خلع پرچم از چهار تانکر به اتهام حمل غیرقانونی نفت خام ایران | DW | 27.08.2020

06/06/1399 10:59 ق.ظ

چهار تانکر نفتی پس از نقض تحریم‌های آمریکا در ارتباط با حمل غیرقانونی و مخفیانه نفت خام ایران خلع پرچم شدند. شبکه 'ان‌بی‌سی' با انتشار تصاویر ماهواره‌ای، از انتقال نفت توسط تانکرهای ایرانی به این تانکرها خبر داده است.

چهار تانکر نفتی پس از نقض تحریم‌های آمریکا در ارتباط با حمل غیرقانونی و مخفیانه نفت خام ایران خلع پرچم شدند. شبکه 'ان‌بی‌سی' با انتشار تصاویر ماهواره‌ای، از انتقال نفت توسط تانکرهای ایرانی به این تانکرها خبر داده است. چهار تانکر نفتی پس از نقض تحریم‌های آمریکا در ارتباط با حمل غیرقانونی و مخفیانه نفت خام ایران خلع پرچم شدند. شبکه"ان‌بی‌سی" با انتشار تصاویر ماهواره‌ای، از انتقال نفت توسط تانکرهای ایرانی به این تانکرها خبر داده است.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته از سوی شبکه خبری"ان‌‌بی‌سی"، چهار نفتکش به اتهام حمل غیرقانونی نفت ایران، خلع پرچم شده‌اند. بر اساس تحریم‌های نفتی ایران از سوی ایالات متحده آمریکا، همکاری با جمهوری اسلامی ایران برای حمل نفت خام این کشور ممنوع و مشمول تحریم شده است.

تصاویر منتشر شده از سوی شرکت"تانکر ترکرز" حکایت از ورود مخفیانه این تانکرها به آب‌های ایران و انتقال نفت از طریق تانکرهای متعلق به دولت جمهوری اسلامی به این تانکرها دارد."تانکر ترکرز" حرکت نفتکش‌ها در آب‌های جهان را رصد می‌کند.شرکت"تانکر ترکرز" در گزارش خود نوشته است که تعامل پیچیده بین تانکرهای ایرانی و این نفتکش‌های خارجی برای پنهان کردن رد حمل نفت ایران صورت گرفته است. بر اساس گزارش این شرکت، هدف از این اقدامات، دور زدن تحریم‌های نفتی ایران بوده است.موضوع به گزارشی مربوط می‌شود که حدود چهار هفته پیش، توسط شبکه خبری"ان‌بی‌سی" منتشر شده بود. در آن گزارش آمده بود که چهار تانکر متعلق به دولت سنت کیتس و نویس در حمل غیرقانونی نفت خام ایران مشارکت داشته‌اند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

افزایش تولید نفت ایران از میدان مشترک با اماراتافزایش برداشت ایران از میادین مشترک نفتی | در چهارمین روز از هفته دولت، سکوی S۱ میدان مشترک سلمان در آب‌های خلیج فارس راه‌اندازی شد و با بهره‌برداری از این سکوی سرچاهی، ظرفیت تولید نفت در این میدان مشترک افزایش پیدا می کند

تیم کوک یکی دیگر از آرمان‌های استیو جابز از بنیانگذاران شرکت اپل را تحقق می‌‌بخشدتیم کوک یکی دیگر از آرمان‌های استیو جابز از بنیانگذاران شرکت اپل را تحقق می‌‌بخشد در ابتدا به تیم کوک به چشم یک مدیر دوره گذار نگاه می شد، اما او میراث خودش را شکل داد. این دوشنبه نهمین سالروز آغاز مدیریت او بر اپل است.

جنجال های ناشی از بزدل خطاب قراردادن پزشکان از سوی نخست وزیر پرتغالآنتونیو کاستا، نخست وزیر پرتغال پس از بزدل خواندن پزشکان، با نمایندگان انجمن های پزشکان دیدار کرد و سعی کرد تنش ها بوجود آمده ناشی از سخنانش را کم کند.

نمایی از ورزشگاه آزادی ساعاتی قبل از شروع دربی- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم - Tasnimنمایی از ورزشگاه آزادی ساعاتی قبل از شروع دربی سکوهای ورزشگاه آزادی توسط کانون مشوقین تیم‌های فوتبال پرسپولیس و استقلال به رنگ قرمز و آبی در آمده است

انتقاد از عرضه ماسک در خارج از داروخانه / تعدد نهادهای تصمیم گیر در حوزه خدمات داروییرییس انجمن داروسازان تهران ضمن انتقاد از تعدد نهادهای تصمیم گیر در حوزه داروخانه ها گفت: جامعه داروسازی این گلایه را دارد که در شرایطی که در هر مغازه و ایستگاه مترو و... ماسک و ضدعفونی‌کننده با هر قیمتی و بدون کیفیت عرضه می‌شود، اما تمام نظارت‌ها بر روی داروخانه متمرکز شده است. در حالی که ما مدعی هستیم که چرا سازمان تعزیرات و .... اجازه دادند که ماسکی بیرون از داروخانه عرضه شود. فضاهای بیرون داروخانه باید کنترل می‌شد.

بیانیه مشترک ایران، ترکیه و روسیه درباره حملات اسرائیل و نفت سوریهترکیه، روسیه و ایران در بیانیه‌ای مشترک بعد از رایزنی‌ها حول سوریه در ژنو توافقات نفتی یکی از شرکت‌های آمریکایی و تشکیلات کردها در این کشور و نیز حملات مداوم اسرائیل را محکوم کردند.

خلع پرچم از چهار تانکر به اتهام حمل غیرقانونی نفت خام ایران

چهار تانکر نفتی پس از نقض تحریم‌های آمریکا در ارتباط با حمل غیرقانونی و مخفیانه نفت خام ایران خلع پرچم شدند. شبکه"ان‌بی‌سی" با انتشار تصاویر ماهواره‌ای، از انتقال نفت توسط تانکرهای ایرانی به این تانکرها خبر داده است.بر اساس تحقیقات صورت گرفته از سوی شبکه خبری"ان‌‌بی‌سی"، چهار نفتکش به اتهام حمل غیرقانونی نفت ایران، خلع پرچم شده‌اند. بر اساس تحریم‌های نفتی ایران از سوی ایالات متحده آمریکا، همکاری با جمهوری اسلامی ایران برای حمل نفت خام این کشور ممنوع و مشمول تحریم شده است.

تصاویر منتشر شده از سوی شرکت"تانکر ترکرز" حکایت از ورود مخفیانه این تانکرها به آب‌های ایران و انتقال نفت از طریق تانکرهای متعلق به دولت جمهوری اسلامی به این تانکرها دارد."تانکر ترکرز" حرکت نفتکش‌ها در آب‌های جهان را رصد می‌کند.شرکت"تانکر ترکرز" در گزارش خود نوشته است که تعامل پیچیده بین تانکرهای ایرانی و این نفتکش‌های خارجی برای پنهان کردن رد حمل نفت ایران صورت گرفته است. بر اساس گزارش این شرکت، هدف از این اقدامات، دور زدن تحریم‌های نفتی ایران بوده است.موضوع به گزارشی مربوط می‌شود که حدود چهار هفته پیش، توسط شبکه خبری"ان‌بی‌سی" منتشر شده بود. در آن گزارش آمده بود که چهار تانکر متعلق به دولت سنت کیتس و نویس در حمل غیرقانونی نفت خام ایران مشارکت داشته‌اند.

کشور کوچک و جزیره‌ای سنت کیتس و نویس در حوزه دریای کارائیب قرار دارد. شبکه خبری یاد شده در گزارشی که در روز ۳۱ ژوئیه منتشر کرده مدعی شده بود که ۱۵ کشتی، از جمله چهار نفتکش کشور یاد شده در حمل غیرقانونی نفت ایران مشارکت داشته‌اند.

نام این تانکرها در گزارش"ان‌بی‌سی" گیسل، اکاترینا، لرآکس و آمفیتریتی اعلام شده است. اکنون گفته می‌شود که پنج روز پس از انتشار تصاویر ماهواره‌ای و گزارش شرکت"تانکر ترکرز"، دولت سنت کیتس و نویس از این چهار تانکر خلع پرچم کرده است.

بر اساس قوانین دریانوردی هر کشتی در حال حرکت در آب‌های بین‌المللی موظف به حمل پرچم کشوری مشخص است. بدون پرچم کشوری مشخص، این کشتی‌ها قادر به پهلو گرفتن در بنادر یا بهره گرفتن از بیمه‌های دریایی نخواهند بود.

سازمان ثبت بین‌المللی کشتی‌های کشور یاد شده اعلام کرده است که با هرگونه فعالیتی که با هدف نقض تحریم‌ها صورت بگیرد، قاطعانه برخورد خواهد کرد.

در گزارش این سازمان آمده است که تانکر گیسل به اتهام ورود غیرقانونی به آب‌‌های ایران خلع پرچم شده است. سخنگوی سازمان ثبت‌بین‌المللی کشتی‌ها همچنین اعلام کرده است که از سایر نفتکش‌های خاطی نیز خلع پرچم شده است.

شبکه خبری"ان‌بی‌سی" همچنین اعلام کرده است که سه تانکر از چهار تانکر یاد شده تحت قرارداد با شرکتی هندی به نام"فلورتا شیپ منیجمنت" بوده‌اند. تانکر چهارم نیز تحت قرارداد با شرکت هندی"راول شیپ منیجمنت" بوده است.تماس خبرنگار"ان‌بی‌سی"، راف سانچز، با مسئولین دو شرکت هندی نام برده برای تایید این خبر، بی پاسخ مانده است. از سوی دیگر، مقامات جمهوری اسلامی ایران نیز به درخواست این خبرنگار پاسخ مثبت نداده‌اند.

همین گزارش در ادامه می‌افزاید که جمهوری اسلامی حمل و فروش غیرقانونی نفت خام خود را پنهان و تکذیب نمی‌کند.

"ان‌بی‌سی" در همین رابطه به اظهارات غلامرضا انصاری، معاون وزارت امور خارجه ایران اشاره کرده است. گزارش یاد شده به نقل از غلامرضا انصاری چنین نوشته است: «چین تنها کشوری است که رسما از ایران نفت خریداری می‌کند. گرچه ما راه‌های خودمان را برای برای صدور نفت به دیگر کشورها داریم.»

"تانکر ترکرز" از حمل غیرقانونی میلیون‌ها بشکه نفت خام توسط ایران خبر داده است. فروش نفت ایران بر روی آب، یکی از شیوه‌هایی است که جمهوری اسلامی برای دور زدن تحریم‌ها دنبال می‌کند.