خطیب‌زاده می‌گوید ایران مذاکرات وین را «برای رفع تحریم‌ها» ادامه می‌دهد

24/08/1400 04:16 ب.ظ

🔺خطیب‌زاده می‌گوید ایران مذاکرات وین را «برای رفع تحریم‌ها» ادامه می‌دهد ▪️معاون وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت که این کشور «برای رفع تحریم‌ها» گفت‌وگوها در وین را ادامه می‌دهد.

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، روز جمعه در یادداشتی برای وزارت امور خارجه آمریکاکه عرضه نفت و فرآورده‌های نفتی در بازار جهانی آن قدر هست که دیگر کشورها بتوانند خریدهای خود را از جمهوری اسلامی ایران کاهش دهند.علاوه بر این، خطیب‌زاده اعلام کرد که رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، «به‌زودی» برای دیدار و رایزنی با رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و وزیر خارجه این کشور به تهران سفر خواهد کرد.

علاوه بر این، خطیب‌زاده اعلام کرد که رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، «به‌زودی» برای دیدار و رایزنی با رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و وزیر خارجه این کشور به تهران سفر خواهد کرد. رافائل گروسی، مدیر کل این نهاد نظارتی سازمان ملل متحد که در چارچوب برجام مسئولیت راستی‌آزمایی فعالیت‌های هسته‌ای ایران را بر عهده دارد، روز جمعه در یک کنفرانس خبری گفته بود از این که هنوز دعوتی از ایران برای دیدار و گفت‌وگو با مقامات آن کشور دریافت نکرده، ناامید است.

وزارت خارجه ایالات متحده با تاکید بر پشتیبانی آمریکا از فعالیت‌های آژانس انرژی اتمی خواستار همکاری فوری ایران با این نهاد نظارتی سازمان ملل متحد شد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

نماینده مجلس ایران درباره آبان 98: مردم را کشتیم، چه کسی می‌خواهد ما را محاکمه کندحسن نوروزی، نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ایران در واکنش به برگزاری «دادگاه مردمی آبان» گفت، او یکی از افرادی بوده که به «مردم» در اعتراضات آبان ایران آبان98 - این جنایتکار تازه نماینده مجلس است . - این جانی ، تازه کمیسیون قضائیه است که باید «داد» مردم را بگیرد. اما مشاهده میکنیم مثل رئیسی_جلاد۶۷ وخودش هم اعتراف کرد ، یک قصاب است. -گفته بودیم که آمدن رئیسی ، خبر ازفروپاشی نظام میدهد ونه نجات آن ...

ادعاها درباره فرمانده نیروهای مستشاری ایران در سوریه کذب است/ گروسی به‌زودی به ایران می‌آیدخطیب‌زاده: *ادعاها درباره فرمانده نیروهای مستشاری ایران در سوریه کذب است *فرمانده نیروهای مستشاری ایران در سوریه در پایان دوره فعالیت موفق خود در سوریه از سوی وزیر دفاع سوریه مدال دریافت کرد *این نوع خبرها خبرسازی است که ارزش جواب دادن ندارد

ایران: وضعیت در شامات، افغانستان و قفقاز محور رایزنی‌های چاووش‌اوغلو در تهران استسخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت که گسترش همکاری‌های اقتصادی، روابط مرزی، وضعیت در شامات، افغانستان و قفقاز محور رایزنی‌های چاووش‌اوغلو در تهران خواهد بود. - خبرگزاری آناتولی

ابراز همدردی چلیک با ایران در پی وقوع زلزله در جنوب این کشور

دیپلمات سابق ایران در نروژ به مشارکت در ترور ناشر«آیات شیطانی» متهم شد

وزیر نیرو: جلوی اجرای طرح‌های اشتباه در حوزه آب در کشور را می‌گیریموزیر نیرو با تاکید بر اینکه جلوی اجرای طرح‌های غلط در حوزه آب در کشور را می‌گیریم، گفت: اما از طرح‌های سودمند در این حوزه حمایت می‌کنیم، متاسفانه در برخی پروژه‌ها مطالعات به‌درستی انجام نگرفته است و محاسبات پیشین اکنون کارایی ندارد.

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، روز جمعه در یادداشتی برای وزارت امور خارجه آمریکاکه عرضه نفت و فرآورده‌های نفتی در بازار جهانی آن قدر هست که دیگر کشورها بتوانند خریدهای خود را از جمهوری اسلامی ایران کاهش دهند.

علاوه بر این، خطیب‌زاده اعلام کرد که رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، «به‌زودی» برای دیدار و رایزنی با رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و وزیر خارجه این کشور به تهران سفر خواهد کرد.

رافائل گروسی، مدیر کل این نهاد نظارتی سازمان ملل متحد که در چارچوب برجام مسئولیت راستی‌آزمایی فعالیت‌های هسته‌ای ایران را بر عهده دارد، روز جمعه در یک کنفرانس خبری گفته بود از این که هنوز دعوتی از ایران برای دیدار و گفت‌وگو با مقامات آن کشور دریافت نکرده، ناامید است.

وزارت خارجه ایالات متحده با تاکید بر پشتیبانی آمریکا از فعالیت‌های آژانس انرژی اتمی خواستار همکاری فوری ایران با این نهاد نظارتی سازمان ملل متحد شد.

وزارت خارجه آمریکا روز یکشنبه ۲۳ آبان، به پرسش‌های بخش فارسی صدای آمریکا در مورد اظهارات روز جمعه مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی به عدم توانایی‌اش در دیدار با مسئولان ایرانی از زمان روی کار آمدن دولت ابراهیم رئیسی پاسخ داد و از ایران خواست که بدون تاخیر، همکاری‌های لازم را با آژانس انجام دهد.