خواهر بهنام لایق‌پور: بدن برادرم پر از ساچمه و تیر بود

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 67 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

خواهر بهنام_لایق‌پور: «کاور پیکر بهنام را باز کردیم. از زیر گونه تا تمام تنش، روی سینه و شکمش پر از ساچمه و تیر بود. اصلا نمی‌توانستیم بشماریم چه تعداد ساچمه خورده. برادرم آبکش شده بود. اعتراضات_سراسری مهسا_امینی DehkordiMaryam

باغ رضوان رشتدر شهرهای مختلف ایران آغاز شد. بهنام شامگاه چهارشنبه۳۰شهریوربه ضرب گلوله ماموران امنیتی جان باخت. او هنرمندی تتوکار بود که در آخرین پست اینستاگرامی‌اش اعلام کرده بود به احترام مردم ایران فعالیت‌هایش را تعلیق کرده است. نزدیکان او گفتند که پیکر او چهار روز بعد از کشته شدنبا این شرط که امضا کنند بهنام به دلیل سکته قلبی یا تصادف جان خود را از دست داده به آن‌ها تحویل داده شد.

می‌گوید: «من تا ساعت ۶ عصر با بهنام در تماس بودم. آخرین باری که زنگ زدم گفت دارم ناهار می‌خورم. پسرم همه‌اش کار می‌کرد. سرش به کار خودش بود. اصلا لازم به گفتن من نیستخیلی خوب بود. بعد از آن دیگر هرچه زنگ زدم جواب نداد تا ساعت ۱۰:۳۰ شب که به من زنگ زدند و گفتند بهنام پایش شکسته و بیمارستان پورسینای رشت است. سراسیمه رفتیم.»قیامت بود. محشر محشر. دیدم هر چه دوست و آشنا داریم آن‌جا هستند. دیگر فهمیدم که بهنامم بلایی سرش آمده.» و اشک امانش را برای حرف زدن می‌برد.

به گفته بیتا کوچه‌های سمت راست خیابانی که بهنام و دوستانش با ماموران برخورد کرده بودند همه بن‌بست است: «بهنام را توی کوچه‌ای که کتابفروشی دهستان قرار دارد گیر می‌اندازند. از فاصله خیلی نزدیک سه تیر به بهنام شلیک شده بود. برای اینکه فاصله را بدانید می‌گویم اگر قد اسلحه‌هایشان را در نظر بگیرید فاصله بین بهنام جان ما و اسلحه همان‌قدر بوده است.

خانواده بهنام لایق‌پور ساعاتی بعد از فاجعه کشته‌شدن او با حضور ماموران امنیتی مواجه می‌شوند. خواهرش می‌گوید: «ساعت سه و نیم بامداد بود. دو مرد تنومند با ریش آمدند و گفتند آمده‌ایم بهنام را ببریم. پرسیدم کجا؟ گفتند ما عوامل بیمارستانیم مگر نمی‌خواهید کارهایش زودتر انجام شود. گفتم شما درباره ما چی فکر کردید؟ نشستم جلوی در سردخانه و اجازه ندادم وارد شوند. گفتم اگر می‌خواهی بهنام را ببری من را هم بکش هر دویمان را با هم ببر. آمدند با من گلاویز شوند که دوستانمان مداخله کردند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

جنگ روسیه و اوکراین؛ آیا مسکو از سلاح اتمی استفاده می‌کند؟آیا پوتین از سلاح هسته‌ای استفاده خواهد کرد؟ چه تعداد از این تسلیحات را در اختیار دارد؟ پاسخ آمریکا و ناتو چه خواهد بود؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

چگونه در حین اعتراض ایمن بمانیم؟ – DW – ۱۴۰۱/۷/۱۳تازه‌های پزشکی هفته: چگونه در حین اعتراض ایمن بمانیم؟ راه‌هایی برای مقابله با اختلال استرس پس از سانحه و آنچه چربی بدن درباره خطر ابتلا به قاتلان خاموش می‌گوید. چربی ذخیره کنید برای زمستون سرد بدون نفت و گاز و برق😁
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

لوکاشنکو: دانش‌آموزان را برای برداشت سیب‌زمینی و چیدن سیب درختی بسیج می‌کنیمالکساندر لوکاشنکو، حاکم بلامنازع بلاروس در زمان اوج بحران کووید خوردن یک استکان وودکا و کار در مزرعه‌ با تراکتور را برای در امان ماندن از این بیماری مفید توصیف کرده بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ساعاتی پس از آزمایش موشکی پیونگ‌یانگ؛ انفجار موشک کره‌ جنوبی در پی نقص فنیانفجار این موشک و آتش ناشی از آن، موجب رعب و وحشت مردم منطقه شد و برخی تصور کردند که از سوی همسایه شمالی به آن‌ها حمله شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اوکراین از رهگیری و انهدام 6 پهپاد انفجاری ساخت ایران خبر دادارتش اوکراین از رهگیری و انهدام 6 پهپاد انفجاری ساخت ایران در جنوب این کشور خبر داد.به‌رغم تکذیب مسکو و تهران، از تحویل پهپادهای ساخت ایران برای ارتش این جاکشا ۲ ۳ تا پهباد دارند جهان رو باهاش حامله کردن ، از سلیمانه عراق گرفته تا اوکراین ، حالا میخوان از تکنولوژی هسته ای به صورت صلح آمیز استفاده کنن مهسا_امینی نیکا_شاکرمی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

خامنه‌ای اعتراضات را «اغتشاش» خواند و آن را به «طراحی آمریکا و اسرائیل» نسبت دادپس از گذشت بیش از دو‌هفته از خیزش سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی و‌ اعتراض به قتل مهسا (ژینا) امینی توسط پلیس «گشت ارشاد» این کشور، علی خامنه‌ای،
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »