خواسته یونان از ترکیه برای کم کردن تنش به منظور نزدیکی به اروپا

29/11/1399 10:54 ب.ظ

خواسته یونان از ترکیه برای کم کردن تنش به منظور نزدیکی به اروپا العربية

به گفته خبرگزاری یونان، میلتیادیس وارویتسیوتیس معاون وزیر خارجه این کشور، چهارشنبه 17 فوریه اعلام نیکوس دندیاس وزیر امور خارجه یونان، دوشنبه گذشته با آنتونی بلینکن همتای آمریکایی خود در مورد تقویت همکاری‌های استراتژیک میان دو کشور در زمینه‌های مختلف، به ویژه انرژی و دفاع گفت‌وگو کرد.

وزیر خارجه یونان، همتای آمریکایی خود را در جریان تحولات مربوط به تقویت روابط با کشورهای خاورمیانه و خلیج قرار داد. طرفین درباره تحولات منطقه، از جمله لیبی، سوریه و شرق مدیترانه و همچنین اقدامات ترکیه صحبت کردند.

بلینکن نیز اعلام کرد که با همتای یونانی خود مذاکره کرد تا بر تعهد واشنگتن برای ادامه تحکیم روابط دو جانبه میان ایالات متحده و یونان تأکید کند. وزیر خارجه آمریکا تأکید کرد که کشورش از گفت‌وگوهای مقدماتی میان یونان و ترکیه پشتیبانی می‌کند.

رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه در 10 فوریه با وجود آرامش نسبی که در هفته‌های گذشته با از سرگیری مذاکرات دو کشور مشاهده شد، بار دیگر مواضعی در راستای دامن زدن به تنش با یونان را بیان کرد. اردوغان در اظهارنظر مطبوعاتی خود گفت: «کریاکوس میتسوتاکیس نخست وزیر یونان، باید حد و مرز خود را بداند. جهان باید بداند که ترکیه دیگر تحمل نخواهد کرد.» headtopics.com

ترکیه را هرگز به اتحادیه اروپا راه نمی دهند! رژیم اردوغان رفتار متمدنانه اروپاییان را ندارد و دیکتاتوری قرون وسطایی است!

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

دو جوان افغان به دلیل آتش‌سوزی اردوگاه موریا یونان به پنج سال زندان محکوم شدندیک دادگاه یونان به تازگی دو جوان افغان را در رابطه به آتش‌سوزی سال گذشته به بزرگترین اردوگاه مهاجرین مسلمانان همه جای دنیا افتخار آفرینی می کنند لعنت بر طالبان وشوروی سابق وگرنه تومملکت خودشون داشتند زندگی شان را می گردند جنگ باعث اوارگی شان شد برای این‌کارشون چه دلیلی آوردن؟چرا آتیش زدن؟

آنکارا از تهدید کشتی تحقیقاتی چشمه توسط جنگنده‌های یونان و مقابله به مثل خبر دادوزارت دفاع ترکیه اعلام کرد، جنگنده‌های یونان به کشتی تحقیقاتی ترکیه نزدیک شده و یکی از آنها اقدام به پرتاب کارتریج چف در فاصله ۲ مایلی این کشتی کرده است. خولوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه گفت که به اقدام «متجاوزانه» جنگنده یونانی پاسخ داده شده است.

درخواست جمعی از نمایندگان از قالیباف برای رسیدگی به «تغییرات بودجه بعد از تصویب»بیش از۱۰۰ نماینده مجلس در نامه‌ای خطاب به رییس مجلس با طرح این ادعا که ارقام جداول بودجه و برخی تبصره‌ها بعد از تصویب مجلس، تغییرات گسترده کرده، آن را رکوردی جدید در عدم تمکین به قانون آیین نامه و ایجاد رانت برای چند نفر عنوان کرده و خواستار اقدام رییس مجلس در این زمینه شدند.

آمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به بیش از 2 میلیون و 546 هزار تن رسیدشمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه با اتمام روند درمان و قرنطینه 6 هزار و 210 نفر دیگر به 2 میلیون و 546 هزار و 503 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

آمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به بیش از 2 میلیون و 565 هزار تن رسیدآمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به بیش از 2 میلیون و 565 هزار تن رسید

کرد که ترکیه باید مواضع تنش‌آفرینانه را متوقف کرده و از اقداماتی که به کاهش تنش کمک نمی‌کند، خودداری ورزد.

نیکوس دندیاس وزیر امور خارجه یونان، دوشنبه گذشته با آنتونی بلینکن همتای آمریکایی خود در مورد تقویت همکاری‌های استراتژیک میان دو کشور در زمینه‌های مختلف، به ویژه انرژی و دفاع گفت‌وگو کرد.

وزیر خارجه یونان، همتای آمریکایی خود را در جریان تحولات مربوط به تقویت روابط با کشورهای خاورمیانه و خلیج قرار داد. طرفین درباره تحولات منطقه، از جمله لیبی، سوریه و شرق مدیترانه و همچنین اقدامات ترکیه صحبت کردند.

بلینکن نیز اعلام کرد که با همتای یونانی خود مذاکره کرد تا بر تعهد واشنگتن برای ادامه تحکیم روابط دو جانبه میان ایالات متحده و یونان تأکید کند.

وزیر خارجه آمریکا تأکید کرد که کشورش از گفت‌وگوهای مقدماتی میان یونان و ترکیه پشتیبانی می‌کند.

رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه در 10 فوریه با وجود آرامش نسبی که در هفته‌های گذشته با از سرگیری مذاکرات دو کشور مشاهده شد، بار دیگر مواضعی در راستای دامن زدن به تنش با یونان را بیان کرد.

اردوغان در اظهارنظر مطبوعاتی خود گفت: «کریاکوس میتسوتاکیس نخست وزیر یونان، باید حد و مرز خود را بداند. جهان باید بداند که ترکیه دیگر تحمل نخواهد کرد.»

به نظر اردوغان راه حلی برای موضوع قبرس جز تشکیل دو کشور مستقل باقی نمانده و مذاکرات قبرس شامل موضوع کشور فدرال نخواهد شد، حال چه یونان بپذیرد یا نپذیرد.