خواهر و برادرم خط شکن هستند؛ گفت‌و گو با برادر دوتن از امضاکنندگان بیانیه استعفای رهبری

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«همیشه می‌گوئیم چرا این مردم علیه حکومت به خیابان‌ها نمی‌ریزند وکاری نمی‌کنند؟به خودمان گفتیم خوب مگر ما جزء این مردم نیستیم؟چرا شروع کننده وخط شکن نباشیم؟» گفت‌وگوی شاهد علوی ShahedAlavi با برادر دوتن از امضا کننده‌های بیانیه استعفای رهبری👇 اخبار_ایران

روز یکشنبه، ۲۰ مرداد، ۱۵ نفر از کسانی که در اعتراض به حکم ۱۳ سال زندان برای کمال جعفری یزدی، فعال مدنی، در مقابل دادگاه انقلاب مشهد تجمع کرده بودند، از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شدند. تعدادی از این بازداشت‌ شدگان خود از امضا کنندگانو یا دوم ۱۴ فعال مدنی داخل کشور بودند. خبرگزاری فارس بازداشت شدگان را «عناصر ضد نظام» معرفی کرد که در مشهد در حال «طراحی برای اغتشاش و ایجاد ناامنی» بودند.

اصغر سپهری، برادر این دو فعال مدنی به ایران وایر می‌گوید خانواده آن‌ها پیگیر وضعیت خواهر و برادر بازداشتی‌شان هستند اما هنوز نه می‌دانند آن‌ها را کجا نگه‌ می‌دارند و نه موفق به دیدار یا گفتگو با آن‌ها شده‌اند: «یکی از برادرانم و خواهرزاده‌ام روز چهارشنبه، دیروز، برای پیگیری وضعیت برادر و خواهر بازداشتی‌ام به زندان وکیل آباد رفته‌بودند. به خواهرزاده‌ام گفته بودند که خواهرم را به بازداشتگاه اطلاعات سپاه منتقل کرده‌اند اما برادرم هنوز در وکیل‌آباد است.

اما چه شرایطی موجب شده است این خواهر و برادر هر دو این بیانیه‌ها را امضا کنند آن هم در شرایطی که پیش از انتشار بیانیه زنان که خانم فاطمه سپهری امضا می‌کند مزاحمت‌ها و آزارها برای محمدحسین برادرش شروع شده بود. اصغر سپهری می‌گوید برادرش از پیش سابقه فعالیت صنفی داشته است و مثل بسیاری از مردم از وضعیت سیاسی و اجتماعی فعلی در جامعه ناراضی بود: «من باور دارم هر کنش اعتراضی اصیلی در ایران، در نهایت به ضدیت با کلیت سیستم می‌رسد چون فرد معترض به این نتیجه می‌رسد که سیستم به صورت بنیادی ایراد دارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مسعود استاد از بخشش محمدعلی نجفی خبر دادمسعود استاد، برادر میترا_استاد از بخشش محمدعلی_نجفی خبر داد. نجفی، سه‌شنبه ۷ خرداد در آپارتمان ۲۷۰۱ برج آرمیتا در سعادت‌آباد تهران همسرش میترا استاد، ۳۵ ساله، را با شلیک گلوله به قتل رساند. او در دادگاه به «قصاص» محکوم شده بود.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

سرپیچی بانک‌ها از بانک مرکزی/ وام ازدواج هنوز ۲ ضامن می‌خواهدوام ازدواج هنوز ۲ ضامن می‌خواهد با وجود بخش‌نامه بانک مرکزی مبنی بر پرداخت وام ازدواج با سفته و یک ضامن معتبر، برخی از بانک‌ها هنوز برای پرداخت این تسهیلات دو ضامن از متقاضی طلب می‌کنند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

قیمت خودرو امروز 1398/05/23|پراید 131 " 43 میلیون و 800 هزار تومان" شد- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimگزارش امروز قیمت خودرو حکایت از آن دارد که پراید 111 با قیمت 48 میلیون و 200 هزار تومان، پراید 131 با قیمت 43 میلیون و 800 هزار تومان به فروش می‌رسد.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

برادر «میترا استاد»، «نجفی» را بخشیدبرادر «میترا استاد»، «نجفی» را بخشید یکی از وکلای مدافع اولیای دم میترا استاد از اعلام رضایت برادر میترا استاد از نجفی خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سخنگوی وزارت خارجه: ایران از یمن واحد حمایت می‌کند- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimسخنگوی وزارت خارجه: *ایران از یمن واحد حمایت می‌کند *متجاوزان به دنبال تجزیه یمن هستند *ائتلاف متجاوزان سعودی و اماراتی به‌ دنبال تجزیه یمن هستند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

رامبد جوان در گفتگو با تسنیم: خندوانه ساخته می‌شود/ چرا می‌گویند مهاجرت کرده‌ام؟- اخبار فرهنگی - اخبار تسنیم - Tasnimرامبد جوان: *خندوانه ساخته می‌شود؛ چرا می‌گویند مهاجرت کرده‌ام؟ *این شایعات بی‌اساس و بی‌مبنا هستند *مقدمات کار و پیش‌تولید شروع شده و زمان شروع الان معلوم نیست *بعید می‌دانم بلافاصله بعد از محرم و صفر، خندوانه هفتم آغاز شود
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »