !!! رئیسی_جلاد۶۷ گم گه بخور 🤣 تو خوبی

زائران اربعین به مرز مهران مراجعه نکنند/ عودت 957 مراجعه‌کننده در 48 ساعت گذشته- اخبار ایلام - اخبار استانها تسنیم | Tasnimعودت ۹۵۷ مراجعه‌کننده به مرز مهران سرپرست فرمانداری مهران: امکان تردد در مرز مهران برای زائران اربعین وجود ندارد کشور عراق نیز برای تردد غیر مجاز مجازات‌های سنگین در نظر گرفته است خدا لعنتشون كنه

قیمت "بلیت پروازهای اربعین" نجومی شد!- اخبار سفر - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnimقیمت بلیت پروازهای اربعین نجومی شد! تمامی پروازهای ارائه‌شده به‌مقصد نجف صرفاً از طریق ایرلاین‌های خارجی با قیمت ۲۳ تا ۳۱ میلیون تومان در حال فروش است احیانا نمیخواید یه تشری به رستم قاسمی بزنید؟؟ این بود مدیریت جهادی؟ نمیتونه گوش ایرلاین ها رو بپیچونه؟

عضو هیئت مدیره پتروشیمی امیرکبیر در لیتوانی چه می‌کند؟/ جمع «خوبان» در فدراسیون توریستی ـ تفریحی فوتبال ایران+ تصاویر- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnimجمع «خوبان» در فدراسیون توریستی فوتبال ایران در حالی که تیم ملی فوتسال برای برگزاری مسابقات جام‌جهانی در لیتوانی به سر می‌برد، حضور افراد غیرمسئول ابهامات زیادی را به وجود آورده است یکی از اين نفرات، «متین دیداری» عضو هیئت مدیره پتروشیمی امیرکبیر است

مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در تهران برگزار می‌شود- اخبار نظامی | دفاعی | امنیتی - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimمراسم جاماندگان اربعین همزمان با هفته دفاع مقدس در تهران برگزار می‌شود فرمانده سپاه تهران: این مراسم با رعایت تمام شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار و جلساتی نیز در همین راستا برگزار شده است در این مراسم هیچ توقفی چه در مبدا و چه در مقصد نخواهیم داشت

گینس این خبر را هم زمان با روز احترام به سالمندان که یک تعطیلی ملی در ژاپن است، اعلام کرد.مطالب مرتبط.خبرگزاری تسنیم ، در شرایطی که «جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا در تلاش برای مدیریت مسائل مربوط به 14000 مهاجر از هائیتی در تگزاس است دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا گفته است کشورش در حال تبدیل شدن به «چاه فاضلاب بشریت» است.زائران اربعین از مراجعه به مرز مهران خودداری کنند وی یادآورشد: کشور عراق نیز برای مترددین مرزی غیر مجاز مجازات‌های سنگین در نظر گرفته است و به این خاطر تمام خطوط مرزی به شدت کنترل و علاوه بر کنترل فیزیکی به وسیله تجهیزات روز از قبیل دوربینهای مدار بسته و دید در شب نیز مورد نطارت قرار دارند.

کومه کوداما و اومنو سومی‌یاما، دو خواهر دوقلوی ژاپنی فرزندان سوم و چهارم از ۱۱ خواهر و برادر هستند که ۵ نوامبر ۱۹۱۳ در جزیره شودوشیما در غرب ژاپن به دنیا آمدند. این دو خواهر دوقلو بعد از مدرسه ابتدایی از هم جدا شدند. در آن زمان کوداما به عنوان خدمتکار به اویتا در جزیره اصلی کیوشو در جنوب ژاپن فرستاده شد و سپس در آنجا ازدواج کرد اما سومیاما در جزیره ای که در آن بزرگ شده بود، ماند و خانواده خود را تشکیل داد. ده‌ها هزار نفر از هائیتی و کشورهای آفریقایی در حال ورود به آمریکا هستند. غلبه عشق بر یأس؛ زوج مسن پس از ابتلا به کرونا در بیمارستان ازدواج کردند آن‌ها با یادآوری روزهای «سخت» جوانی‌شان گفتند که به دلیل بدبینی نسبت به فرزندان چندقلو در ژاپن مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند. این دو خواهر دوقلو که دهه ها مشغول زندگی خود بودند و به ندرت با یکدیگر ملاقات می‌کردند در ۷۰ سالگی و پس از آنکه به زیارت برخی از ۸۸ معبد شیکوکو رفتند از ارتباط دوباره شان لذت بردند.

سومیاما و کوداما در اول سپتامبر ۱۰۷ سال و ۳۰۰ روز سن داشتند و رکورد پیشین را که «کین نارینا» و «جین کانی دئو» خواهر مشهور ژاپنی در ۱۰۷ سال و ۱۷۵ روز ثبت کرده بودند، شکستند.» وی افزود: «هیچ اقدامی انجام نشده است و رسانه‌های فاسد تقریباً به این مسئله که شاید به بزرگ‌ترین بحران در تاریخ آمریکا تبدیل خواهد شد، هیچ توجهی نمی‌کنند. به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید خانواده‌های این دو خواهر دوقلو به گینس گفتند که این دو نفر همواره درباره فراتر رفتن از رکورد کین و جین که در اواخر دهه ۱۹۹۰ هم از نظر سن و هم به خاطر قوه طنزشان به شهرت رسیده بودند، شوخی می‌کردند. به گفته وزارت بهداشت و رفاه ژاپن، حدود ۲۹ درصد از جمعیت ۱۲۵ میلیونی این کشور، ۶۵ ساله یا بیشتر هستند. بر اساس این گزارش، حدود ۸۶ هزار و ۵۱۰ نفر از این افراد صدساله هستند که نیمی از آنها امسال ۱۰۰ ساله شده‌اند. نیروهای مرزی آمریکا در سال 2000 توانسته بودند 1. به گزارش گینس، گواهینامه این دو خواهر دوقلوی ژاپنی به دلیل شرایط کرونایی به خانه‌های سالمندان محل زندگی آن‌ها ارسال شده است.

هم‌رسانی این مطلب: .