خطیب‌زاده: روابط ایران با روسیه چند لایه چند بعدی است

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

خطیب‌زاده: هیچ چیزی بیشتر از تعهدات برجامی را در مذاکرات وین نپذیرفتیم و نخواهیم پذیرفت

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران درباره روابط کشورش با روسیه گفت که این روابط چند لایه چند بعدی و طبیعی و براساس اراده سیاسی دو پایتخت برای ارتقای روابط به روابط ممتاز است.سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امورخارجه ایران امروز 28 فوریه در نشست خبری خود با رسانه‌های داخلی و خارجی در خصوص روند مذاکرات برجام در وین گفت: اگر حقوق مشروع ایران رعایت شود در نقطه خوبی برای جمع بندی توافق قرار داریم.

خطیب‌زاده در پاسخ به سوال خبرنگار آناتولی درباره افزایش مناسبات اقتصادی ایران با روسیه با توجه به تحریم روسیه از سوی آمریکا و اروپا گفت: روابط ایران با روسیه چند لایه چند بعدی و طبیعی است و براساس و برخاسته از همسایگی و حسن همسایگی و نیازهای دو طرف و اراده سیاسی دو پایتخت برای ارتقای روابط به روابط ممتاز. در اوج تحریم‌های فلج کننده تلاش کردیم روابط خود را مقاوم و علی‌رغم فشارهای ثالث ادامه دهیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با بیان اینکه پیش نویس به صورت مشترک آماده شده و بالای 98 درصد آن به صورت مشترک نگاشته شده است، ادامه داد: آنچه باقیمانده مواردی است که باید مرتفع شود. در خصوص موضوعاتی در حوزه رفع تحریم‌‌ها، تضامین و برخی ادعاهای سیاسی در حوزه فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای ایران باید در یک بستر مناسب آماده شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

قیمت خانه در هر منطقه تهران چند؟قیمت خانه در هر منطقه تهران چند؟ با توجه به اینکه تازه‌ترین آمار حاکی از تداوم افزایش قیمت و البته کاهش تعداد معاملات مسکن در تهران طی بهمن ماه است، در این ماه قیمت خانه در ۵ منطقه تهران کاهشی و در ۱۷ منطقه دیگر افزایشی بوده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

عقب‌نشینی رئیسی از حمایت از حمله روسیه؛ 'مخالف سلطه‌گری هستیم' | DW | 27.02.2022رئیس‌جمهور ایران کە در اولین روز هجوم روسیه به خاک اوکراین در تماس تلفنی با پوتین تلویحا از اقدام این کشور حمایت کرده بود اینک می‌گوید، جمهوری اسلامی مخالف 'سلطه‌گری' است. ظاهراً بیضه آقا و نوچه جفت شده است لوطی در حال مرگ است. آره پوفیوز، سلطه گری، فقط سلطه گری آخوندا، نه؟ 🤨 این نیز بگذرد…بزودی‼️
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

صدور مرگ از مبدا تهران؛ قسمت سوم: عطاءالله مهاجرانی و فتوای قتل سلمان رشدیدر این قسمت به فتوای«خمینی»درباره قتل«سلمان رشدی»، نویسنده آیات شیطانی و حمایت مهاجرانی،وزیر و نماینده مجلس سابق، از این فتوا پرداخته‌ایم.مهاجرانی در کتابی داستان ترس این نویسنده از مرگ را با تمسخر به تصویر کشیده است. 👇 mohajeraniseyed SalmanRushdie
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

لغو برگزاری کنگره بین‌المللی ریاضیدانان در روسیه/اهدای نوبل ریاضیات مجازی شدبر اساس نامه اتحادیه بین‌المللی ریاضیات (IMU) به انجمن ریاضی ایران، کمیته اجرایی این اتحادیه تصمیم گرفته است کنگره بین‌المللی ریاضیدانان (ICM) در سال ۲۰۲۲ در روسیه برگزار نشود. چیزی مونده سیاسی نشده باشه ؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اولیانوف: منتظر بازگشت باقری به وین برای نهایی کردن توافق هستیمنماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین از رایزنی شرکای برجام(بدون ایران) با هیات مذاکره‌کننده آمریکا در مذاکرات وین خبر داد. باقری‌ منتظره روسیه تو اوکراین شکست بخوره و دمشو بزاره رو کولش گویی پوتین میخواهد با کارت ایران به غرب فشار بیاورد. ننگ بر وطن فروشان نوکر روسیه در ایران فعلا رفته گل بچینه البته از باغ ارباب پوتین
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رئیس سرویس اطلاعات آلمان هنگام حمله روسیه در اوکراین بودرئیس سرویس اطلاعات آلمان هنگام حمله روسیه در اوکراین بود سرویس اطلاعات فدرال آلمان اعلام کرد رئیس سازمان امنیت اطلاعاتی خود را که هنگام وقوع تهاجم روسیه به اوکراین در کی‌یف بود با یک عملیات ویژه از آنجا خارج کرده است.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »