خطیب‌زاده: روابط ایران با روسیه چند لایه چند بعدی است

09/12/1400 11:10:00 ق.ظ

خطیب‌زاده: هیچ چیزی بیشتر از تعهدات برجامی را در مذاکرات وین نپذیرفتیم و نخواهیم پذیرفت

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران درباره روابط کشورش با روسیه گفت که این روابط چند لایه چند بعدی و طبیعی و براساس اراده سیاسی دو پایتخت برای ارتقای روابط به روابط ممتاز است. - خبرگزاری آناتولی 28.02.

2022 تهران/ خبرگزاری آناتولی سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امورخارجه ایران امروز 28 فوریه در نشست خبری خود با رسانه‌های داخلی و خارجی در خصوص روند مذاکرات برجام در وین گفت: اگر حقوق مشروع ایران رعایت شود در نقطه خوبی برای جمع بندی توافق قرار داریم.

وی در خصوص نظر ایران درباره مذاکرات بین روسیه و اوکراین گفت: این گفت‌وگو مورد توصیه و نظر ما بوده و مذاکره برای توقف درگیری‌ها باید مورد توجه قرار می‌گرفته است. راه‌حل سیاسی راه‌حل پایدار برای مشکلاتی است که دهه‌هاست در منطقه وجود دارد.

خطیب‌زاده در پاسخ به سوال خبرنگار آناتولی درباره افزایش مناسبات اقتصادی ایران با روسیه با توجه به تحریم روسیه از سوی آمریکا و اروپا گفت: روابط ایران با روسیه چند لایه چند بعدی و طبیعی است و براساس و برخاسته از همسایگی و حسن همسایگی و نیازهای دو طرف و اراده سیاسی دو پایتخت برای ارتقای روابط به روابط ممتاز. در اوج تحریم‌های فلج کننده تلاش کردیم روابط خود را مقاوم و علی‌رغم فشارهای ثالث ادامه دهیم. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

وضعیت فعلی سیاست خارجی کشور برآمده از کدام سیاست اصولگراهاست؟

معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه دولت اصلاحات گفت: وضعیت فعلی ایران نمایانگر این موضوع است که ریشه مشکل یا مشکلات در جای دیگری نهفته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

قیمت خانه در هر منطقه تهران چند؟قیمت خانه در هر منطقه تهران چند؟ با توجه به اینکه تازه‌ترین آمار حاکی از تداوم افزایش قیمت و البته کاهش تعداد معاملات مسکن در تهران طی بهمن ماه است، در این ماه قیمت خانه در ۵ منطقه تهران کاهشی و در ۱۷ منطقه دیگر افزایشی بوده است.

عقب‌نشینی رئیسی از حمایت از حمله روسیه؛ 'مخالف سلطه‌گری هستیم' | DW | 27.02.2022رئیس‌جمهور ایران کە در اولین روز هجوم روسیه به خاک اوکراین در تماس تلفنی با پوتین تلویحا از اقدام این کشور حمایت کرده بود اینک می‌گوید، جمهوری اسلامی مخالف 'سلطه‌گری' است. ظاهراً بیضه آقا و نوچه جفت شده است لوطی در حال مرگ است. آره پوفیوز، سلطه گری، فقط سلطه گری آخوندا، نه؟ 🤨 این نیز بگذرد…بزودی‼️

صدور مرگ از مبدا تهران؛ قسمت سوم: عطاءالله مهاجرانی و فتوای قتل سلمان رشدیدر این قسمت به فتوای«خمینی»درباره قتل«سلمان رشدی»، نویسنده آیات شیطانی و حمایت مهاجرانی،وزیر و نماینده مجلس سابق، از این فتوا پرداخته‌ایم.مهاجرانی در کتابی داستان ترس این نویسنده از مرگ را با تمسخر به تصویر کشیده است. 👇 mohajeraniseyed SalmanRushdie

لغو برگزاری کنگره بین‌المللی ریاضیدانان در روسیه/اهدای نوبل ریاضیات مجازی شدبر اساس نامه اتحادیه بین‌المللی ریاضیات (IMU) به انجمن ریاضی ایران، کمیته اجرایی این اتحادیه تصمیم گرفته است کنگره بین‌المللی ریاضیدانان (ICM) در سال ۲۰۲۲ در روسیه برگزار نشود. چیزی مونده سیاسی نشده باشه ؟

اولیانوف: منتظر بازگشت باقری به وین برای نهایی کردن توافق هستیمنماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین از رایزنی شرکای برجام(بدون ایران) با هیات مذاکره‌کننده آمریکا در مذاکرات وین خبر داد. باقری‌ منتظره روسیه تو اوکراین شکست بخوره و دمشو بزاره رو کولش گویی پوتین میخواهد با کارت ایران به غرب فشار بیاورد. ننگ بر وطن فروشان نوکر روسیه در ایران فعلا رفته گل بچینه البته از باغ ارباب پوتین

رئیس سرویس اطلاعات آلمان هنگام حمله روسیه در اوکراین بودرئیس سرویس اطلاعات آلمان هنگام حمله روسیه در اوکراین بود سرویس اطلاعات فدرال آلمان اعلام کرد رئیس سازمان امنیت اطلاعاتی خود را که هنگام وقوع تهاجم روسیه به اوکراین در کی‌یف بود با یک عملیات ویژه از آنجا خارج کرده است.