خواهر بنژامن بری‌یر به یورونیوز: دولت فرانسه باید برای توقف گروگان‌گیری در ایران وارد عمل شود

23/02/1401 06:57:00 ب.ظ

خواهر بنژامن بری‌یر به یورونیوز: دولت فرانسه باید برای توقف گروگان‌گیری در ایران وارد عمل شود بیشتر بخوانید:

وکیل بنژامن بری‌یر نیز از جانب خانواده بری‌یر و بنژامن بری‌یر از مقامات فرانسوی و اروپایی خواسته است که به منظور پایان دادن به «سیاست نظام‌مند گروگان‌گیری در ایران» تحریم‌های شدید و بی‌سابقه‌ای علیه تهران اعمال کنند. در پی دستگیری و بازداشت تازه دو شهروند فرانسوی در ایران وکیل و خانواده یک تبعه دیگر فرانسه که پیش‌تر به اتهام جاسوسی در ایران محکوم شده است از پاریس درخواست مداخله فوری و قاطعانه کردند.

خواهر بنژامن بری‌یر، گردشگر فرانسوی که از ماه مه سال ۲۰۲۰ در ایران بازداشت و زندانی است در گفتگو با یورونیوز خواستار اقدام فوری از سوی دولت فرانسه برای آزادی برادرش و دیگر اتباع فرانسوی شد که به گفته او در ایران به گروگان گرفته شده‌اند.

بلاندین بری‌یر در این گفتگویی با یورونیوز فارسی تصریح کرد که خانواده او خبر تازه‌ای از برادرش ندارند و همگی منتظر تماس تلفنی از جانب بنژامن هستند. وی همچنین با انتقاد از دولت فرانسه گفت که هنوز هیچ اتفاق تازه‌ای در ارتباط با محکومیت برادرش در ایران نیافتاده و آنها (خانواده بنژامن بری‌یر) به کلی فراموش شده‌اند.

خانم بری‌یر ضمن اشاره به بازداشت دو شهروند دیگر فرانسه در ایران که طی روزهای اخیر صورت گرفته است گفتگوی خود را با یورونیوز اینگونه شروع کرد: «امروز باز هم مطلع شدیم که دو شهروند دیگرفرانسوی در ایران دستگیر و بازداشت شدند و این خیلی ما را می‌ترساند. این اتفاق ممکن است برای هر فرد یا گردشگر دیگری روی دهد که بسیار وحشتناک است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

توافق عراق برای پرداخت بخشی از بدهی ایران تا اواسط خردادوزیر برق عراق می‌گوید که مقامات ایران برای تامین پایدار گاز این کشور، شرط کرده‌اند که ۱.۶ میلیارد دلار بدهی گازی این کشور در هفته‌های آینده باید پرداخت شود. بگین یه راست بزنن به حساب نصرالله که ج.ا به زحمت نیفته

فرانسه «دستگیری بی‌اساس» دو گردشگر فرانسوی در ایران را محکوم کردفرانسه «دستگیری بی‌اساس» دو گردشگر فرانسوی در ایران را محکوم کرد وزارت خارجه فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «دولت فرانسه این دستگیری بی‌اساس را محکوم می‌کند. دولت فرانسه خواستار آزادی فوری این دو شهروند فرانسوی است.» ⬇️ بیشتر بخوانید: دولت فرانسه وقتی که شهروندان ایرانی رو دستگیر و به بلژیک و سوئد منتقل کرد باید فکر امروز رو می کرد.

انگلیس توصیه‌نامه‌ای در رابطه با سفر به ایران صادر کردوزارت خارجه انگلیس در توصیه‌نامه‌ای به شهروندان انگلیسی نسبت به سفر به ایران هشدار داد.

فرانسه جانشین سفیر ایران را فراخواندفرانسه جانشین سفیر ایران را فراخواند وزارت امور خارجه فرانسه با انتشار بیانیه‌ای با ادعای این که دو شهروند اروپایی بازداشت شده در ایران، فرانسوی هستند، اعلام کرد جانشین سفیر ایران در پاریس را فراخوانده است.

عراق حملات توپخانه‌ای سپاه به اربیل را محکوم کرد🔺عراق حملات توپخانه‌ای سپاه به اربیل را محکوم کرد ▪️وزارت خارجه عراق در بیانیه ای اعلام کرد، دولت عراق حمله ایران به برخی پایگاه‌ها در منطقه سیدکان اربیل در اقلیم کردستان عراق را محکوم می‌کند. ⬇️ بیشتر بخوانید: این واقعیتی،بعدازجنگه ایران وعراق عراق دیگه عراق نشدهرروزیک داستان بمب وخونریزی،طالبان،توافغانستان،رییس،شده وشعاره،مرگ برشوری،اشکارشدشوروی،تجزیه و به روسیه تبدیل شد اگراتفاقی برای اوکراین نیفتد،متاسفانه اسرائیل واردا جنگ باایران میشوند،سرزمین قدس،نام سپاه پاسداران،است،نیروهای رقد زخم شد با این محکوم کردن

جنگ اوکراین؛ تاکید وزاری خارجه گروه ۷ بر ادامه حمایت از کی‌یف در مقابل تجاوز روسیهانتقاد چین از تصمیم سازمان ملل برای تحقیق در مورد نقض حقوق بشر توسط سربازان روسیه جزئیات بیشتر را در صفحه پوشش زنده خبرهای حمله روسیه به اوکراین در وب‌سایت یورونیوز بخوانید: