خطیب زاده: محدودیت‌های تسلیحاتی ایران ۲۷ مهر پایان می‌یابد

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 109 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 47%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سخنگوی وزارت خارجه: مهمترین بعد ۲۷مهر ساعت ۳:۳۰ دقیقه بامداد به وقت تهران، باور شکست تاریخی آمریکاست که به رغم تمام اقدامات فراقانونی نتوانست کار خود را جلو ببرد و جمهوری اسلامی ایران بار دیگر نشان داد که آمریکا آن‌قدرها هم که اعلام می‌کند قدر قدرت نیست

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «سعید خطیب‌زاده» صبح امروز در نشست خبری هفتگی با خبرنگاران، فرارسیدن دهه آخر ماه صفر را تسلیت گفت و با اشاره به تحولات سیاست خارجی طی هفته گذشته اظهار داشت: وزیر امور خارجه در ۱۹ مهر در صدر هیاتی محدود از نظر تعداد اما بلندمرتبه به چین رفت و با همتای چینی خود دیدار کرد.

وی یادآورشد: مهمترین بعد تاریخ ۲۷ مهرماه ساعت ۳:۳۰ دقیقه بامداد به وقت تهران، باور شکست تاریخی ایالات متحده است که به رغم تمام گردنکشی ها و حیله گری‌ها و اقدامات فراقانونی نتوانست در دنیای متنوع شده کار خود را جلو ببرد و جمهوری اسلامی ایران بار دیگر نشان داد که آمریکا آن‌قدرها هم که اعلام می‌کند قدر قدرت نیستخطیب‌زاده در مورد سفر وزیر امور خارجه به چین گفت: این سفر دارای ابعاد مختلف است. موانع مشخصی در برخی مراودات عادی پیش آمده بود که سفر ظریف به صورت مشخص برای برطرف کردن این موانع بود.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی با بیان اینکه حاکمیت ایران پاسخگو است، یادآور شد: مسئولان و طرف‌ها به مسئولیت‌های خود واقف هستند که آن، تامین نیازهای مردم است. علیرغم همه فشارها دولت با جدیت کارها را انجام می‌دهد اما قصد ما اعلام نمایشی و تبلیغاتی نیست چراکه فکر می‌کنیم در جنگ جدی اقتصادی با آمریکا و اذنابش هستیم.

وی با اشاره به اقدامات ایران برای مقابله با تحریم‌های آمریکا اظهار داشت: برای جلوگیری از این شوک‌ها، ماه‌ها است که تلاش می‌کنیم اما این تحریم‌ها زیر و زبر نمی‌کند. این اقدامات یک کارزار ضد اطلاعاتی و تبلیغاتی است و به نظر می‌رسد از اقداماتی که داشته‌اند جواب نگرفته‌ و به جنون رسیده‌اند.

خطیب‌زاده ادامه داد: طرف‌ها را به خویشتنداری دعوت کرده و فکر می‌کنیم گفت‌وگوهای سیاسی، احترام به تمامیت ارضی و خروج از مناطق اشغالی به صلح پایدار کمک می‌کند. طرح ایران براساس این موارد است اما وقتی طرفین آماده پذیرش باشند، ما آن را اعلام خواهیم کرد.وی درباره برگزاری نشست آشتی گروه‌های فلسطینی در مسکو و احتمال برگزاری دور بعدی آن در تهران هم عنوان کرد: برگزاری نشست آشتی عاقلانه‌ترین کار است.

خطیب زاده اضافه کرد: این پیگیری مختص به اوکراین نیست بلکه در سایر کشورها نیز همینطور است. با حساسیت در مورد موضوعات اتباع خود پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهیم. وی اضافه کرد: اشتباه راهبردی آمریکا در شناخت ایران و هر اقدامی بر اساس این اشتباه کابوس خواهد بود. آنچه این روزها از آمریکا شنیده می‌شود از سر ترس است. سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد فروش نفت به چین در سند راهبردی تهران و پکن یادآور شد: سند ۲۵ ساله در مورد موضوعات روز نیست بلکه یک نقشه راه است. در مورد فروش نفت بخش‌های مختلف با تمام دنیا به صورت روزانه کار می‌کنند و اگر آمریکا به هدف خود علیرغم سیاست فشار حداکثری به نتیجه نرسیده به خاطر آن است که ایران با کشورهای زیادی کار را جلو می‌برد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

کشوری که توش بچه های کوچولو برای نبود امکانات خودکشی میکنن... از کل دنیا شکست خورده 😐

الان مشکل ومعیشت مردم ایران غذا ودارو در اولویت است اسلحه و موشک که داریم خوبم داریم زیادم داریم نمیشه با نون خورد نمیشه با برنج خورد شافم نمیشه کرد

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 6. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تحریم‌های تسلیحاتی ایران بامداد ۲۷ مهرماه لغو می‌شوندسخنگوی وزارت خارجه در نشست خبری خود در مورد مسائل مختلف منطقه و بین الملل به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

تحریم‌های تسلیحاتی ایران بامداد ۲۷ مهرماه لغو می‌شوندسخنگوی وزارت خارجه در نشست خبری خود در مورد مسائل مختلف منطقه و بین الملل به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

گروه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» نسبت به نزدیک شدن زمان انقضاء تحریم تسلیحاتی ایران هشدار داد🔺گروه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» نسبت به نزدیک شدن زمان انقضاء تحریم تسلیحاتی ایران هشدار داد ⚡️گروه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» نسبت به نزدیک شدن زمان اجرایی شدن بند موسوم به «بند غروب» برجام و انقضاء تحریم تسلحاتی علیه ایران، هشدار داد. گروه « اتحاد علیه ایران هسته‌ای » یک گروه غیرانتفاعی متشکل از سیاستمداران اکثرا بازنشسته آمریکایی است و مقر آن در نیویورک است... این سازمان ( یا بقول صدای آمریکا: گروه » تلاش زیادی می کنند که خطر هسته‌ای شدن حکومت تروریستی ایران را به اطلاع عموم برسانند و سازمان ملل را آگاه کنند! گروه 'اتحاد علیه ایران هسته ای' غلط کرد! این گروه متشکّل از افرادی است که از طرف صهیونیستها ساپورت مالی می شود این گروه محلّی از اعراب ندارد تا در برابر قطعنامه شورای امنیت خودنمایی کند!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

جریمه ۲۰۰ هزار تومانی برای کتمان بیماری کرونا/ پلمپ در انتظار اصناف متخلفاستاندار تهران جرایم مربوط به عدم رعایت محدودیت‌های کرونایی را تشریح کرد. لطف کرده این جریمه ها را بحساب پرستاران که چندین ماه است کارانه نگرفته اند واریز نمایید 🙏
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

هنر و فرهنگ؛ هفته‌ای به نام او که در مهر آمد و در مهر رفت - BBC News فارسیپاییز با نام شجریان آغاز شد، که زادروش بود و مهرماه به نامش از نیمه گذشت، وقتی که رفت. چنین بود که وقتی هفته تمام شد، به جز کیهان که همیشه نغمه ناساز می‌زند، تمامی روزنامه‌های کشور با تصویر سلطان آواز ایران، از درگذشت او خبر دادند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

اینفوگرافی| وضعیت استانی و آمار کرونا در ایران - 20 مهر 1399📊 اینفوگرافی| وضعیت استانی و آمار کرونا در ایران - ۲۰ مهر ۱۳۹۹ 👈مشاهده تصویر باکیفیت اجتماعی EtemadOnline راه حل های جدید ترامپ برای مقابله با ایران 👇
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »