خواننده چهارصد ترانه | DW | 03.10.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 28 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

۱۲ مهر ۱۳۶۹: ۳۰ سال پیش در چنین روزی پوران در تهران درگذشت. آهنگ‌ها و ترانه‌های عربی را ایرانی می‌کرد و می‌خواند. روزشمار

فرحدخت عباسی طاقانی در سال ۱۳۱۲ در تهران زاده شد. پدرش بازرگان بود:"از بچگی به موسیقی عشق می‌ورزیدم و بزرگترین ایده‌ال و رویای من این بود که روزی مثل خاله‌ام، روح‌بخش خواننده شوم. اگر این علاقه زیاد نبود با شکست‌های اولیه از کوره در می‌رفتم".

۱۸ ساله بود که به هنرستان عالی موسیقی رفت، با عباس شاپوری ویلون‌نواز و آهنگساز نام‌آشنا ازدواج کرد و بیش از صد آهنگ از او خواند: «شکی نیست عباس شاپوری در به شهرت رساندن من نقش مؤثری داشت و بعد صفحه‌فروشی رویال. به این صفحه‌فروشی رفته بودیم. خاله‌ام کار فوری داشت. ارکستر آماده بود و از من خواستند بخوانم و من خواندم بدون آنکه بدانم صدایم را ضبط کرده‌اند. همان اولین صفحه من"کجایی کجایی" یا"شبنم" شد».

به گواه همکاران نزدیکش هر ترانه‌ای را یک بار می‌شنید، از بر می‌کرد و در همان ضبط اول بی‌خطا می‌خواند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

در کرج درگذشت.

چه لحظات سنگینی بود لحظه وداع پوران عزیز و آن هد نرس بی همه چیز تنها نگرانی اش محرم بودن شوهر سابق پوران بود با او در آن وا پسین ثانیه های زندگی .آرزوی مرگی فجیع برای آن پرستار بی شعور را دارم که حتی در این دقایق پایانی هم دست از مزاحمت بر نمی‌داشت .

ایرانی نمی‌کرد، فارسی می‌کرد و می‌خوند.

صدایی جاودانه و فراموش نشدنی

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اجرای ترانه حماسی در وصف رشادت‌ تُرک‌ها در آنکاراجوانان و شهردار منطقه گولباشی آنکارا پایتخت ترکیه حمایت خود از جمهوری آذربایجان در بازپس گیری اراضی اشغالی‌اش را اعلام کردند و ترانه حماسی نیز اجرا شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آمیب مغزخوار در آب لوله کشی شهری در تگزاس جان یک کودک را گرفتحرکت این موجود تک‌یاخته‌ای در بدن موجب بروز التهاب حاد پرده‌های مغز و نخاع شده و در ۹۵ درصد موارد، ظرف چند روز منجر به مرگ می‌گردد. این خبرا و نزنید فردا آخوندا یاد میگیرن آبها رو آلوده میکنن ما که تو خونمون دستگاه تسفیه آب داریم که ویروس‌ها رو نابود میکنه معلوم نیست تا به حال چند نفر تو مناطق محروم کشور خودمون از این آمیب فوت کرده باشن؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

۲۰۰ مغازه در بازارچه ساحلی دیلم در آتش سوختاز بس گرون میدن
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ هر ۱۱ دقیقه یک نفر در کرمانشاه بستری می‌شود
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در جهان؛ شمار شهرهای دارای «وضعیت قرمز» در ایران رو به افزایش استایران هم اکنون در جدول جهانی کشورهایی که با کووید۱۹ دست و پنجه نرم می‌کنند، جایگاه سیزدهم را از لحاظ شمار مبتلایان، جایگاه دهم را در موضوع بیشترین شمار مرگ و میر و جایگاه چهارم را به عنوان کشوری با بیشترین بیمار در وضعیت بحرانی دارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پرونده مناقشه در قره باغ کوهستانی در شورای امنیت سازمان مللپرونده مناقشه در قره باغ کوهستانی در شورای امنیت سازمان_ملل این نشست غیرعلنی به درخواست پنج کشور اروپایی - بریتانیا، بلژیک، استونی، فرانسه، و آلمان - در حالی که نبرد بین نیروهای ارمنستان و آذربایجان در این منطقه شدت گرفته است، برگزار می‌شود. این موضوع زمانی قوت می گیرد که مشاهده می کنیم پان ترکها در مصائب اقتصادی یا سیاسی کشور و اعتراضات مردمی سکوت اختیار می کنند. ( البته این حقیقت که آنها خود را ایرانی نمی دانند و از صحرای مغولستان می دانند هم باید در نظر گرفت) واکنش نمایندگان ولی فقیه در مسئله قره باغ به سادگی اثبات کرد طی این 40 سال، پان ترک ها تحت حمایت رژیم بوده اند، آنها با سیاست تفرقه افکنی قومی، اقدام به کنترل ایرانی ها نموده اند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »