خطیب‌زاده: قاسم سلیمانی حامل پیام برای عربستان بود

08/10/1399 12:50:00 ب.ظ

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران با تائید اظهارات نخست‌وزیر سابق عراق گفت قاسم سلیمانی برای ارسال جواب ایران به عربستان عازم عراق بود که مورد هدف آمریکایی‌ها قرار گرفت. - خبرگزاری آناتولی

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران با تائید اظهارات نخست‌وزیر سابق عراق گفت قاسم سلیمانی برای ارسال جواب ایران به عربستان عازم عراق بود که مورد هدف آمریکایی‌ها قرار گرفت. - خبرگزاری آناتولی 28.12.

2020 تهران/ خبرگزاری آناتولی سعید خطیبزاده، سخنگوی وزارت امورخارجه ایران در نشست خبری امروز دوشنبه در پاسخ به سوالی در رابطه با اظهارات عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر سابق عراق در یک مستند که گفته است سلیمانی در جریان آخرین سفر خود به عراق قرار بوده پاسخ ایران در ارتباط با عربستان را به مقامات عراقی دهد گفت: آنچه به نقل از آقای عادل عبدالمهدی مطرح کردید درست است. دولت عراق میزبان آقای سلیمانی بود و وی به دعوت رسمی عراق به این کشور سفر کرده بود.

وی افزود: ما پیامی از سوی عربستان دریافت کرده بودیم که این پیام دیپلماتیک نبود و مطالبی در آن مطرح شده بود که البته ما از طریق شورای همکاری خلیج فارس پاسخ دادیم. آقای سلیمانی در این سفر حامل پیام‌هایی بودند که عاملین ترور اجازه انتقال این پیام را ندادند، البته ما بعدا به صورت مکتوب پیام‌ها را در شورای همکاری خلیج فارس منتقل کردیم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

کافه «میوزه» در تهران؛ اینجا اوقاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنید

بازدیدکنندگان این کافه-موزه می‌توانند در اتاق‌های نمایشگاه و تراس کافه، ساعاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنند و درباره آنها بیاموزند. کافه «میوزه» نخستین بار در سال ۲۰۲۰ افتتاح شد. ادامه مطلب >>