خطیب‌زاده: دولت بایدن آغاز ناامید کننده‌ای داشته است

11/12/1399 12:18:00 ب.ظ

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران در نشست خبری خود با توجه به احتمال تصویب قطعنامه شورای حکام علیه ایران آغاز دولت بایدن را ناامید کننده خواند. - خبرگزاری آناتولی

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران در نشست خبری خود با توجه به احتمال تصویب قطعنامه شورای حکام علیه ایران آغاز دولت بایدن را ناامید کننده خواند. - خبرگزاری آناتولی 01.03.

2021 تهران/ خبرگزاری آناتولی سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امورخارجه ایران در نشست خبری دوشنبه اول مارچ درباره احتمال تصویب قطعنامه علیه ایران در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی و قطع همکاری با آژانس عنوان کرد: اینکه آمریکا در مسیر غلطی گام برداشته است، روشن است. دولت بایدن آغاز ناامیدکننده‌ای درعمل به تعهدات آمریکا داشته‌ است. مسیر همکاری ایران با آژانس در مسیر پادمان روشن بوده و ادامه می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، خطیب‌زاده در ادامه افزود: طرف‌های برجام حسن نیت ایران در همکاری سه ماهه با آژانس را قدر بدانند. ایران اقدام در برابر اقدام و عمل در برابر عمل انجام می‌دهد. وی در خصوص پیشنهاد اروپا برای جلسه مشترک با آمریکا توضیح داد: مواضع ایران را صریح، آشکار، کامل اعلام کردیم. هیچ تغییری در این موضع رخ نداده است. مسیر آمریکا عبور از سیاست‌های اشتباه دولت قبلی آمریکاست و هیچ تغییری در این سیاست ضدایرانی و فشار حداکثری رخ نداده است. حتی آمریکا رسما اعلام به بازگشت به تعهداتش ذیل قطعنامه 2231 نکرده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

ولادیمیر پوتین: روسیه در ماه ژوئیه تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در بلاروس مستقر خواهد کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از استقرار تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در خاک بلاروس در ماه آینده میلادی خبر داده است. امری که ناظران آن را تازه‌ترین دور از بالا گرفتن تنش‌ها میان مسکو و ناتو ارزیابی کرده‌اند. ادامه مطلب >>

واکنش جمهوری‌خواهان به سخنرانی پرزیدنت بایدن در کنگره: این دولت میراث‌دار اقدامات دولت ترامپ است🔺واکنش جمهوری‌خواهان به سخنرانی پرزیدنت بایدن در کنگره: این دولت میراث‌دار اقدامات دولت ترامپ است ▪️ سناتور تیم اسکات گفت: به لطف «عملیات فوق سریع» و دولت دونالد ترامپ، کشور ما پر شد از واکسن‌های ایمن و مؤثر

عربستان می‌داند برای رویارویی با دولت بایدن باید رویکرد جدیدی اتخاذ کندقاسم محبعلی گفت: آمریکا و عربستان به یکدیگر نیاز دارند. آمریکا در دوران اختیارداری دموکرات‌ها نسبت به کاخ سفیدنشینی جمهوری‌خواهان زاویه‌های بیشتری با سعودی دارد و به همین دلیل مشخصا بن سلمان برای برنده شدن دونالد ترامپ در انتخابات 2020 هزینه‌های زیادی متحمل شد. این بمن و بوط نیست

لاوروف: دولت بایدن نشان دهد که قصدش برای بازگشت به برجام جدی استوزیر امور خارجه روسیه در گفت و گویی مواضع کشورش را درباره تحولات پیرامون توافق هسته ای و امکان احیای آن تشریح کرد.

آیا دولت بایدن همچنان سیاست بازدارندگی در خاورمیانه را دنبال می‌کند؟تأكيد مجدد ایالات متحده آمريكا بر ادامه حضور نظامي و حمايت از متحدان منطقه‌ای خود در خاورمیانه نشان نفاق. همیشه. زیان. بار بوده. و می‌باشد.

اولین تحریم دولت بایدن علیه ایران؛ دو بازجوی سپاه تحریم شدند | DW | 10.03.2021دولت جو بایدن برای اولین بار دو بازجوی سپاه پاسداران را تحریم کرد. گفته شده است که این دو نفر 'در شکنجه زندانیان در ایران مشارکت داشته‌اند'. این دو عضو سپاه و خانواده‌های آنها حق ورود به خاک آمریکا را ندارند. باشه نمیرن آمریکا 🤣🤣🤣 خسته نباشین واقعا این اراذل بهترین جا براشون ایرانه اینجا براشون بهشته آمریکا بیان چیکار کنن؟ به سلامتی تحریماتون ته کشید؟؟