خنده‌پردازی به جنگ تلخ این روزگار | DW | 02.10.2020

11/07/1399 10:56 ق.ظ

۱۱ مهر ۱۳۸۵: ۱۴ سال پیش در چنین روزی عمران صلاحی در تهران درگذشت: 'حتا نسیم از این سیم خاردار خونین است'.

۱۱ مهر ۱۳۸۵: ۱۴ سال پیش در چنین روزی عمران صلاحی در تهران درگذشت: 'حتا نسیم از این سیم خاردار خونین است'. خنده‌پردازی به جنگ تلخ این روزگار ۱۱ مهر ۱۳۸۵: ۱۴ سال پیش در چنین روزی عمران صلاحی در تهران درگذشت:"حتا نسیم از این سیم خاردار خونین است". عمران صلاحی عمران صلاحی در سال ۱۳۲۵ در تهران زاده شد. خود می‌گفت: «پدرم کارمند راه آهن بود.

مادرم متولد باکو است. آنجا نام فامیلش قنبرزاده بوده، ایران که آمده شده پناهنده».

دبستان و دبیرستان را به خاطر شغل پدرش در قم، تهران و تبریز گذراند. خود می‌گفت: «دوازده سالم بود. به تبریز که رسیدیم، یک اتاق کوچک کرایه کردیم. هفت نفر بودیم. خواهر کوچکم پروین به یک مرض سخت دچار شد و کار از کار گذشت و من اولین شعرم را گفتم»:

"کجا رفتی ای پروین سه سال بعد نخستین شعرش در هفته‌نامه طنز"توفیق" چاپ شد: "باد پاییزی بریزد برگ گل بلبلان آزرده‌اند از مرگ گل ای خدا راضی مشو این باد بد برگ گل‌های مرا پرپر کند". ۱۸ ساله بود که به دانشگاه تهران رفت و پس از دو سال فوق دیپلم در رشته مترجمی زبان انگلیسی گرفت و به طنز گفت: headtopics.com

یادش گرامی

‌"همانقدر انگلیسی می‌دانم که یک فرد انگلیسی فارسی را".

ادامه مطلب:
dw_persian »

اعتراض جانشین استاندار فارس به عادی‌انگاری وضعیت در این استان

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 39 هزار و 285 نفر رسید

شمار مبتلایان به کووید-19 در آفریقای جنوبی به بیش از 676 هزار نفر رسید

شمار مبتلایان به کرونا در جهان به 33 میلیون و 844 نفر رسیدمجموع مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان به 33 میلیون و 844 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

کرونا در جهان؛ شمار شهرهای دارای «وضعیت قرمز» در ایران رو به افزایش استایران هم اکنون در جدول جهانی کشورهایی که با کووید۱۹ دست و پنجه نرم می‌کنند، جایگاه سیزدهم را از لحاظ شمار مبتلایان، جایگاه دهم را در موضوع بیشترین شمار مرگ و میر و جایگاه چهارم را به عنوان کشوری با بیشترین بیمار در وضعیت بحرانی دارد.

نامه اردوغان به رهبران اتحادیه اروپا در مورد راهکارهای پیشنهادی برای مدیترانه شرقی