خطیب‌زاده: ایران از گفت‌وگو با عربستان سعودی استقبال می‌کند

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 53%

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران گزارشهای برخی رسانه‌ها درباره مذاکرات ایران و عربستان را خبرسازی رسانه‌ای خواند و در عین حال گفت تهران از گفت‌وگو با ریاض استقبال می‌کند. - خبرگزاری آناتولی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران گزارشهای برخی رسانه‌ها درباره مذاکرات ایران و عربستان را خبرسازی رسانه‌ای خواند و در عین حال گفت تهران از گفت‌وگو با ریاض استقبال می‌کند.سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امورخارجه ایران امروز دوشنبه 19 آوریل در نشست خبری ویدیویی خود درباره گزارشهای برخی رسانه‌ها درباره مذاکرات ایران و عربستان گفت: ما گزارش‌های رسانه‌ای را دیدیم. در این باره نقل قول‌های بعضا متضاد منتشر شده است.

خطیب‌زاده درباره مذاکرات کمیسیون مشترک برجام در وین اظهار داشت: در وین گفت‌وگوهای فنی درباره چگونگی رفع تحریم‌ها و بازگشت آمریکا به برجام وجود دارد. پیشرفت‌هایی در این زمینه حاصل شده و در مسیر درستی هستیم. البته به دنبال فرسایشی شدن مذاکرات نیستیم. خیلی زود است که به نتیجه فکر کنیم. ما عجله‌ای نداریم و آنچه مهم است در چارچوب سیاست کلی نظام عمل خواهیم کرد و منافع مردم را در نظر داریم.

خطیب‌زاده با بیان اینکه پیشرفت‌های خوبی در خصوص چگونگی بازگشت آمریکا حاصل شده، تصریح کرد: برجام گفت‌وگو نمی‌شود. ما باید مطمئن شویم آمریکا این بار تمامی تعهدات خود را انجام می‌دهد و این بسیار پیچیده است. باید تعهدات طرف مقابل روشن شود. برای اینکه مطمئن شویم، تمامی تعهدات آمریکا باید در یک لیست مشخص و قابل راستی آزمایی باشد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزارت خارجه ایران: همواره از گفت‌وگو با پادشاهی عربستان استقبال کرده‌ایم | DW | 19.04.2021سخنگوی وزارت امور خارجه ایران درباره خبرهای منتشرشده در مورد دیدار مقامات ایران و عربستان در بغداد گفته 'نقل‌قول‌ها مختلف و بعضا متناقض' منتشر شده، اما ایران همواره از گفت‌وگو با پادشاهی سعودی استقبال کرده است. کدوم گفتگو مردک احمق سفارت رو اشغال میکنی دنبال گفتگو هستی چقدر بی شرم عراقچی گ،،،،ه خورده آخوندها بوسه بر خایه های چروکیده ملک سلمان خواهند زد
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

وزیر خارجه آمریکا برای گفت‌وگو درباره مسائل عمده بین‌المللی، از جمله ایران، به اروپا می‌رودصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

خروج بیش از 150 هزار میلیارد تومان از بورس ایران به منظور خرید رمز‌ارزسرمایه‌گذاران عمده بورس ایران طی ماه‌های اخیر بیش از 150 هزار میلیارد تومان سرمایه را از بورس این کشور به منظور خرید رمزارز خارج کرده‌اند. - خبرگزاری آناتولی تو ایران پول دزدی از مردم پول غادت و چپاول از منابع ملی خیلی زیادتر از ایناس.دولت و ملت ترکیه باید سباستهایی اتخاذ کنن تا دلارای این خارکسه هارو ازشون بگیرن مثل اقامت و سرمایه گذاری و ...بعد گرفتن بندازنشون بیرون.بخدا تمام بدهیهای ترکیه پرداخت میشه یه ترکیه دیگه هم میشه ساخت بزودی رمز ارزها هم به سرنوشت بورس مبتلا خواهند شد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

توافق بر سر تبادل زندانی میان ایران، آمریکا و انگلیس و آزادی بخشی از اموال ایرانمنابع خبری از تبادل زندانی میان ایران، آمریکا و انگلیس و آزادی بخشی از اموال بلوکه شده ایران خبر دادند. دیروز جیسون رضائیان آزاد شد و پول آزادی اش شد مثلا شد حاصل پیروزی برجام در حالی که ... امروز ... بلاخره گروگانگیری جواب داد ؟! جمع_کنید_کاسه_کوزه_تون بازم میخوان حواس مردمو با این چیزا پرت کنن...تنها چیزی که باید انجام بشه رفع کلیه تحریم هاست ولاغیر...
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ایران: ارز مورد نیاز خرید واکسن کرونا از روسیه از محل مطالبات عراق پرداخت می‌شودوزیر نیروی ایران گفت که ارز مورد نیاز خرید واکسن کرونا از روسیه از محل مطالبات عراق پرداخت خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »