خطیب‌زاده: آمریکا آمادگی داشته باشد، موضوع آزادی زندانیان به سرعت انجام می‌شود

04/11/1400 08:15:00 ب.ظ

خطیب‌زاده: آمریکا آمادگی داشته باشد، موضوع آزادی زندانیان به سرعت انجام می‌شود جزئیات بیشتر:‌

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران می‌گوید در صورتی که واشنگتن آماده باشد، به سرعت می‌توان در خصوص آزادی زندانیان به نتیجه رسید. سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران می‌گوید تهران آمادگی دارد در خصوص آزادی زندانیان دو طرف با آمریکا مذاکره کند.

آقای خطیب زاده، روز دوشنبه چهارم بهمن، در نشست خبری هفتگی خود با اهالی رسانه در این خصوص تاکید کرد که تهران آمادگی دارد در کمترین زمان ممکن با طرف مقابل به توافق برسد.

اظهارات سخنگوی وزارت خارجه ایران پس از آن مطرح می‌شود که رابرت مالی، مذاکره کننده ارشد آمریکایی در گفتگوهای احیای برجام در وین تاکید کرده بود بدون آزادی چهار زندانی آمریکایی در تهران، بعید است بر سر احیای برجام میان طرفین توافقی صورت گیرد. نماینده ویژه آمریکا در امور ایران همچنین تایید کرد که گفتگوهای غیر مستقیمی میان ایران و آمریکا بر سر این مسئله میان دو طرف در جریان است.

دور هشتم گفتگوهای احیای برجام چند هفته‌ است که در پایتخت وین به صورت بی‌وقفه پی گرفته می‌شود و طرفین همچنان امیدوارند در مدت زمانی کوتاه بر سر احیای توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ با یکدیگر به توافق برسند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

واکنش ایران به خواست آمریکا برای آزادی زندانیان دوتابعیتی | DW | 24.01.2022سعید خطیب‌زاده به سخنان رابرت مالی مبنی بر این که رسیدن به توافق هسته‌ای با ایران بدون آزادی چهار زندانی دوتابعیتی بعید است، گفت ایران هیچ پیش شرطی را نمی‌پذیرد. او در عین حال این معضل را قابل حل در 'کم‌ترین زمان' دانست.

رابرت مالی: آزادی گروگان‌های آمریکایی در ایران پیش‌شرط دستیابی به توافق هسته‌ای استرابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، آزادی چهار شهروند آمریکایی زندانی در ایران را پیش‌شرط دستیابی به هرگونه توافقی هسته‌ای در وین دانست.مالی در سلام علیکم چقدر رابرت مالی رودارد این موضع را پیچیده می کند. آزادی زندانیان ایرانی در آمریکا

بازداشت یک نفر در اردستان به اتهام توهین به مجسمه خمینی

رحیم صفوی: ایران باید راهبردی ۲۰ ساله با تک تک همسایگانش داشته باشددستیار و مشاور فرماندهی کل قوا گفت: همایش ملی ایران و همسایگان هم مبانی نظری و هم مبانی کاربردی دارد؛ در مبانی نظری پیشنهاد این است که ایران باید یک راهبرد ۲۰ ساله با تک تک همسایگان خود داشته باشد و این راهبرد باید در بالاترین سطح کشور، مثل شورای عالی امنیت ملی، به تصویب برسد و پس از آن قابلیت اجرا خواهد داشت. ان شالله موندگار نيستن هر معامله‌ای یه بده بستون داره،مهم اینه که اونا چی خواستن درعوضش این پنج میلیون گردشگر نیستند بلکه بیشتر به نظر می آید به نوعی سربازان فاتح جنگی نابرابر هستند که برای چپاول کشوری حضور پیدا میکنند

جشن و شادی در جام ملت‌های آفریقا به روایت تصویر | DW | 23.01.2022رقابت‌های فوتبال جام ملت‌های آفریقا ۲۰۲۲ فراتر از فقط ورزش فوتبال از جذابیت‌های دیگری هم برخوردار است. استادیوم‌ها مملو از هواداران شاد هستند. طرفداران خلاقیت‌های متفاوتی را نیز برای تشویق تیم‌های خود به خرج داده‌اند.

بلینکن: نقش روسیه در مذاکرات اتمی ایران ربطی به بحران اوکراین ندارد | DW | 23.01.2022وزیر خارجه آمریکا تأکید کرد که نقش روسیه در مذاکرات هسته‌ای با ایران در وین 'کوچکترین ربطی' با بحران اوکراین ندارد. وزیران ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا و آمریکا در رابطه با بحران اوکراین جلسه مشورتی برگزار می‌کنند. اگر اینطور نباشد غیرقابل بررسیست.ایران موضع خود را دارد اصلا همچو چیزی محاله که بی‌ربط باشند کم تجربه ای ....